Sevgilimin eski karısındaki değişimi anlayamadım

Ne hayal ettiği belli değil mi? Kadın tüm sorumluluğu alacak, çocukla 7/24 ilgilenecek, konu sahibine sevgilisi ile gününü gün edecek. Sanki canım ülkemde bekar adam kalmadı, cocuklu adamla sevgili olup eski evli karısına kafayı takıyor.

Nişanlı dediği kadın evli çıktı. Kim bilir belki çocuğun psikolojik bir sorunu var, belki akran zorbalığı uğradı. Kadın on sene sonra eski eşiyle iletişime geçmek zorunda kaldıysa ciddi bir problem var belki de. Ama ifşa olmamak adına ondan bahsedemiyor.
Ergenliğe yeni yeni girmeye başlayan çocukla uğraşmak çok zor, evdeki adam zorunda mı uğraşmaya, ne de olsa adı üvey, adam ne dese suç olacak. K KIR PAPATYASII nın dediği gibi o telefonda saçma sapan işlere bulaşıyor belki, annesi de el koydu, artık babayla görüşme bile onun kanalından sağlanacak, bu çok muhtemel. Sanal alem ergen çocuklar için çok çeşitli tehlikelerle dolu, bunca zaman el kadar çocuğun eline akıllı telefonu vererek yeterince riske girilmiş zaten. Bu kadın her sorunla tek başına başa çıkmak zorunda değil. Beyefendinin sevgilisi bile mırın kırın ediyorken üvey baba taşlanma pahasına otorite olmak zorunda değil. Bu çocuğun bir anne ve bir babası varken sorumluluk alan kimseye aferin denmeyecek. O yüzden kimse kusura bakmasın.

Ergenliğe yeni yeni girmeye başlayan çocukla uğraşmak çok zor, evdeki adam zorunda mı uğraşmaya, ne de olsa adı üvey, adam ne dese suç olacak. K KIR PAPATYASII nın dediği gibi o telefonda saçma sapan işlere bulaşıyor belki, annesi de el koydu, artık babayla görüşme bile onun kanalından sağlanacak, bu çok muhtemel. Sanal alem ergen çocuklar için çok çeşitli tehlikelerle dolu, bunca zaman el kadar çocuğun eline akıllı telefonu vererek yeterince riske girilmiş zaten. Bu kadın her sorunla tek başına başa çıkmak zorunda değil. Beyefendinin sevgilisi bile mırın kırın ediyorken üvey baba taşlanma pahasına otorite olmak zorunda değil. Bu çocuğun bir anne ve bir babası varken sorumluluk alan kimseye aferin denmeyecek. O yüzden kimse kusura bakmasın.

Cocuk en fazla 14 yaşına. Anne- baba ayrı, evde baska bir adam var. Ben yaşanan olayları tahmin bile edemiyorum. benim kızım 9 yaşında bazen o kadar zor bir çocuk oluyor ki şaşıp kalıyorum. Mutlu bir eve sahip, gözünün içine bakılan bir çocuk.

Annesi yüksek ihtimalle çocuğun telefonuna el koydu. Konu sahibide rahatsız oldu. Tek derdi kadın.

Elinde telefon olan ergenler her türlü tehlikeye açıklar. Kim bilir çocuk ne yaşadı, kadının ne zor durumda kaldı umrunda değil konu sahibinin.

Tekrar suçlamalar olduğu için tek tek yazmayacağım sadece derdimi yazmak istedim psikoloji alanında çalışmıyorum . Çocuk ortaokulda ve telefonu da vardı. Belki her gün arıyordu çocuğu artık her gün annesini aramış olacak. Bu nokta beni şok etmeye yetti. Ben zaten kendi ilişkimi sorgulamaya geçtiğim aşamadayım sevgilim mutlu bu sebeple kendi açımdan onu dahil etmeden düşüneceğim iyi niyetli yapıldığını hissetmiyorum ne olursa olsun kadın nişanlı değil evli ifşalanmamak adına konuyu değiştirdim artık o bile umrumda değil.

Siz gerçekten 36 yaşında mısınız ? Adam da 45+ yaşlarda olsa gerek. Belli hayat tecrübesine sahip, yetişkin insanların ilişkilerine dair net konuşmalar yapamaması çok ilginç.

Yani çocuklu bir adamla birlikte olup neden eski eşiyle konuşuyor demek o kadar saçma ki . Bende evlenmeden ve çocuk yapmadan önce asla böyle birşey istemezdim evlenmemiş çocugu olmayan bir insanın bunu anlaması mümkün değil zaten .etrafta milyonlarca bekar erkek varken niye ısrarla bu adam

Çok acımasızca yorumlar gerçekten sizin başınıza gelmeyeceğinin garantisi olmadığını bilin. Mesleğimden dolayı boşanmak normal geliyordu. Sırf dul biriyle sevgiliyim diye her şeyi hak mı ediyorum. Telefondan kaynaklı sorun yaşanmadı 30 yaşındayım bu konuları önceden konuştuk annesiyle iletişime girebilirdi zaten her gün şeklinde olacağını düşünmedim. Sevgilimle bir süre iletişimde kalmayı düşünmüyorum hastayim şeklinde konuşmayacağım telefonlarını açmayacağım belli süre sonrasını bilmiyorum.

Çok acımasızca yorumlar gerçekten sizin başınıza gelmeyeceğinin garantisi olmadığını bilin. Mesleğimden dolayı boşanmak normal geliyordu. Sırf dul biriyle sevgiliyim diye her şeyi hak mı ediyorum. Telefondan kaynaklı sorun yaşanmadı 30 yaşındayım bu konuları önceden konuştuk annesiyle iletişime girebilirdi zaten her gün şeklinde olacağını düşünmedim. Sevgilimle bir süre iletişimde kalmayı düşünmüyorum hastayim şeklinde konuşmayacağım telefonlarını açmayacağım belli süre sonrasını bilmiyorum.
Size bir şey soracağım, neden adamla açık açık konuşmuyorsunuz? Sorulabilecek en gerekli soru, "Neden boşandınız?". Bu soruyu insan bir kere bile sormaz mı ciddi ilişki yaşadığı birine? Çocuğu hakkındaki yeni gelişmenin nedenini neden sormuyorsunuz? Neyinden korkuyorsunuz? Bu kadar mı nazınız geçmiyor ya da bu kadar mı iletişimsizsiniz? Bu nasıl ilişki?

Merhaba, boşanmış çocuklu bir adamla sevgiliyim. Normalde sevgilim eski eşine karsi nötrken eski eşi kavgalıydı hatta cocugu pek gostermiyordu. Ne olduysa her şey birden değişti arayıp yardım istedi cocukla iletisim kurmasi için davet etti hesabını bile herkese açık hale getirmiş bu kadın şuan nişanlı anlayamıyorum gercekten cocuk için mi her sey yoksa başka bir durum olabilir mi?
Sevgilinin eski eşinden sana ne? Kadın çok memnun olsa çocuğu varken boşamazdı adamı zaten. Bence önce çocuğu olan kadının boşadığı sevgilinden emin ol sonra devam et.Kaldıramıyorsan bekar çocuksuz adam dolu. Daha şimdi böyleysen işler ilerleyince olaydan olaya koşarsın.

Sizi eleştirdigimizi zannederken sizden yana yorum yaptığımızı anlamıyorsunuz ki . Tecrübeniz olmayan bir konu hakkında konuşuyoruz . Evlenirseniz başınıza gelecek şeyleri söyleyeyim .

Çocuk olduğu için maddi anlamda büyük bir bütçe ayrılacak ve sizde bu sebeple daha çok katkı yapmak zorunda kalacaksınız.
Birgün bir çocuğunuz olunca eşinizin önceki çocuğunun ihtiyaçları belki sizin çocuğunuzdan önce karşılanacak
Çocuk geldiği günler planlarınızı yapamayacaksınız
Insan kendi çocuğuyla bazen zor uğraşıyor başkasının çocuğuna tolerans daha uğraştırıcı

Siz tüm bu sorumlulukları göğüslemeyi bırakın daha lisedeki gibi aman telefonla konuşmasın diye rahatsız oluyorsunuz . Iki insan evlenmiş aynı evi paylaşmış bir çocuk yapmış . Çocuk ölünceye kadar bitmeyen bir sorumluluk . Kim bilir neler yaşandı da anca affedilip su an iletişim kurulabiliyor bunlar sizi aşan kısımlar o bölge sizin sahaniz değil oraya giremezsiniz. Yaşınız otuzlsrda ama çok hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Bugün çocuğuyla ilgilenmez yarın birden bakarsınız annesi bıraktığı için onunla yaşar. Çocuklu adamla olmanin ne olduğunu düşünün önce

Size bir şey soracağım, neden adamla açık açık konuşmuyorsunuz? Sorulabilecek en gerekli soru, "Neden boşandınız?". Bu soruyu insan bir kere bile sormaz mı ciddi ilişki yaşadığı birine? Çocuğu hakkındaki yeni gelişmenin nedenini neden sormuyorsunuz? Neyinden korkuyorsunuz? Bu kadar mı nazınız geçmiyor ya da bu kadar mı iletişimsizsiniz? Bu nasıl ilişki?
Boşanma nedenlerini biliyorum çocuğu hakkındaki sorunu da biliyorum sevgilimle normal konuştum daha sonra sevgili oldum sevgim oluştuktan sonra engel olamadım tercih edilmeyen biri de değilim. Daha fazla bu konu hakkında yazmayacağım sorun bu olayla sınırlı kalmayacağını tahmin etmem sevgilimin de telefonlarını acmayacagim tekrar iletisime gecer miyim bilmiyorum bile.

Siz bence acımasız yorum görmediniz. Anne- baba olmak sorumlu olmaktır. Bu yüzden iletişimde olmak zorundalar. Siz isteyin yada istemeyin. O adam baba. Siz bunu kabul edin önce.

Adamı eski evli karıyla, çocuğu için görüşüyor diye konusmayarak cezalandırmaya mı calışıyorsunuz? Anlamdım telefonları açmayınca ne olacak.

3 tane evladım var. Biri 9, ikisi 6 yaşında. Allah sağlık versin ama gerçekten annelik, babalık zor. Dertleri bitmiyor.Öyle aksi,huysuz çocuklar değiller ama zor. Kadın bunları tek başına üstlenmek zorunda değil. Bunu anlamıyor hala bizi suçluyorsunuz.

Boşanma nedenlerini biliyorum çocuğu hakkındaki sorunu da biliyorum sevgilimle normal konuştum daha sonra sevgili oldum sevgim oluştuktan sonra engel olamadım tercih edilmeyen biri de değilim. Daha fazla bu konu hakkında yazmayacağım sorun bu olayla sınırlı kalmayacağını tahmin etmem sevgilimin de telefonlarını acmayacagim tekrar iletisime gecer miyim bilmiyorum bile.
Bu mesajınızda öyle yazmıyor.
Başka birini seytanlastirmaya calisinca elinize ne geciyor ? Konu eski eşinin tavrının birden bire değişmesi mahkeme kararı olmasa gorusturmek bile istemeyen biriydi ben sadece bu kısmıni biliyorum cunku 3. Kisilerin iletisimiyle cocugunu aliyordu tatillerde neden bosandılar nasıl onu bile bilmiyorum
Tercih edilmeyen biri olduğunuzu kimse söylemedi. Size gelene kadar bol vakitleri olmuş, isteseler 1000 defa birleşirlerdi. Pasif agresif tepkilerinizin bir işe yarayacağını düşünüyor musunuz gerçekten? Neden karşısına geçip içinizi dökmüyorsunuz? Adam evliya mı, içinizi mi görecek? Nasıl sorun çözeceksiniz böyle? Daha her şeyin çok başındasınız. Bundan âlâ tonla sorununuz olacak. Hepsinde iletişimi mi koparacaksınız?

Sizi eleştirdigimizi zannederken sizden yana yorum yaptığımızı anlamıyorsunuz ki . Tecrübeniz olmayan bir konu hakkında konuşuyoruz . Evlenirseniz başınıza gelecek şeyleri söyleyeyim .

Çocuk olduğu için maddi anlamda büyük bir bütçe ayrılacak ve sizde bu sebeple daha çok katkı yapmak zorunda kalacaksınız.
Birgün bir çocuğunuz olunca eşinizin önceki çocuğunun ihtiyaçları belki sizin çocuğunuzdan önce karşılanacak
Çocuk geldiği günler planlarınızı yapamayacaksınız
Insan kendi çocuğuyla bazen zor uğraşıyor başkasının çocuğuna tolerans daha uğraştırıcı

Siz tüm bu sorumlulukları göğüslemeyi bırakın daha lisedeki gibi aman telefonla konuşmasın diye rahatsız oluyorsunuz . Iki insan evlenmiş aynı evi paylaşmış bir çocuk yapmış . Çocuk ölünceye kadar bitmeyen bir sorumluluk . Kim bilir neler yaşandı da anca affedilip su an iletişim kurulabiliyor bunlar sizi aşan kısımlar o bölge sizin sahaniz değil oraya giremezsiniz. Yaşınız otuzlsrda ama çok hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Bugün çocuğuyla ilgilenmez yarın birden bakarsınız annesi bıraktığı için onunla yaşar. Çocuklu adamla olmanin ne olduğunu düşünün önce
Maddi durumu ve konumu zaten iyi. Çocuğunu yanina da alabilir ben evlenmek ve çocuk yapmak istemiyorum zaten. Kendi hayatımda bir yol çizmeye çalışıyorum. Aradığında da özür diledi sevgilim de anlaşamadık boşandık ama çocuk soz konusuyken farkli sekilde davrandin dedi yani bir ciddi olay felan yok kendim duydum daha fazla yazmayacağım kotu niyetli biri olmadığimı bilerek yazın bu değişimi herkes sorgular ben de sorguladım olay by

Maddi durumu ve konumu zaten iyi. Çocuğunu yanina da alabilir ben evlenmek ve çocuk yapmak istemiyorum zaten. Kendi hayatımda bir yol çizmeye çalışıyorum. Aradığında da özür diledi sevgilim de anlaşamadık boşandık ama çocuk soz konusuyken farkli sekilde davrandin dedi yani bir ciddi olay felan yok kendim duydum daha fazla yazmayacağım kotu niyetli biri olmadığimı bilerek yazın bu değişimi herkes sorgular ben de sorguladım olay by

Kendinizi ifade etmekte çok ciddi bir sorun yaşıyorsunuz.

Siz 30 yaşındaymışsınız. Adam 45+ yaşta mı ?Adamın eski karısı evli olmasına rağmen adamın çocuğu için eski eşiyle konuşmasından rahatsızsınız. Adamla evlenmek istemediğinizi yazıyorsunuz. Peki tam olarak ne istiyorsunuz ?

Bir süre görmek istemiyorum adamı soğudum bu durumdan dolayı. Annesi canı sıkılırsa engeller canı sıkılirsa cagirir istedigini yapabilir seviyede olmasını kabul edemiycem birine karsi duygulariniz varsa kizarsiniz umursamadiginiz insana kizgin olmazsiniz. Bariz seviyor ne derseniz deyin hayat farklı ilerliyor. Bir süreçte olsaydi bu durum farklıydi bir gün aniden pişman olmaz insan bu konu hakkinda dusunmek istemiyorum yorumlariniz icin tesekkurler.

Bir süre görmek istemiyorum adamı soğudum bu durumdan dolayı. Annesi canı sıkılırsa engeller canı sıkılirsa cagirir istedigini yapabilir seviyede olmasını kabul edemiycem birine karsi duygulariniz varsa kizarsiniz umursamadiginiz insana kizgin olmazsiniz. Bariz seviyor ne derseniz deyin hayat farklı ilerliyor. Bir süreçte olsaydi bu durum farklıydi bir gün aniden pişman olmaz insan bu konu hakkinda dusunmek istemiyorum yorumlariniz icin tesekkurler.

Evet bencede seviyor. Hatta eşini bosayıp, eski eşini alacak. Çok haklısınız. Aradan çekilin. Hatta çocuğu bile boşanıp tekrar evlenmek için yapmıştır.

Gerçeklerden anlamıyorsunuz bari istediklerinizi söyleyeyim. Kadının derdi çocuk, sizin derdiniz kadın.

Size mutluluklar.

Çok kötü. Çok çok kötü. 30 yaş üstü olgunluğu gram yok. Adam nasıl gözünüzde büyüdüyse artık.. Evli bir kadın hakkındaki zanlarınız gerçekten çok korkunç. Bari dillendirmeyin içinizde kalsın. Şunu şuraya yazarken insan düşünür, lafta ifşa olmaktan korkuyorsunuz. 30 yaş üstü bir insan gözüyle görmeden bu kadar atıp tutmamalı, ben laf ediyorum ama nereye gidiyor ucu diye düşünmeli. Hayat size farklı bize farklı ilerlemiyor, sizin hayatınıza kuruntularınız ve korkularınız yön veriyor, hepsi bu. Umarım kimsenin başını yakmaz sanrılarınız, bi zararınız kendinize olur. Cidden yazık.

Çok kötü. Çok çok kötü. 30 yaş üstü olgunluğu gram yok. Adam nasıl gözünüzde büyüdüyse artık.. Evli bir kadın hakkındaki zanlarınız gerçekten çok korkunç. Bari dillendirmeyin içinizde kalsın. Şunu şuraya yazarken insan düşünür, lafta ifşa olmaktan korkuyorsunuz. 30 yaş üstü bir insan gözüyle görmeden bu kadar atıp tutmamalı, ben laf ediyorum ama nereye gidiyor ucu diye düşünmeli. Hayat size farklı bize farklı ilerlemiyor, sizin hayatınıza kuruntularınız ve korkularınız yön veriyor, hepsi bu. Umarım kimsenin başını yakmaz sanrılarınız, bi zararınız kendinize olur. Cidden yazık.
Hala şehir dışında ama buraya geldiğine ilişkin yalan söylüyor mesala nasıl anlamalıyım. İftira attığımı düşünmüyorum benim zaten tutumum konuşmama yönünde olacak ilişki düşünmemeye karar verdim artık.

Hala şehir dışında ama buraya geldiğine ilişkin yalan söylüyor mesala nasıl anlamalıyım. İftira attığımı düşünmüyorum benim zaten tutumum konuşmama yönünde olacak ilişki düşünmemeye karar verdim artık.

Erkek arkadaşınız kaç yaşında ?

Belki de çok farklı şeyler ya da insanlar var nerden biliyorsunuz? "Bu adam gözümün içine baka baka bana nasıl yalan söylüyor, bir şeyleri gizliyor?" , "Ben neden hiçbir şey soramıyorum, beni ne engelliyor, bu adamın hayatında neredeyim? "Sizin kafa yormanız gereken kısımlar bunlar. Kalanı sizinle alakalı değil.

Erkek arkadaşınız kaç yaşında ?
40larında baska insanlar yok şuan onlarla hatta ama bana yalan söylüyor geldim diye gercekten gelseydi yanıma uğrayacağından eminim ama bahsini bile açmadı artık sormak da istemiyorum bir önemi kalmadı benim için evli bir kadına iftira atmış gibi dusunuyorsunuz sorarsam kanıtlayamam ve kendimi küçük duruma düşürürüm. Ben de bu durumdan mutlu ya da kiskanıyor degilim orneklerini gordugum için sabahtan beri ağlıyorum. Hiç evlenmedim ama çocuk konusunda hassas olduğum için bu alanda çalışmıyorum. 5 6 sene önce barışma olayı oldu ama barışmadık demişti gundemde olan dizi yuzunden seni hic stalklayan oldu mu dedigimde 5 yıl önceki sevgilim birkaç yıl uğraşmıştı dedi bunlar hep bu günlerde üst üste geldi bazı seyleri ifsalanmamak adına yazamadığım için beni anlamıyor olabilirsiniz ama uzun suredir gorusmedigi birisi ailenizi yanınıza aldınız mi demisti bu sebeple bosanma tarihini gostermesini istemistim ama o kisiyle calistigi yer ve tarih yine 5 yıla tekabül ediyor bunu daha once yaptigi acık degil mi sizce de

X