Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit sorunum

Cok kotuyum ya 2 yildir surekli tekrarlayan sistitim var ne yapicam bilmiyorum
evli misim bilmiyorum ama benim de evlendikten sonra sık sistit ve mantar olmaya baslamisti en son mantar icin doktora gittigimde esli tedavi verdi yani ikimizde antibiyotik tarzi bi hap içtik ondan sonra cok şükür 1 sene oldu ne sistit ne mantar oldum.

bir de sistit olcak gibi olunca ben hemen anliyordum 2-3 büyük ak karbonatli su yapip üst üste iciyordum hemen rahatlatiyordu

berbattir cektim yasadim biliyorum. surekli tekrarlamasi cildirtiyor insani. yapabilecegin teksey surekli su icmek baska caren yok. ben o sekilde basa cikabildim.
birkere dr a gitmissin birkere daha gitmeni tavsiye ederim. cipri masum bir ilac gibi gorunse de malesef yaslilarda olume bile sebebiyet verecek kadar guclu bir ilac.
su sulu meyveler bunun yaninda pamuklu ic camasiri, mumkunse karbeyaz yuksek dereceli isilarda yikayip utule . gecmis olsun.
ama lutfen birkere daha dr a git. bibrek ultrasonu iste hatta yaptirabilirim diyorsan ki ben korktum yaptiramadim sistografi yaptir.

berbattir cektim yasadim biliyorum. surekli tekrarlamasi cildirtiyor insani. yapabilecegin teksey surekli su icmek baska caren yok. ben o sekilde basa cikabildim.
birkere dr a gitmissin birkere daha gitmeni tavsiye ederim. cipri masum bir ilac gibi gorunse de malesef yaslilarda olume bile sebebiyet verecek kadar guclu bir ilac.
su sulu meyveler bunun yaninda pamuklu ic camasiri, mumkunse karbeyaz yuksek dereceli isilarda yikayip utule . gecmis olsun.
ama lutfen birkere daha dr a git. bibrek ultrasonu iste hatta yaptirabilirim diyorsan ki ben korktum yaptiramadim sistografi yaptir.
Bende yaptira bilecegimi sanmiyorum ama bobreklerimde bi sorun cikmasindan veya ilerde bu yuzden cocugumun olamamasindan korkuyorum

Eğer cinsel hayatınız varsa, partneriniz de siz de ilişki öncesi ve sonrası hijyene çok dikkat etmelisiniz. Bir de tuvalette silinir ya da temizlenirken dikkatli olmalısınız. Oraya hiçbir şey bulaşmamalı.
Sizinle aynı vaziyetteydim. Sistit, sonrasında antibiyotik ve antibiyotiğin yan etkisiyle mantar oluyordum sürekli. Bir dönem sonra geçti.

Sistitten bi ara cok cektim , en son kan isemeye baslayinca doktorum hastaneye yatirdi bir gece , bol serum ve damardan antibiyotik tedavisi yapti cok sukur gecti 3 senedir hic olmuyorum

Ben de su içmediğim zaman olurum,bunun çaresi sanırım bol bol su içmek..

2 yıldır tekrarlıyor demişsin doktora sadece bi kere gitmişsim. yanlış mı anlıyorum?

X