İlköğretim Yorum ve Soruları Sınif annesi olmak

Ben okulların haline üzülmeden edemiyorum. Bir devlet okulunun spor eşyasını, yazıcısını vsni nasıl olur da veliler alır şaka gibi geliyor. Sınıf annesi de değişik. Bizim öğretmen kadına yazıyor, kadın direkt bize aynı mesajı gönderiyor🤣 neden yani?

Ben 4.5 yıldır aynı okulda çalışıyorum. Bugüne kadar fotokopiyle 1 kuruş ödememiştim. Sponsor aidat vs okul hallediyor ve öğretmene para ödetmiyordu.

Bu sene itibariyle tüm öğretmenler kartlı sisteme geçti. Herkes çektiği fotokopinin ödemesini yapacak. Sebebi tabi ki artan kağıt maliyetleri.

Cuma günü 1.sınıfa başlayan oğlumun toplantısına gittim. Onların okul da aynı şekilde öğretmenlerden fotokopi için para almaya başlamış bu sene.

Hatrı sayılır bir öğretmen çevrem var şu dediğinizi 1 kişiden bile duymadım. Kuvvetle muhtemel yukarılarda ayıları dayıları olan biri ayarlanmıştır o okulu.
A4 kağıtları da bizden aldılar zaten🤣

Biz de 3 saat İngilizce 4 saat beden dersi vardı. 3 saat de müzik. O 3 saatin sadece 2 saatinde ing işleniyordu yarım yamalak. Kalanı terbiyesiz çocuklara nutukla geçiyordu. Sizin proje okullarınız gibi olsaydı asla koleje vermezdim. Eğitimde eşitlik yok ki. Hepsi devlet okulu ama arada ki farka bak?😞
Ceycim canım bizim burada bu sınıflara yabancı dil ağırlıklı sınıf deniyor. neredeyse tüm ortaokullarda var mesela 4 sınıf açılıyorsa 2 si yabancı dil ağırlıklı. 5. Sınıfta 12 saat ingilizcemiz vardı,bu sene normal 5 saate cekmisler.

Ben 4.5 yıldır aynı okulda çalışıyorum. Bugüne kadar fotokopiyle 1 kuruş ödememiştim. Sponsor aidat vs okul hallediyor ve öğretmene para ödetmiyordu.

Bu sene itibariyle tüm öğretmenler kartlı sisteme geçti. Herkes çektiği fotokopinin ödemesini yapacak. Sebebi tabi ki artan kağıt maliyetleri.

Cuma günü 1.sınıfa başlayan oğlumun toplantısına gittim. Onların okul da aynı şekilde öğretmenlerden fotokopi için para almaya başlamış bu sene.

Hatrı sayılır bir öğretmen çevrem var şu dediğinizi 1 kişiden bile duymadım. Kuvvetle muhtemel yukarılarda ayıları dayıları olan biri ayarlanmıştır o okulu.

Valla kim yapmış, ne yapmış inanın bilemiyorum.
Hiç öğretmen çevrem yok, sürece zerre hakim değilim.
Ben para vermeye hazır veliyim :KK70:

30 bın kayıt parası mı aman Allahım bu tabi ki şikayet edilir,edilsin de zaten. Ayrıca hazırlık ücretli değil kitaplarını aldılar bu seneye kadar veliler ( o da gecen yıl 150 gibi birsey tuttu yabancı yayın kullanmıyorum pahalı olmasın dıye yokksa bu yılkı fıyatlarla oxford yayınlarını kullanır 5000 tl de masraf cıkarabılırsınız) ama dedim ya ben bu sene istemiyorum kaynakta aldırmayacağım.Benim bahsettiğim böyle paralar değil okulum çok buyuk bahçe kapısı ile okulun kapısı arası yaklaşık 150-200 metre belki daha fazla.Bahceye kimin girdiğini ders saatleri içinde kimse bilemez öyle soyleyeyım ,zaten görünmüyor falan .Mesela bir güvenlikci lazım kapıya.He olmazsa ne olur sapıgın bırı gırer okulun bır yerine, bırıne bır sey yapar .Olursa da halıyle herkes ayaklanır neden onlem alınmadı dıye.Tamam alalım da bu guvenlıkcının ucretını kım karsılayacak soruyorum? Dönem başı 50 tl getırse cocuklar karsılanıyor işte. Hizmetli dursun kapıda dıye dusunenelere soyleyeyım han gıbı bes katlı okulda 3 hızmetlı var ıskurdan bır tane kadrolu yok.Onlar okula bıle yetısemıyor.

Tamam veli elbetteki zor durumda bırakılmasın ama bazı zarurı durumlarda da bana ne devlet versın anlayısına da tahamulum yok.He öte yandan 30 bin tl isteyen okul idaresine de tahamülsüzüm. Ayrıca evet dogru okullara bu yıl ılk defa kagıt geldi bu bilgi doğru.Önceki yıllarda ne yapıyordunuz ilk defa geldi diyen yok :) Geçen sene sırf kagıda 400 tl gıbı bırsey ben kendı cebımden verdım.Öncekı yıllarda bu kadar fazla değildi de gecen yıl cıdden kagıda zam gelınce bu yıl kagıt ısteyecegım bu ne oldum.Neyseki gelmiş o konuda sorun yok.

Son düzenleme:
PC yi anladım da yazıcı ne alaka. Okulda yok mu yazıcı. Hem yazıcı hem ek kaynak neden onu anlamadım. Bir de veliler neden okula dolap yaptırsın. Kitap taşısın veliler. Banada öğretmen sanki abartıyor gibi geldi. Siz aradan çekilin ne yaparsa yapsın.
bzide aldik gecmis zaman seneyi hatirlamiyirim ama 50 lira toplamistik o zaman yazicilar 300 -400 civariydi :olamaz: yani bunu isteyen ogretmende okulda var ortak bir yazici kullanmak istrmiyor ogtetmenler cocuklari basi bos birakmak istemiyorlarmis :işsiz:

bzide aldik gecmis zaman seneyi hatirlamiyirim ama 50 lira toplamistik o zaman yazicilar 300 -400 civariydi :olamaz: yani bunu isteyen ogretmende okulda var ortak bir yazici kullanmak istrmiyor ogtetmenler cocuklari basi bos birakmak istemiyorlarmis :işsiz:

Sınıfa yazıcı almak bilmiyorum bana mantıkli gelmedi. 4 sene için şu ekonomik durumda velileleri ikna etmek zor olur. Birde sadece yazıcı değil ki. Eğer kaynak için kullanacaksa sürekli kağıt ve mürekkep parası istenecek. Bir kırtasiye ile anlaşmak, okulda çıkartmak, kaynak kitap aldırmak varken yazıcı bana tuhaf geldi. Bizim okurken bile okulda yazıcı vardı. Simdi de vardır herhalde.

Sınıfa yazıcı almak bilmiyorum bana mantıkli gelmedi. 4 sene için şu ekonomik durumda velileleri ikna etmek zor olur. Birde sadece yazıcı değil ki. Eğer kaynak için kullanacaksa sürekli kağıt ve mürekkep parası istenecek. Bir kırtasiye ile anlaşmak, okulda çıkartmak, kaynak kitap aldırmak varken yazıcı bana tuhaf geldi. Bizim okurken bile okulda yazıcı vardı. Simdi de vardır herhalde.
bahsettigimiz ogretmen cok ucuk fikirleri olan ogretmen bu ogretmenler zaten veliler tarafindan karsilikli simartilan ogretmenler malesef 🤷🏻‍♀️ her sene perde degisir mi degisiyor 🤷🏻‍♀️ suan oglum 8 e gidiyor 4. sinif sene sonu kutlamasinda ben katilmadim yemek organizasyonu yapildi o zaman icin bir aile 100 lirayi geciyordu yemek

cocuklara tek duzen kiyafet alindi gosteri yapilacak diye ..vr ogretmene ata lira yaptilar

ben srne sonu musamereye katilmadim sirf bu yuzden yani ozaman icin asagi yukari bana 300-350 liraya masraf cikacakti

Milli eğitim bakanı açıklama yaptı. Bir dinleyin isterseniz. A 4 kağıdının parasını bile devlet okullara göndermiş. Hatta ilk defa bu yıl kaynak kitap gönderdik dedi.

Tüm okullara çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak kadar ödeme yaptık dedi.

PC ne alaka. Dolap ne alaka. Öğretmeniniz sizi sömürüyor farkında değilsiniz. Ben o velilerin yerinde olsam 5 lira bile vermem!
2.siniflara veriliyormuş,sınıf anneliğini bıraktım fakat toplantida kimsenin sesi çıkmadı haklısınız dedi hepsi :))

Eklentiler

• Screenshot_20220910-191119_Chrome.jpg
    Screenshot_20220910-191119_Chrome.jpg
    123 KB · Görüntüleme: 59
Milli eğitim bakanı açıklama yaptı. Bir dinleyin isterseniz. A 4 kağıdının parasını bile devlet okullara göndermiş. Hatta ilk defa bu yıl kaynak kitap gönderdik dedi.

PC ne alaka. Dolap ne alaka. Öğretmeniniz sizi sömürüyor farkında değilsiniz. Ben o velilerin yerinde olsam 5 lira bile vermem!
Hah böyle hakkınızı arayın tabii tebrik ederim, çok bilinçli bir insansınız. Ama sonra benim çocuğum neden başarısız, üniversite sınavını kazanamadı, hep sistemin ve öğretmenlerin suçu, çocuğum çok zeki ama çalışmıyor vs vs diyenlerden olmayın. Veli okula nasıl bakarsa öğrenci de öyle bakıyor

bahsettigimiz ogretmen cok ucuk fikirleri olan ogretmen bu ogretmenler zaten veliler tarafindan karsilikli simartilan ogretmenler malesef 🤷🏻‍♀️ her sene perde degisir mi degisiyor 🤷🏻‍♀️ suan oglum 8 e gidiyor 4. sinif sene sonu kutlamasinda ben katilmadim yemek organizasyonu yapildi o zaman icin bir aile 100 lirayi geciyordu yemek

cocuklara tek duzen kiyafet alindi gosteri yapilacak diye ..vr ogretmene ata lira yaptilar

ben srne sonu musamereye katilmadim sirf bu yuzden yani ozaman icin asagi yukari bana 300-350 liraya masraf cikacakti

Allah kolaylık versin, karışan bir dert, katılmasan başka dert.

Para verip vermemeniz size kalmış ama sistemin içinde olan biri olarak size tek sözüm; her duyduğunuza inanmayın. :KK49:

Para verip vermemeniz size kalmış ama sistemin içinde olan biri olarak size tek sözüm; her duyduğunuza inanmayın. :KK49:
Eski okulun sınıf perdesini attı arkadaş valla kirli on parça korku filmi gibiydi. Eski perde diğer sınıfta kaldı biz yaptırmıştık. Onu yeni sınıfa taşıyamazmış yenisini yaptıracakmış veliler. Saçmalığa bakın 2 3 bin neden versinler? Geçen yıl sıfır yaptırdık zaten onu taşımak hakkımız.Yırtık olan sınıf yaptırsın ya da kendisi. Şükrediyorum devlet okulundan ayrıldığıma bunları duyunca.okullara devlet herşeyi veriyor diyenlere de gülüyorum valla.

X