Sevgilim evlendikten sonra anne babasıyla kalacağımız söylüyor kararsızım ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlendikten sonra anne babamla kalmak istiyorum annemi yalnız bırakmak istemiyorum diyor annesine zaten çok düşkün lütfen objektif yorum yapın anne babasi o kadar yaşlı değil 58 varlar bherkes olumsuz yorum yapıyor kendisi mühendislik okuyor ve 23 yaşında aynı yaştayız mezun olunca 27 olmuş olacak ve inşallah evleneceğiz ( uzun süredir tanıyorum yeni bu yola adım attık) merhametini bana karşı ilgisini temiz olmasını düşünceli olusunu çok seviyorum ama aile konusu beni şüpheye düşürüyor çünkü ne kadar aşık olsam da annemsiz olmaz diyor ve annesine küçük yaşlardan beri sözü varmış beraber yaşayacağız seni bırakmayacam diye sözümü tutmak istiyorum ben seni asla bırakmam sende annemi bırakma diyor
ayrıl ayrıl arkandayım . ailesinden kopamayan erkeği annesi sevsin

Evet.
iyi düşünüp karar verin.
Benim ki aynı bina daireler ayrı. 😀😃
Öyle oluşuna rağmen iyi kötü maceralı anlarım ve zamanlarım oldu.
Olmadı diyemem 👍🏻😁

Annem melek gibi diyor sevineceğine anne babayla yaşamaya laf ediyorsun diyor şuan kaldı ki sorun sadece bu değil mezun olur olmaz bir şeyler olur dedi şimdi de para yok düğün yapmak lazım nasil olacak yine 1 2 sene daha uzar diyor 28 29 u bulur diyor nasıl yapacağım bilmiyorum
Üniversite okuyup da bu kadar saf olamazsaniz, çalışınca herşey yük oluyor insana.hayatinizi mahvetme çabanizi anlamak mümkün değil.Aşkimdan ölsem yine tamam demem.Adamin neresi merhametli ve iyi.bencil kişiligi gelişmemis biri

İnsan kendi ailesini kurmak, kendisine ait bir düzeni yaşamak için evlenmek ister. Anne babası ne kadar iyi insan olsalar da ev üzerine ev olmaz. Eşinle sadece yatak odasında yaşayacağın bir ev bence seni de onu da mutsuz eder. Bunun hastalığı, hamileliği, lohusalığı var. Evine arkadaşlarını ya da ailenden birini davet ettiğinde emin ol evde başkaları var diye gelmek istemeyeceklerdir. Bence bu konuyu sevgilinle konuşun ve bir orta yol bulmaya çalışın.
Teşekkür ederim ona açıkladım durumumu rahat olamayacağım dedim istediğim gibi giyimeyecegim sadece bunlar değil başka mevzular da var dedim sadece bu yüzden mi istemiyorsun dedi hem ne güzel işte büyüklerle olacağız daha güzel değil mi dedi benim annem melek gibidir dedi kesin istiyorum kaldı ki sen kabul etmezsen başkası kabul etsin etmesin umrumda değil evlenmem o zaman dedi

Üniversite okuyup da bu kadar saf olamazsaniz, çalışınca herşey yük oluyor insana.hayatinizi mahvetme çabanizi anlamak mümkün değil.Aşkimdan ölsem yine tamam demem.Adamin neresi merhametli ve iyi.bencil kişiligi gelişmemis biri
Bencillik var mi bilmiyorum ama evet çok inatçı anne babasi kırmızı çizgisi onlqe olmazsa asla diyor

Ben artık daha yorum yapmayacağim.
23 yaşında onlarca hayal kurabilirken elin herifinin annesine babasına hizmet etmek için gitmeye heveslisin anlaşılan.
Yaşayarak öğren bazı şeyleri.
Ya ben bu yaşıma kadar doğru düzgün biri bulamadım ki hep farklı amaclar kandırmaya çalışmalar bu diğerleri gibi değil sevgi dolu değer veriyor ilgileniyor insanın içi kaynıyor bana değer veriyor ama bu engeller var işte

Ya ben bu yaşıma kadar doğru düzgün biri bulamadım ki hep farklı amaclar kandırmaya çalışmalar bu diğerleri gibi değil sevgi dolu değer veriyor ilgileniyor insanın içi kaynıyor bana değer veriyor ama bu engeller var işte
Offf boş drama yapma.
Daha 23 yaşındasın.
Evlen gör anyayı konyayi.
Bu saflıkla zaten bu olmazsa başka şekilde başını yakacaksın belli.

Teşekkür ederim ona açıkladım durumumu rahat olamayacağım dedim istediğim gibi giyimeyecegim sadece bunlar değil başka mevzular da var dedim sadece bu yüzden mi istemiyorsun dedi hem ne güzel işte büyüklerle olacağız daha güzel değil mi dedi benim annem melek gibidir dedi kesin istiyorum kaldı ki sen kabul etmezsen başkası kabul etsin etmesin umrumda değil evlenmem o zaman dedi
Aman bırak evlenmesin o zaman bi başkasının anne babasına hizmet etmektense evlenme, kendi anne babana hizmet edersin

Ailemle yaşamazsan evlenmem diyen adam mı değer veriyor? Yavrucum sen değer nasıl verilir bilmiyorsun ki daha. Senden cinsellik beklemeyen ilk adama değer veriyor diye peşine düşmüşsün sadece. Bu cinsellik beklemiyor ama babasının evindeki genç odasına gelin gel, bi ömür onların ağız kokusunu çek istiyor. Ama kendi senin ailenle bırak yaşamayı, aynı şehirde bile olası yok. Cinsellik bekleyenlerden uçar kaçar kurtulursun, bunun elinden nasıl kurtulacaksın?

Ne guzel buyuklerle olacagiz diyorsa senin ailenle yasasin madem onlarda buyuk. Ister melek olsun ister seytan ayni eve evlenilmez. Cok guzel manipule ediyor sizi evlenmezmis baskasiyla sizde bunu yediniz mi? Cokta kucuk degilsiniz nasil bu kadar kor oluyorsunuz? O deger veriyormus guya o size deger vermiyor sizde kendinize deger vermiyorsunuz. Kim ne derse desin ayrilmayacaksiniz belli yakin basinizida gorun anyayi konyayi.

Evet.
iyi düşünüp karar verin.
Benim ki aynı bina daireler ayrı. 😀😃
Öyle oluşuna rağmen iyi kötü maceralı anlarım ve zamanlarım oldu.
Olmadı diyemem 👍🏻😁
Bana çok iyiler melek gibiler kendi kızından ayırt etmezler seni diyor ama yinede insanların yorumundan sonra kararsız kalıyorum

Ne guzel buyuklerle olacagiz diyorsa senin ailenle yasasin madem onlarda buyuk. Ister melek olsun ister seytan ayni eve evlenilmez. Cok guzel manipule ediyor sizi evlenmezmis baskasiyla sizde bunu yediniz mi? Cokta kucuk degilsiniz nasil bu kadar kor oluyorsunuz? O deger veriyormus guya o size deger vermiyor sizde kendinize deger vermiyorsunuz. Kim ne derse desin ayrilmayacaksiniz belli yakin basinizida gorun anyayi konyayi.
İşte yok ailemle dedim kabul etmedi ke yapacaz nasılın olacak dedi direkt kabuk etmedi diyemem ama dediki her hafta 1 gün de olsa gideriz hem kalırız orda dedi hatta ben dedim ki bize yakın yer tutarız malum benimkiler yaşlandı ne kadar yaşarlar dedim o sürece kadar 77 olurlar yani hiç tamam bir süre kalırız dahi demedi bana

İşte yok ailemle dedim kabul etmedi ke yapacaz nasılın olacak dedi direkt kabuk etmedi diyemem ama dediki her hafta 1 gün de olsa gideriz hem kalırız orda dedi hatta ben dedim ki bize yakın yer tutarız malum benimkiler yaşlandı ne kadar yaşarlar dedim o sürece kadar 77 olurlar yani hiç tamam bir süre kalırız dahi demedi bana
Tam konuşmadık konuşacağım eğer ki bir süre kalmayı bile istemiyorsa olmasin yani 3 4 seneden ne olacak ki ayrıca evde evlenmemiş ablası var abisi var 17 yaşında kız kardeşi var

Bana çok iyiler melek gibiler kendi kızından ayırt etmezler seni diyor ama yinede insanların yorumundan sonra kararsız kalıyorum
O işler öyle olmuyor. :) İyiyken kendi kızım derler kötüyken gavurun doğurduğu derler. Hele bi sözlerini dinleme, hele bi eşini azcık zora sokacak bi şey iste(ihtiyacın bile olsa, hayat memat meselesi dahi olsa), hele işlerine gelmeyecek şeyler yap, en basitinden bir gün akşama kadar yat, çayını yemeğini önlerine koyma, o zaman gör sen o melekleri. Yüzüne demezler arkandan kocanı doldururlar, benimki çok yaptı öyle. Ama el içinde güya beni anamdan çok seviyor güya ben anamdan görmediğimi ondan görmüşüm. Kendi marifetlerini bilmeyen inanır.

O kendisi yapamadigi fedakarligi sizden bekliyor iste. Buyuklerle mutlu oluruz diyen kendisi sizin ailenizi kabul etmeyen kendisi. Sadece kendi ailesi olunca buyuklerle mutlu olunuyorsa demek ki. Hala anlamak istemiyorsunuz. Bu kisiyle evlenmeye mecburiyetiniz mi var adam kitligi mi var kendinizi biraz dusunuyorsaniz ayrilirsiniz bu ana kuzusundan.

O kendisi yapamadigi fedakarligi sizden bekliyor iste. Buyuklerle mutlu oluruz diyen kendisi sizin ailenizi kabul etmeyen kendisi. Sadece kendi ailesi olunca buyuklerle mutlu olunuyorsa demek ki. Hala anlamak istemiyorsunuz. Bu kisiyle evlenmeye mecburiyetiniz mi var adam kitligi mi var kendinizi biraz dusunuyorsaniz ayrilirsiniz bu ana kuzusundan.
Adam kıtlığı yok haklısınız ben konuşacağım tekrardan eğer ki kabul etmezse kendisi bilir haklısınız bencillik olabilir ama bu doğru insan olmadığı anlamına gelmez ki

O işler öyle olmuyor. :) İyiyken kendi kızım derler kötüyken gavurun doğurduğu derler. Hele bi sözlerini dinleme, hele bi eşini azcık zora sokacak bi şey iste(ihtiyacın bile olsa, hayat memat meselesi dahi olsa), hele işlerine gelmeyecek şeyler yap, en basitinden bir gün akşama kadar yat, çayını yemeğini önlerine koyma, o zaman gör sen o melekleri. Yüzüne demezler arkandan kocanı doldururlar, benimki çok yaptı öyle. Ama el içinde güya beni anamdan çok seviyor güya ben anamdan görmediğimi ondan görmüşüm. Kendi marifetlerini

Adam kıtlığı yok haklısınız ben konuşacağım tekrardan eğer ki kabul etmezse kendisi bilir haklısınız bencillik olabilir ama bu doğru insan olmadığı anlamına gelmez ki
Bunu sadece bencillik olarak gormeyin bu bencillik degil ki sadece bu durumu kucumsemeyin. Birincisi sadece ilk sirada annesi var yani annesi sizi dovse bile her zaman o haklidir cunku annesi melek asla ozel hayatiniz olamaz annesi hep orda olmali cunku annesi hep iyi niyetli kufurde etse iyi niyetinden etmistir. Siz daha yolun basindasiniz burda anneci erkekleri bir okuyun ayni evde kalanlari bir okuyun o melek dediginiz kayinvalde evlenince nasil seytana donuyor fark edersiniz ki bu duruma gelmeden ayrilmanizi isterim butun bunlari yasayarak degilde baskalarindan nasihat alarak ogrenin. Bu adam yuzdebir milyon yanlis insan bunun garantisini veriyorum size emin olun.

Tam konuşmadık konuşacağım eğer ki bir süre kalmayı bile istemiyorsa olmasin yani 3 4 seneden ne olacak ki ayrıca evde evlenmemiş ablası var abisi var 17 yaşında kız kardeşi var
Evde abi abla varsa senin sevgilin ne diye illa beraber kalcaz diyo anlamadım. Sen çocuğu sevdiğin için gözüne resmen perde inmiş iyi yönünden bakıyosun olaya ama aynı evin içinde 7 kişi nedir.. rahat açık giyinemezsin, yatak harici sevişme flörtler öpüşmeler olmaz, yatak odanda bile rahat rahat ilişkiye giremezsin ki ay içim daraldı o ev ortamını düşününce

Evde abi abla varsa senin sevgilin ne diye illa beraber kalcaz diyo anlamadım. Sen çocuğu sevdiğin için gözüne resmen perde inmiş iyi yönünden bakıyosun olaya ama aynı evin içinde 7 kişi nedir.. rahat açık giyinemezsin, yatak harici sevişme flörtler öpüşmeler olmaz, yatak odanda bile rahat rahat ilişkiye giremezsin ki ay içim daraldı o ev ortamını düşününce
Yok dediki onların ayrı düzeni olana kadar biz ayrı yerde kalırız dedi ki başta ben bu fikri ortaya atmıştım o da tabiki de onca kişiyle seni aynı evde yaşatır miyim gibisinden söylendi onların düzeni oturana kadar biz ayrı evde kalırız dedi ama kız kardeşi var şuan saha 17 sinde o süreçte 23 olacak ve muhtemelen 2 3 sene belki 4 sene ailesiyle duracak yeni yeni bir şeyleri olur çünkü e abisinin evlenip evlenmeyecegi belli değil ya da ablasının soracağım ona bunları bakalım ne diyecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X