Sert topuklar

Aylakkadin

Bahar, bir insanla gelebilir insana 🕊
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
7.259
17.450
Kizlar topukları sertleşen, yumuşaklığını kaybeden sadece ben miyim? Var mi evde yapabilecek önerileriniz?

Vazelin. Gece yatmadan sürüyorum. İnce bir çorap giyiyorum yatağa bulaşmasın diye. Düzenli yaptığım için pamuk gibi.
Vazelin zararlı deniyor ama evet bende de işe yarıyor vazalin
Bide evde çorapsiz gezmemeye dikkat edilirse iyi olur gibi

Benimde öyle. Pedikür geçici çözüm oldu hep ama schollün elektrikli törpüsü işe yarıyor diye duydum. Komik olacak ama kendi çözümümü jilette buldum banyoda sıcak suda yumuşatıyorum ayaklarımı topuk kenarlarımı kazıyorum ölü deriyi. Mis gibi bebek yumuşaklığında oluyor kremliyorum bana yaklaşık 6 ay bu şekilde gidiyor. Pedikür 1 ay bile gtmiyor.

Benimde öyle. Pedikür geçici çözüm oldu hep ama schollün elektrikli törpüsü işe yarıyor diye duydum. Komik olacak ama kendi çözümümü jilette buldum banyoda sıcak suda yumuşatıyorum ayaklarımı topuk kenarlarımı kazıyorum ölü deriyi. Mis gibi bebek yumuşaklığında oluyor kremliyorum bana yaklaşık 6 ay bu şekilde gidiyor. Pedikür 1 ay bile gtmiyor.
Elektirikli törpü bende ise yaramadi

topuk tasiyla banyoda taslayip sonra vazelinin icine biraz aspirin ezip topuklariniza surun buzdolabi poseti gecirip yatin

Cok derin ve sertse ise yaramaz. Pedikure gidin topuk temizleyci elejtrikli bir alet var. Torpu gibi iyiceee sert deriyi temizliyor. Ancak ondan sonra dr scholl ve vazelin gibi yardimcilarin faydasi olur. O kadar berbat degilse sicak suya vazelin atin ayaginixi yarim saat ivinde tutin. Sonra topuk tasiyla iyiceeee sürtün. Sonra kremleyip corap giyip yatin.

bu yaz afrikaya gittim 1 ayligina ve dus haric hicbir sey yapamadim kendime, gunumun cogunlugu da yalin ayak gecmisti. ayaklarim berbat haldeydi yani.

cettua exfoliating foot mask. bu urunu kullandim ayaklarim hic olmadigi kadar yumusacik oldu. duzenli pedikur zaten yaptiriyorum hicbir sorun kalmadi.

Üresal Forte merhem.

Nasırın üzerine sürün akşam, sabah uyandığınızda sonuca inanamayacaksınız.

Fiyatını tam hatırlamıyorum ama 10 TL civarı diye kalmış aklımda. Oldukça büyük bir tüp. Aylarca kullanılabilir

Kuru topuklarım için bu hafta cilt doktorum önerdi bu kremi ama fırsat bulup sürememiştim. Yarın ilk iş başlayayım bari ☺️

Farmasi ayak kremi tek geçerim. Deniz tuzu ile masaj yapıyorsunuz ve Peeling etkisi ile ölü deriyi söküp atıyor. Topuk taşı ile de üstten bir geçerisiniz mis gibi oluyor.

Bir buçuk yıl önce havası kuru ve çok sıcak bir şehre taşındım ve aynı dertten muzdaribim. Öncesinde yoktu. Kışın yine iyi ama yazın berbat oluyor. Yazın burada çorap giymek imkansız zaten. Su üresal kremi ben de deneyeyim bebek doğduktan sonra.

X