Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

Neden seni dinlesinler ki evlenirken? Sen babanı dinledin iyi mi oldu?
Bir şuna karışacağım sevmediklerini almam,sevmediklerine vermem.ve de aileye vermem ondansa yanımda yaşlansın iyi.ben kendimden bunu biliyorum

Nilu sen şu eve bir yerleş fakire para ver.
Oda için sorun çıkarma evde kv kp den uzak yaşayacaksın onlarsız tuvalet kadar yer bile saray gelir insana.
Çocuklarda büyüyünce büyük babasını dinliyecek de gidip amca kızı ile evlenecek, geç bunları. He he de keyfine bak.

onları,oğlanı ittim,kızı da attım yatağa,bağırmaya başladım

Maalesef.o terbpyesizlik değil de öfke kontrolünü kaybetmek

İnşallah bu çocuklara yaptığın kötülüğün aynısını yaşarsın. Sen ne kadar kötü kalpli bir insansın. Utanmıyor musun el kadar çocuklara böyle davranmaya? Öfke kontrolü değil bu bencillik. Saygısız seni. Sürekli şikayet edip duruyorsun ama hak ediyorsun bunları yaşamayı.

Herkes burada sana üzülüyor gidecek yeri yok, tek odada çocuklarıyla yaşıyor, evi yok diye. Ama hak etmiyorsun üzülmemizi.

Senin tek derdin kavga etmek, sonra senden bir şey istenmesin. Haberin bile yoktur çocukların okulundan dersinden.

İnşallah bu çocuklara yaptığın kötülüğün aynısını yaşarsın. Sen ne kadar kötü kalpli bir insansın. Utanmıyor musun el kadar çocuklara böyle davranmaya? Öfke kontrolü değil bu bencillik. Saygısız seni. Sürekli şikayet edip duruyorsun ama hak ediyorsun bunları yaşamayı.

Herkes burada sana üzülüyor gidecek yeri yok, tek odada çocuklarıyla yaşıyor, evi yok diye. Ama hak etmiyorsun üzülmemizi.

Senin tek derdin kavga etmek, sonra senden bir şey istenmesin. Haberin bile yoktur çocukların okulundan dersinden.
Siz olsanız yerimde ne yaparsınız lütfen benşm tarafımdan da bakardınız konuya

Senin yerinde olsam hıncımı sinirimi küçücük çocuklardan çıkarmam. Çocuklara şiddet uygulayıp, napayım diyorsun. Ya sabır.
Yani sen olsan yerimde ne yapardın?ama onlar sinirli olan zamanda birazda beni sinirlendirdiler ya o kimki hep onun odasındalar 50 kere dedim girmeyin ora sevmiyorum onları

Bir şuna karışacağım sevmediklerini almam,sevmediklerine vermem.ve de aileye vermem ondansa yanımda yaşlansın iyi.ben kendimden bunu biliyorum
Nilu sen çocukları sıkı yetiştir gerisine karışma. Aile içine giderlerse ne olduğunu sende gördüler zaten.

Evlendirme olayını kafaya takma. O yasa gelene kadar kim öle kim kala. Ayrıca oğlan sanki seni ya da dedeyi dinleyecek de kız alacak. Boş yapıyor kayinpeder. Sen cevap olarak tamam deme yüz bulmasın ama kavga etmeye de değmez. Ben oğluma İngiltere prensinin kızını alicam de. Benim oğlum senin torunun baba en az kraliçe soyundan olma de geç. Ama şu oda olayı. İşte bu büyük sorun.. Yani benim evimde kim hangi odayı kullanıyor kimse karışamaz. Buna kesin dille hayır demelisin. Hayır baba ben böyle uygun görmüyorum diyebilmisin

Evlendirme olayını kafaya takma. O yasa gelene kadar kim öle kim kala. Ayrıca oğlan sanki seni ya da dedeyi dinleyecek de kız alacak. Boş yapıyor kayinpeder. Sen cevap olarak tamam deme yüz bulmasın ama kavga etmeye de değmez. Ben oğluma İngiltere prensinin kızını alicam de. Benim oğlum senin torunun baba en az kraliçe soyundan olma de geç. Ama şu oda olayı. İşte bu büyük sorun.. Yani benim evimde kim hangi odayı kullanıyor kimse karışamaz. Buna kesin dille hayır demelisin. Hayır baba ben böyle uygun görmüyorum diyebilmisin
Ona ben baba demem.siz diyorum neyse.ben ona söyledim zaten büyük oda bizim olsun çocuklar için çok büyük diye.ama yok kendisi zaten firon padişah ona kimse karşı gelemez.oğluna saygı gösteriyor mu ki bana saygı göstersin .sürekli başımıza kakırlar biz aldık evi biz yaptık falan filan.

Azerbaycan diktayla yönetilen bir ülke. Küçük bir azınlık dışında fazla gelişmişlik beklememek lazım.O azgınlığın da gelişmişliği parada sadece. Bana normal geliyor bu anlatılanlar o yüzden. Rus edebiyatından sahneler okur gibi okuyorum bu arkadaşın konusunu. Allah yardım etsin.

Ben çocuklara durduk yere takmıyorum ki,ikisi birleşip,beni sinirlendiriyorlar ben de yükseliyorum onlara.madem acıyorsunuz onlara peki ne yapsam?mesela demin girmişler eltimin odasına çağırıyorum seslenmiyorlar gelmiyorlar,yani ben 50 kere şunlara söyledim gitmeyin oraya,beni dinlemiyorlar.elticik de kendi çocuğuna sinirleniyordu.girdim odasına az kalmıştı düşeyim,suyu dökmüşlerdi yere,ayağım kaydı,gittim odalarına götürdüm onları,oğlanı ittim,kızı da attım yatağa,bağırmaya başladım.neymiş efendim ben bunlardan uzak durmanızı söylüyorum niye 2/1 onların odasındasınız?!çağırıuorum gelmiyorsunuz.elticikle konuşsam da gıcık oluyorım zaten ona gıcık olduğum için çocukları onun odasına bırakmıyorum.peki siz olsanız yerimde ne yapardınız?tam doğru söyleyin
Çocuklarınız kaç yaşında bilmiyorum ama hırsınızı onlardan çıkartmayın ki onlar hiç bir kötü davranışı unutmayıp ilerde yüzünüze vururlar. Bu davranışlarınızı haketmiyorlar, anne gibi davranın, itmek, yatağa atmak nedir???

Hırsımı evlatlarımdan çıkarmam çok net..
Ben hırsımı onlardan çıkarmıyorum,söylüyorum ki sinirli olan zamanımda damarıma basıyorlar o yüzden onlara böyle oluyorum.hem onlar benim yaptığım o haraketi takmadılar ki benimle gülüyordular

Ben hırsımı onlardan çıkarmıyorum,söylüyorum ki sinirli olan zamanımda damarıma basıyorlar o yüzden onlara böyle oluyorum.hem onlar benim yaptığım o haraketi takmadılar ki benimle gülüyordular
Çocuklar her zaman gerçek duygularını belli etmezler! Onların çocuk olduğunu unutmayın, güzel dille anlatmak varken yanlış yoldan gidiyorsunuz. Çocuklar öfkeyle gösterilen tepkileri kaale almazlar

Azerbaycan diktayla yönetilen bir ülke. Küçük bir azınlık dışında fazla gelişmişlik beklememek lazım.O azgınlığın da gelişmişliği parada sadece. Bana normal geliyor bu anlatılanlar o yüzden. Rus edebiyatından sahneler okur gibi okuyorum bu arkadaşın konusunu. Allah yardım etsin.
Anlamadım dikta ne demek?eger kötü sözse Azerbaycanda herkes böyle değildir Azerbaycan’da yaşayıp da güzel geçinen onca aileler var.Bu insancıklarsa çok kabalar şimdi ben yeni eve göçeyim de bakayım şu kocam denilen herif benimle bu evdeki gibi oluyor yoksa değişir

Çocuklar her zaman gerçek duygularını belli etmezler! Onların çocuk olduğunu unutmayın, güzel dille anlatmak varken yanlış yoldan gidiyorsunuz. Çocuklar öfkeyle gösterilen tepkileri kaale almazlar
Dalga geçiyorlar benimle benşm bağırmam onları hiç üzmez ama beni ağlarken gördükte onlar da ağlıyorlar

Anlamadım dikta ne demek?eger kötü sözse Azerbaycanda herkes böyle değildir Azerbaycan’da yaşayıp da güzel geçinen onca aileler var.Bu insancıklarsa çok kabalar şimdi ben yeni eve göçeyim de bakayım şu kocam denilen herif benimle bu evdeki gibi oluyor yoksa değişir
Kötü evet ama insanları kastetmedim. Ülkenin tüm kaynaklarının belli bir zümreye akıtılması, halkın buna ses çıkarmaması için de baskı altında yönetilmeyi demek. Yani hukuk ve demokrasi yok demek. Kültür ve medeniyet de etkileniyor haliyle. Azeri arkadaşlarım oldu, okumalar yaptım, ve de artık zaten İnternet var biliyoruz, görüyoruz. Çok uzun mevzu yanlış konuya girdim ama sizin konularınız üzerimde hep böyle bir hava estiriyor malesef.

X