Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları sık idrar yanma yok belki bilen yaşayan vardır

cns_1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2011
190
0
merabalar kızlarr bi sorun var arkadaşımla ilgili arkadaşımın sürekli sık idrara çıkma sorunu var yanma sızlama hiçbişey yok sadece idarar cıkma bi çok kez kültür idrar testi yaptırdı üreme cıkmıyo sadece idrarrında bakteri görülüyo bu arada evli deil kendisi ilişkiside yok ayrıca büyük tuvaltinden sonra üst üste tuvalate idrara çıkma isteği duyuyormuş yaşayann ark varsa yardımcı olursa seviniiriz:KK3::KK3::26:

Bende de olmuştu bu sorun.Üşütmüş olabilir veya mikrop kapmış da olabilir.Bnde doktora gittim hiçbirşey çıkmadı.

merabalar kızlarr bi sorun var arkadaşımla ilgili arkadaşımın sürekli sık idrara çıkma sorunu var yanma sızlama hiçbişey yok sadece idarar cıkma bi çok kez kültür idrar testi yaptırdı üreme cıkmıyo sadece idrarrında bakteri görülüyo bu arada evli deil kendisi ilişkiside yok ayrıca büyük tuvaltinden sonra üst üste tuvalate idrara çıkma isteği duyuyormuş yaşayann ark varsa yardımcı olursa seviniiriz:KK3::KK3::26:

merhabalar bende bu hastalıktan muzdaribim,banada hertürlü test ultrason yapıldı bakteride yok ,aynı idrar tutucular verdi kullandım yine aynı hamile olma olasılığından dolayı devam edemedim,aktif mesane sendromu olduğunu söyledi

Her kış başıma gelen olay. Bıktım artık. Sistit canım o hastalık. Ayakları sıcak tutmak lazım sürekli. :KK43:

Valla benim idrar yolarından hastalığım var sık sık küçük tuvaletim gelir ama doktorum bunun bu hastalıkla ilgili olmadığını böbreklerimin çok hızlı çalıştığını söyledi aslında sık idrar yapmak mikrobu atmakta çok yararlı oluyormuş ama insanın canını sıkıyor bi süre sonra tabi :KK43:

Valla benim idrar yolarından hastalığım var sık sık küçük tuvaletim gelir ama doktorum bunun bu hastalıkla ilgili olmadığını böbreklerimin çok hızlı çalıştığını söyledi aslında sık idrar yapmak mikrobu atmakta çok yararlı oluyormuş ama insanın canını sıkıyor bi süre sonra tabi :KK43:

ıyıgeceler usutunce oluyo ayakları usutmemek lazım bıde böbrek tasında oluyo asagı doğru baskılama yapınca bakterı varsa enfeksıyon rıskıde var enfeksıyon hastalıklarıyla bevlıyeye gıtmesını tavsıye ederım

merhabalar bende bu hastalıktan muzdaribim,banada hertürlü test ultrason yapıldı bakteride yok ,aynı idrar tutucular verdi kullandım yine aynı hamile olma olasılığından dolayı devam edemedim,aktif mesane sendromu olduğunu söyledi

Selam, ben de aynı dertten müzdaribim.Henüz siteye yeni üye olduğumdan soru sormayı bilmiyorum. Ben de aynı soruyu soracaktım,sorunumla ilgili bir başlık açıldığını görünce yazmak istedim.
Siz, aktif mesane sorununuzu çözdünüz mü?merak ettim.
Ben, oldum olası sık idrara çıkardım ;ancak son 5 aydır dayanılmaz hale gelince( günde ortalama 30 kez) doktora daha doğrusu doktorlara başvurdum. Bir ton test yapıldı. Yapılan testlerde idrarımı yapmama karşın mesanede idrar olduğunu gördük,bunun uzun vadede böbreklere zarar verebileceğini söyleyip gün içinde bir kaç kez sonda kullanmak zorunda kalabilirsin dedi doktorlar,çok canım sıkıldı.Aktif bir hayatım var ve daha 34 yaşındayım.1 ay sonra ürodinami testi yapılacak, orada daha çok netleşecek her şey;ama şimdilik böyle bir çözüm üretiyor olmaları psikolojimi bozdu.Benimle aynı sorunu yaşan var mı varsa lütfeen tecrübelerinizi paylaşır mısınız? tecrübeleriniz benim için çok değerli...vereceğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Selam, ben de aynı dertten müzdaribim.Henüz siteye yeni üye olduğumdan soru sormayı bilmiyorum. Ben de aynı soruyu soracaktım,sorunumla ilgili bir başlık açıldığını görünce yazmak istedim.
Ben, oldum olası sık idrara çıkardım ;ancak son 5 aydır dayanılmaz hale gelince( günde ortalama 30 kez) doktora daha doğrusu doktorlara başvurdum. Bir ton test yapıldı. Yapılan testlerde idrarımı yapmama karşın mesanede idrar olduğunu gördük,bunun uzun vadede böbreklere zarar verebileceğini söyleyip gün içinde bir kaç kez sonda kullanmak zorunda kalabilirsin dedi doktorlar,çok canım sıkıldı.Aktif bir hayatım var ve daha 34 yaşındayım.1 ay sonra ürodinami testi yapılacak, orada daha çok netleşecek her şey;ama şimdilik böyle bir çözüm üretiyor olmaları psikolojimi bozdu.Benimle aynı sorunu yaşan var mı varsa lütfeen tecrübelerinizi paylaşır mısınız? tecrübeleriniz benim için çok değerli...vereceğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Canim sana asiri aktif mesane dendimi?genelde ilac verirlerilac olmazsada botox falan diolar ama tam bilmiyorum bende toviaz kullaniyorum 1 hafta oldu

Canim sana asiri aktif mesane dendimi?genelde ilac verirlerilac olmazsada botox falan diolar ama tam bilmiyorum bende toviaz kullaniyorum 1 hafta oldu

Evet dendi;ama henüz ilaç vermediler.Sen Toviaz'dan memnun musun??aslında doğru söylüyorsun amewliyat,botox,ilaç,,,vs var başka çözümler de nedense sonda demelerini pek anlayamadım,ondan canım sıkıldı...

Evet dendi;ama henüz ilaç vermediler.Sen Toviaz'dan memnun musun??aslında doğru söylüyorsun amewliyat,botox,ilaç,,,vs var başka çözümler de nedense sonda demelerini pek anlayamadım,ondan canım sıkıldı...

Toviaz da 2. Haftadayim etkisi var am su anda tam olarak rahatlatmadi bence baska doktorlarada gorun

merhabalar ben daha çözemedim bu sorunu dahada fazlalaştı,bana'da ürodinami yapılacaktı tedaviye devam edemedim en kısa zamanda doktora başvuracağım daha fazla dayanamayacağım çok sıkıldım bu hastalıktan gelişmeleri yazarım sevgiler

evet ameliyatları biri botoks ,biri de asma yöntemini kullanıyorlar inşallah bizim sorunumuz ilaçla hallolur ,günde 10 dan fazla çıkılıyorsa ameliyat denmişti öyle hatırlıyorum

Bende doğduğumdan beri aynıyım. Çok sık tuvalete çıkarım. Günde 10-15 defa. Sanırım genetik halamda çok çıkıyor :KK1: ama annemle ablam günde 2-3 defa anca. Su içtiğim an tuvaletim gelir. Her gün babam sen hasta mısın kızım diye sorar. Ama doktor böbreklerimin iyi çalıştığını söyledi :KK16:

Selamlar,bu sorunu yaşayanlara yol gösterici olma niteliğinde olsun diye yazıyorum.Öncelikle,üroflow testi yapıldı,işeme günlüğü tutuldu,böbreklere bakıldı,ürodinami(çok sevimsiz bir test ne yazık ki ama yapılması gerekiyor.)yapıldı. Tüm bu testler sonucunda mesanede bir sorun olmadığı anlaşılınca,onlar sevk etmediyse de ben araştırmalarım sonucunda Nörolojiye de gitmem gerektiğini düşündüm.Nörolog,idrar sistemini beynin ön bölümüyle,omiriliğin bir bölümünün yönettiğini söyleyip her ikisi için de emar sitedi.Emar da da bir şey çıkmayınca tekrar iyi bir üroloğa göründüm.Tüm bunlar sonucunda bana koyulan teşhis,beyindeki ve mesanedeki reflexlerin bozulması oldu.Depresyonda ,kaygı ve endişe bozukluğu vb. gibi durumlarda ortaya çıkıyormuş.Ürolog ve psikiyatr ile birlikte yürüyor tedavim.Kuvvetle muhtemel 6 ay sonra böyle bir sorunun kalmayacağı bilgisi verildi.İlaçlara yeni başladım,doktorlara çok güvendim,inanıyorum ki hayatımı zehir eden bu hastalıktan kurtulacağım.
Siz de tüm tetkiklerinizi yaptırın derim.Eğer biyolojik bir sorunsa ciddiye almak lazım,erkenden önüne geçin,tedavi olun. Bu süreçte çok bilgi sahibi olduğumdan eğer biyolojik bir sorun varsa uzun vadede böbreklerinize zarar verebilir,dikkat edin,hafife almayın.Bol sağlıklı günler dilerim...

Bende cok sık tuvalaete giden biriyim..geceleri uyanıp gitmek işgence :)
doktora gittim..hicbişe cıkmadı.

geceleri corapla yatıyorum..hic kalkmıyorum wc ye..ayaklarımı usuttugum icin olsa gerek :)

Sistit belirtisi ama aynı başlık sahibinin dediği gibi yanma ağrı sızı hiçbirşey yok koştur koştur tuvalete ve güldür güldür sıvı boşaltımı
Ben hatta çok komik olanını yaşadım dışarda soğuk bir havada aniden geldi etrafta tuvalet yok ve olan oldu..sistit belirtileri vardı evden çıkmadan ancak hamile olma ihtimalim olduğundan ilaç almamayı tercih etmiştim.buyuk rezillikti benim için şimdi hatirlayinca gülme geliyor
Bu olayı anlattigim bir doktor mesane sarkması olabilir demişti biraz genetik biraz kilo biraz yaş sebepleri arasındaymış
Sistit ilacı içtim o rezilliği yasayinca, geçti
Bugün yine sık idrara çıkma ama yine ağrı sızı yanma hiçbişey yok
Erken hamilelik belirtisi de olabildiginden temkinli olmak lazım

bende de ayni sorun var. ozellikle 2 senedir, surekli tuvalete gidiyorum.
1 bardak su iciyorsam, sanki 2 bardaklik idrara gidiyormusum gibi:/ usutmesem bile durum boyle.

Arkadaşlar aranızda bu sorunu çözen var mı ? Lütfen olsun:KK43: sürekli idrar hissi ve günde 14/15 defa tualete gidiyorum

X