Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistoskopi yaptıran var mı?

Ben Avrasya hospitalde yaptırmıştım. 3 sene önce fiyatı 1000 tl ydi sanırım. Sizin fiyat iyi ama sistoskopiyi yapacak doktora güvenmeniz çok önemli. Aksi taktirde kamerayla boş yere mesanenize bakılmış olur. İşin özeti içeri girdiğinde sorunu doğru teşhis edecek doktor çok önemli. Anesteziyle hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Sonrasında benim ağrım olmuştu biraz ama oda 1 günde geçiyor. çok geçmiş olsun. Yaptırın gitsin:::

keşke sistit olsaydı bende kitle çıktı ama mesaneye henüz baktırmadım ondan korkuyorum

kitle olduğunu nasıl tespit ettiler...daha önce bakıldı mı..bence kitle varsa narkozla yaparlar..çünkü alınıp patolojiye gönderiliyor...ben hastanede bir kadınla karşılaştım..onunki narkozla yapmışlar kitleyi almışlar..biopsi yaptılar demişti..canım senin bir an önce yaptırman gerekiyor..korkuyorsun nereye kadar..eğer kitle varsa zamanla büyüyebilir..en azından büyümeden tedavini olursun..

kitle olduğunu nasıl tespit ettiler...daha önce bakıldı mı..bence kitle varsa narkozla yaparlar..çünkü alınıp patolojiye gönderiliyor...ben hastanede bir kadınla karşılaştım..onunki narkozla yapmışlar kitleyi almışlar..biopsi yaptılar demişti..canım senin bir an önce yaptırman gerekiyor..korkuyorsun nereye kadar..eğer kitle varsa zamanla büyüyebilir..en azından büyümeden tedavini olursun..

kitle mesanede değil böbrekte:KK14:

canım ben devlet hastanesinde oldum..biliyorsun orada hep doktorlar farklı bütün kıyafetleri çıkarıp ameliyat önlüğü giydirdiler...eve önce masaya çıkıp..bacakları açıyorsun...sonra uyuşturucu krem ve kırmızı bir ilaç sürdüler..sonra bacaklarını heryeri yeşil örtüyle kapattılar..ben tabi o örtüyü kapatana kadar utandım açıkcası..çünkü 2-3 tane erkek doktor vardı..ben kapatmaya çalışırken doktor bir yandan..elim çekip tamamen açtı..bacaklarını çatala koyuyorsun..bir de utanma olmasa..ama insan çaresiz kalınca herşeyi kabul ediyor..sen özelde mi olucan..umarım biraz da olsun yardımcı olabilmişimdir..eğer olursan burada bizimlede paylaş olur mu..seninki nasıl geçti bende merak ederim..

melan canım nasılsın? sanırım ben sistoskopi yaptırmak zorunda kalcam kendimde değişiklikler hissediyorum kontrol ayında dr a diycem zaten öyle istemişti. ama çok korkuyorum bana biraz cesaret ver konuşmaya ihtiyacım var 2 ay sonra kontrolüm var :KK25:

melan canım nasılsın? sanırım ben sistoskopi yaptırmak zorunda kalcam kendimde değişiklikler hissediyorum kontrol ayında dr a diycem zaten öyle istemişti. ama çok korkuyorum bana biraz cesaret ver konuşmaya ihtiyacım var 2 ay sonra kontrolüm var :KK25:

canım hiç korkmana gerek yok bende yaptırdım hafif yanma oluyor osürekli idrara cıkıyorsun.zaten ilk gün sonda takıyorlar ve kesinlikle taktır çünkü takmazsan çok yanma oluyor demişti dr.1.5 ay oldu yaptırdım ama benim sorunum gecmedi henüz kronik sistit cıktı ne yapıcağımı bilmiyorum artık çok kötü oluyorum:KK43:(ilaçta fayda etmiyor

Merhaba arkadaşlar;

Konu sahibi olarak çok uzun zaman olmuş buraya yazmayalı!!! Bir ara burada konuşma fırsatı bulduğum arkadaşlarımla ortak konumuz olan hastalığımızla ilgili paylaşımda bulunmak,birbirimize destek olmak, ve en önemlisi ne yaşadığını anlayan birilerinin olduğunu bilmek kendimi çok iyi hissettiriyordu.

Hayat, bir şekilde zamanla buraya yazmayı bıraktım... Bu süreçte neler mi yaptım , hastalığım geçen 3 yıl sonra ne durumda sizlerle bunları paylaşmak istedim. İstedim ki şuan bir zamanlar benimle aynı veya benzer sıkıntı yaşayanlarının ağrıları hastalıklarının bir gün geçecek... Hep böyle yaşamak zorunda değiller...

Bununda şuan acı çeken , sıkıntı yaşayan kişilere umut olmasını ümit ediyorum...

Merhaba arkadaşlar;

Konu sahibi olarak çok uzun zaman olmuş buraya yazmayalı!!! Bir ara burada konuşma fırsatı bulduğum arkadaşlarımla ortak konumuz olan hastalığımızla ilgili paylaşımda bulunmak,birbirimize destek olmak, ve en önemlisi ne yaşadığını anlayan birilerinin olduğunu bilmek kendimi çok iyi hissettiriyordu.

Hayat, bir şekilde zamanla buraya yazmayı bıraktım... Bu süreçte neler mi yaptım , hastalığım geçen 3 yıl sonra ne durumda sizlerle bunları paylaşmak istedim. İstedim ki şuan bir zamanlar benimle aynı veya benzer sıkıntı yaşayanlarının ağrıları hastalıklarının bir gün geçecek... Hep böyle yaşamak zorunda değiller...

Bununda şuan acı çeken , sıkıntı yaşayan kişilere umut olmasını ümit ediyorum...

canım şimdi geçtimi senin ki.. bu süre zarfında neler yaptığını paylaşabilirmisin.. birçok kişiye ve özelliklede bana çok yardımcı olacak.. bende birsürü test yaptırdım en son sistoskopi yaptıracam.. lütfen bilgilerini bizlerle paylaş..

sistitle yaşamak kolay değil, artık bıktım, sıkındım hergün aynı şeyleri duymaktan.. artık doktorlar bile kaile almaz oldular.. yinemi sen diyor artık doktorlar.. onlarda bizden kurtulmak istiyor biz zaten bıktık..deep7979 paylaşımlarını bekliyoruz..

Arkadaşlar merhaba. Ben 21 yaşındayım ve tuvalete çıktıktan hemen sonra hala idrarım varmış gibi hissediyordum ve idrar kaçırıyordum. Doktora gittim tahlil yaptırdım ama tahlillerde bir şey çıkmadı. Doktor sistoskopi yapmak istedi. Ben geri eve döndüğümde sistoskopiyi araştırdım ve korktum açıkçası.Sıkıntılarım sosyal hayatımi çok etkiliyordu bende korkunun ecele faydası yok dedim gittim :KK70: Bir tane jel gibi bir şeyle uyuşturdular ama acısı hafiflemedi tabiki. Yalan yok acıdı. Işlem 5-10 dakika sürdü. Mesaneme kırmızı renkli ilaç enjekte ettiler. Ilaç daha faydalı olsun diye idrarimi tutmami söylediler. Tuvalete çıktığımda idrarimin rengi kırmızıydı ama kan değil ilacın rengi. Birde biraz idrarimi yaparken ağrıdı ama sonraki tuvalete çıktığımda ağrı hissetmedim. Oturmamda kalkmamda da sorun yoktu. Sistoskopiden sonra şikayetlerim tamamen gitti. Korkulacak bir şey yok eğer doktor gerek gördüyse mutlaka yaptırın. Hatta bu gün 2. Kez sistoskopi işlemi yaptılar(ilk yapıldığında doktor bir kaç defa olacak demisti). Ilkinden daha çok rahatım. Eğer sistoskopi yaptıracak arkadaşlar olacaksa acil şifalar dilerim :)) (bu arada bakireyim herhangi bir şekilde kızlık zarına zarar gelmiyor. Yapılmadan önce soruluyor)

Arkadaşlar doktora hangi belirtilerle gittiniz
Bende olan belirtiler
Karın ve sırt ağrısı genellikle geceleri başlıyor
İdarda kan 🩸 ve kötü koku
Sarı renk akıntı
Bulantı halsizlik iştahsızlık baş dönmesi ishal

Arkadaşlar doktora hangi belirtilerle gittiniz
Bende olan belirtiler
Karın ve sırt ağrısı genellikle geceleri başlıyor
İdarda kan 🩸 ve kötü koku
Sarı renk akıntı
Bulantı halsizlik iştahsızlık baş dönmesi ishal