Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit sorunum

2 kere oldum ilkini avokado yaprağı çayı ile atlattım. İkincisini de brokoli ile.. Bir daha da olmadım çok şükür

Avokado yaprağını balkonda kurutup 1 su brd kaynamis suya 3 yaprak atıp 10 dk bekletiyorsunuz ve süzüp gece yatmadan içiyorsunuz 2 hafta boyunca. Hatta esime de icirdim..

Brokoliyi ise suda haşlıyorsunuz ve yine gece yatmadan 1 su brd, sabah kalkınca 1su brd içiyorsunuz.. Bunu da 1 hafta uyguladim.. bende fayda etti umarım size de yarar. Çok geçmiş olsun..

Cok kotuyum ya 2 yildir surekli tekrarlayan sistitim var ne yapicam bilmiyorum
Canım evli misin diye cinsel hayatın var mı anlamında soruyorlar. Bekar olman daha çok sorun çünkü cinselliği sanırım aralıklı yaşıyorsun, uzun süre örn iki hafta ilişkiye girmeyip ilişkiye girince ya da az aralıklı iki üç ilişki yaşayınca bu sistit ağır şekilde ortaya çıkıyor. Hele ki aynı çamaşırı giyip duş almadan falan çıkıyorsan ter, otobüs o bu, bakteriye alışık olmayan idrar yolları sistite sebep oluyor. Öncelikle ilişkiye girdiğiniz ortamın hijyenik olmasına özen göster, yedek temiz çamaşır götür, ilişki sonrası hemen tuvalete çık, idrar çıkışı bakteriyi atar ve duş al. Eczaneden antiseptik hap al, ilişkiden sonra bir tane iç. Prezervatif kullanmaya özen göster bir de gebelik konusu açma burda :emir_bebek:
Eşli tedavi şart ama bekarlıkta bu konular çok zor. Bol bol su tüketmeyi unutma.

Merhaba arkadaşlar . Ben de sistit sıkıntısı çekerken sürekli yardım almaya çalıştım internetten ve dedim ki eğer geçerse mutlaka anlatıp paylaşacağım herşeyi , Sırf yardımcı olabilmek amacıyla kadınlar kulübüne üye oldum . Şimdi yaşadığım problemi ve seyrini ve sonucunu paylaşıyorum . Yaklaşık 3.5 yıl önce sistit problemiyle tanıştım. Koşa koşa çok iyi bir doktora gittim özel bir hastanede başhekimdi kendisi , tahliller yapıldı vs ilaç kullandım phiyeloseptyl zaten sistit sorunu olan herkes mutlaka kullanmıştır . Geçmedi Tekrar başladı tekrar gittim üç kez gittim ve doz artarak devam ettim ürispas antibiyotik kullandım daha sonra . Geçmedi . Daha doğrusu geçiyor 2 ya da 3 ay sonra geri geliyor , ağrılı sancılı adet dönemleri de cabası. Üşüme titreme sık idrar hepsi mevcut . Böyle böyle 1 yılı atlattım . Son kez doktoruma gittiğimde kadın Doğumcuya görün dedi bu süreçte 1 yılımı aldı gittim kadın Doğumda da hiçbir sıkıntı çıkmadı . Ama sürekli tahlillerde iltihap mevcut . Mesela herhangi bir durum için idrar tahlili veriyorum doktor diyor ki idrarda iltihap var haberiniz var mı artık alışmıştım bu duruma . Ama geçtiğimiz kış kullandığım antibiyotiğin , ilacın haddi hesabı yok artık karaciğerime zarar vermeye başlamıştı ilaçlar . Ağrı sızı has safhada sürekli titreme ani kaşık ağrıları böbrek ağrıları . Bu böyle olmaz diyip internette sürekli araştırdım çok yakın bir arkadaşım çölyak hastalığından muzdarip Türkiye de çölyaktan çok az haberi olan doktor olduğu için sürekli yabancı makaleleri okuyup kendi kendisinin doktoru oldu sağlıklı beslendi ve şuan kendisi çok iyi çok şükür . Bana da yardımcı oldu. Sürekli araştırıp okuyup bilgi edindim şu kitabı aldım ilk olarak Önce bağışıklık sistemini düzelt dedi. Daha sonra GAPS diyetiyle tanıştım natasha campbell gaps diyeti yazın çıkıyor . Burda hiç bir ilaç ve kişi tanıtımı yoktur sadece sağlıklı beslenerek bu durumu atlattım. Bir blog kızının yazısına denk geldim o bu süreçte bir çok ilaçta kullanmış bir kaç ilginç yöntem kullanmış ama ben hiçbirini yapmayıp sadece sağlıklı beslendim . Herkeste işe yarar mı bilemiyorum kendimde de işe yarayıp yaramayacağını bilemiyordum ama zaten başka çarem kalmamıştı antibiyotik etki etmiyordu, doktorlar yardımcı olamıyordu sürekli hastanelerde sürünüyordum . Deneyeyim dedim ve en önemlisi inandım . Size ufak bir bilgi aktarayım gaps diyetiyle ilgili : yediğimiz şekerli paketli asidik doğada olmayan yani işlenmiş tüm ürünlerin zararlı olduğunu bağırsaklarda kötü bakterileri çoğaltarak bizi olumsuz etkilediğini anlatıyor . Ama özellikle de şekerli ürünlerin . Doktorlar ilaç verip verip yolluyor ne olduğunu araştırmıyor maalesef Türkiye de böyle . Çok iyi okuyup bu diyeti araştırmanızı Öneriyorum GAPS diyetiyle ilgili tüm bulduklarınızı okuyun . Hatta otizm şizofreni epilepsi gb hastalıkların temel dayanağının yediğimiz sağlıksız hormonlu paketli işlenmiş ürünler olduğu söyleniyor . Aslında CANAN KARATAY DİYETİNE ÇOK BENZİYOR . Sadece biraz daha katı olanı . Sistit e gelecek olursak zararlı bakteriler bağırsaktan idrar yoluna vajinaya geçerek orda sistite sebep oluyor . Ben gaps diyetini elimden geldiğince uyguladım . Doğada varolan meyve şekerini tükettim , paketli ürün kullanmadım , harfiyen olmasada elimden geldiğince uyguladım 3 ay boyunca ( diyeti 1 yıl devam ettirmeniz en iyisi ) ve şuan bir sıkıntım yok . Hemen geçmiyor ama zamanla azaldığını gördükçe şaşkına döndüm . O kadar ilaç antibiyotik doktor boşunaydı. Ve şuanda da devam ediyorum . Bağırsaklarıma kolonoskopi yapıp baktırmak istedim biraz korktuğunu için vazgeçtim . Çünkü annemde bağırsak problemi var ve nasıl atlattın diye sorduğumda doktorun diyet verdiğini yani yine sağlıklı beslenmekten geçtiğini anladım bu işin . Sizi şişiren dokunan ağrı yapan ne varsa yemeyin yoksa önce bağırsak ardından idrar yolunuza inip zarar veriyor. Bu diyeti okuyun kitap internette satılıyor 24 tl olması lazım . Ama kitabı almasanız da olur internette deli gb bilgi çeşitliliği var GAPS DİYETİ BEYİN BAŞIRSAK İLİŞKİSİ . Dediğim gb eğer geçerse mutlaka insanlra anlatacağım herkes bilgi sahibi olsun çünkü ben çok çaresizim kaldım . Kimden kalmasın arkadaşlar .

Bayanlar elimde 4kg. %100 organik kızılcık var. Tokat'ın çam ormanlarının içinde yetişmiş hiç bir kimyasal ilaç vs. kullanılmamış tamamen doğal kendi topladığım 4kg. taze derin dondurucuda dondurulmuş kızılcık var. Kargo ücreti size ait olacak şekilde almak isterseniz kg. fiyatı 25tl. Telefon:

Son düzenleyen: Moderatör:
Mrhb nasil gecirdiniz sistit belasini acaba bendede sk oluyo

Maydonoz suyunu kaynatıp kocaman bir bardağa dolduruyorsun içerken bir tane pyeloseptyl içiyosun. Bunu sabah akşam yap. Ertesi güne hiç bir şeyin kalmıyor. Ha belki iki gün daha devam ettir kesin olsun.

Maydonoz suyunu kaynatıp kocaman bir bardağa dolduruyorsun içerken bir tane pyeloseptyl içiyosun. Bunu sabah akşam yap. Ertesi güne hiç bir şeyin kalmıyor. Ha belki iki gün daha devam ettir kesin olsun.
Cok tsk ederm denicem sagolun

X