Şaşırdım kaldım ne olur yardım edin

Kız kardeşiniz tecavüze uğramış ve siz her şeyiyle sevgilisi onu kabul etti mi diyorsunuz. Lütfetmiş! Kardeşinizin yaşadığı hiçbir şeyden de ne olursa olsun utanmanıza gerek yok çünkü onun hayatı onu bağlar. İlk düşünce olarak neticede kocanızın elin adamı yani kardeşinize inanın derdim ama neler duyuyoruz. En iyi siz tanırsınız kardeşinizi de kocanızı da. Değerlendirmeyi yapabilecek olan kişi sizsiniz ama durup dururken kardeşiniz neden böyle bir şey söylesin bilemedim ki. Neticede kardeşiniz onun sizde önceliği olmalı diye düşünüyorum
Zaten öyle ben kardeşime inanıyorum

Ben konuya inandim
Kimsenin hakkina girmem ama bana gore esiniz suclu. Kardesiniz aranizi bozmak istese siz anahtar konusu acmadan cok cok once soylerdi. Hatta soylemek istememis, soylemesi icin israr etmissiniz. Kardesinizin soylememesi icin 2 sebep ola bilir
1. Ailenizin dagilmamasini istemistir
2. Ya da ona inanmamanizdan korkmustur.
Aslinda 2si de ola bilir
Kardesiniz istediyi kadar erkekle bulusa hatta yata bilir. Bu kimseni ilgilendirmez. Kendi hayati kendisi bilir ve kimse de onun yaşadiklarina hata diyemez. 14 yil uzun bir sure. Sevgilisinin cok olmasi normal.
Esinizin yemin etmesine de inanmadim. Ablamin eltisinin kucuk kizi vardi. Kadin cok dedi-koducuydu. Bi keresinde bir ortamda (ben de ordaydim) ablamin arkadasini pislemisti. Ablamin arkadasi da duymus gelmis hesap sordu kadina. Kadin yalandan kizinin uzerine yemin etti oyle bir sey soylemediyini. Kulagimla duydugumu, gozumle gorduyumu inkar etti. Hem de kizinin uzerine. Şok olmustum. Ondan sonra cocugun uzerine yeminlere bile inanmiyorum .
Aynen bende eşimin yeminlerine inanmadım daha önceki tartışmalarımızda da boş yere yemin etmişti çünkü

Ne alakası var hangi mantıkla bu yorumu yaptınız.Hayatına devamlı birini alan insanlar herkes tarafından her türlü muameleyi hakediyor mu?Heleki eniştesi tarafından!

Bu dediğinize inanamıyorum. Dişi kuyruk sallamazsa erkek gelmez olayı öyle mi? Bir kadın isterse fahişe olsun istemediği hiç kimsenin ona isteği dışında yaklaşmaya hakkı yoktur. Hele enişte asla. Bu nasıl mantıktır?
Bi yorum bu kadar çarpıtılabilir ancak pes diyorum !!!
Nerde yazmışım “dişi kuyruk sallamazsa diye “
Konu sahibi zaten kızkardeşinede güvenmiyor içinde şüphe var kendiside yazmış kardeşim yalanmı söylüyor diye

Konu sahibi zaten kızkardeşinede güvenmiyor içinde şüphe var kendiside yazmış kardeşim yalanmı söylüyor diye
Rica ediyorum olayları saptırmayın ben baştan beri kız kardeşime inandığımı söylüyorum neden olmayan birşeyi var gibi göstersin diyorum ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum demek ki eşim bir haltlar yemiş ki yoksa kardeşim iftira atacak bir insan değil heleki eniştesine eniştesini çok severdi

Rica ediyorum olayları saptırmayın ben baştan beri kız kardeşime inandığımı söylüyorum neden olmayan birşeyi var gibi göstersin diyorum ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum demek ki eşim bir haltlar yemiş ki yoksa kardeşim iftira atacak bir insan değil heleki eniştesine eniştesini çok severdi
Şunu da söyleyim benim kardeşim eniştesine kuyruk sallayacak kadar şerefsiz değildir evet kardeşim bşr çok hatalar yaptı aa onun hayatı nasıl isterse öyle yaşar ben ablasıyım yaşam tarzı bana yanlış gelebilir ama hayat onun nasıl isterse yaşasın ama durduk yerde eniştesine iftira atacak bir kıız değil benim kardeşim

Şunu da söyleyim benim kardeşim eniştesine kuyruk sallayacak kadar şerefsiz değildir evet kardeşim bşr çok hatalar yaptı aa onun hayatı nasıl isterse öyle yaşar ben ablasıyım yaşam tarzı bana yanlış gelebilir ama hayat onun nasıl isterse yaşasın ama durduk yerde eniştesine iftira atacak bir kıız değil benim kardeşim
E kendi ağzınızla söylüyorsunuz,karseşim birçok hata yaptı diyorsunuz,e güvendiğiniz halde bu hataları ondan bekler miydiniz?
Cevabınız hayır'sa eşinize haksızlık etmeyin belki adam doğru söylüyor ayrıca yahu baldızıyla ilişki yaşamak isteyen adam "ne bir eksik ne bir fazla" der mi hiç? Kardeşiniz yalan söylüyor ya da yanlış anladı.

Eşin kız kardeşinin sevgilisinden duyduğu şeyleri neden kız kardeşine onaylatma gereği duyuyor.
Kız kardeşine " Sen çok kişiyle yatmışsın sevgilin öyle söyledi doğru mu?"diye neden soruyor?
Kız kardeşin doğru söylüyor gibi geldi.
Eğer eşin suçsuzsa böyle bir suçlamaya baldızım seni severim beni yanlış anlamışsın sanırım demez, sen cümleyi kurduğun an şok geçirir, bağırır çağırır evden çeker giderdi yani anlardın. Çünkü az buz bir itham değil haksız yere bu suçlamaya ortalık ayağa kalkardı.

E kendi ağzınızla söylüyorsunuz,karseşim birçok hata yaptı diyorsunuz,e güvendiğiniz halde bu hataları ondan bekler miydiniz?
Cevabınız hayır'sa eşinize haksızlık etmeyin belki adam doğru söylüyor ayrıca yahu baldızıyla ilişki yaşamak isteyen adam "ne bir eksik ne bir fazla" der mi hiç? Kardeşiniz yalan söylüyor ya da yanlış anladı.
Evet yaptı ama oda onun yaşam tarzı başkalarıyla yaptı diye kalkıp eniştesi ile de yapacak hali yok der erkek milleti der acaba diyorum eşim kardeşimi kız biliyordu yaşadıklarını duyup da şeytana uymuş olabilir mi diye düşünmüyor değilim

Eşin kız kardeşinin sevgilisinden duyduğu şeyleri neden kız kardeşine onaylatma gereği duyuyor.
Kız kardeşine " Sen çok kişiyle yatmışsın sevgilin öyle söyledi doğru mu?"diye neden soruyor?
Kız kardeşin doğru söylüyor gibi geldi.
Eğer eşin suçsuzsa böyle bir suçlamaya baldızım seni severim beni yanlış anlamışsın sanırım demez, sen cümleyi kurduğun an şok geçirir, bağırır çağırır evden çeker giderdi yani anlardın. Çünkü az buz bir itham değil haksız yere bu suçlamaya ortalık ayağa kalkardı.
Aralarını yapmaya çalışırken sevgilin senin bu yaptıklarından şikayet ediyor bunları bunları yaptı diyor kardeşim de evet yaptım deyip onaylıyor gerizekalı işte ne gerek varsa kardeşim de herşeyi ayrıntılı anlatmış

yıllar önce kardeşimin başına çok acı bir şey geldi tecavüze uğradı sevgilisi onu herşeyi ile kabul etti ama dedim ya ayrıldıkları zaman ikisi de hayatlarına başkalarını soktu özellikle kız kardeşim çok hatalar yaptı hayatına her giren kişi ile birlikte oldu

Tecavüze uğrayan bir insanın hayatına her giren insanla birlikte olduğuna ben inanmiyorum. Bir kere erkeklere güveni kalmaz korkar ciddi tedavi edilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Tecavüze uğrayan bir insanın hayatına her giren insanla birlikte olduğuna ben inanmiyorum. Bir kere erkeklere güveni kalmaz korkar ciddi tedavi edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Evet rahmetli annem de bende diyorduk başına böyle bir geldi erkeklerden soğuyacağına daha da hayatına yeni erkekler sokuyorsun diye hep kızıyorduk ama galiba kardeşim ne yaptığını bilmiyor psikolojisi gerçekten bozuk he artık düzeldi eskiden yaptığı hataları yapmıyor son 3 5 yıldır

Evet rahmetli annem de bende diyorduk başına böyle bir geldi erkeklerden soğuyacağına daha da hayatına yeni erkekler sokuyorsun diye hep kızıyorduk ama galiba kardeşim ne yaptığını bilmiyor psikolojisi gerçekten bozuk he artık düzeldi eskiden yaptığı hataları yapmıyor son 3 5 yıldır

Anladım bana göre eşiniz yalan söylüyor olabilir kimse böyle bir iftiraya sessiz kalamaz bence. Şahsen bana kaynım böyle birşey demiş olsa o adamı parçalardim.

Evet yaptı ama oda onun yaşam tarzı başkalarıyla yaptı diye kalkıp eniştesi ile de yapacak hali yok der erkek milleti der acaba diyorum eşim kardeşimi kız biliyordu yaşadıklarını duyup da şeytana uymuş olabilir mi diye düşünmüyor değilim
E tamam bir kere şeytana uyan bir daha uymaz mı? Kardeşinizden bahsediyorum. Kız kardeşinizim yaşam tarzı garip kusura bakmayın,ben böyle bir insandan iftira da beklerim. Ama bu demek değil ki eşiniz masum,siz bu olayı derinlemesine araştırın öyle karar verin. Kız kardeşinizin ve eşinizin nasıl insanlar olduğunu siz biliyorsunuz.

Bir düşünün neden yorumunuzu bu şekilde algıladık? Acaba kullandığınız kelimelerin bununla bir ilgisi olabilir mi?

Valla bende eniştemi çok severdim taa ki benim hakkımda söylediği sözleri duyana kadar. Bir daha da mesafe koydum.

Bende bilemedim biz birbirimize çok bağlı bir aileyiz kardeşim neden yalan söylesin diyorum bide aklıma şey geliyor kardeşim sevgilisi ile bir ayrılıp bir barışıyordu eşim işin içine girince tamamen ayrıldılar acaba kardeşim iftiramı atıyor diyorum çünkü söylüyor kardeşim eniştemin konuşmasından sonra tamamen ayrıldık deyip eşimi suçluyor halbuki eşim onlar iyi olsun diye konuştu ama kardeşimin her pisliğini öğrendi eşimden çok utanıyor keşke duymasaydı ama kardeşimin sevgilisi şerefsiz herşeyi anlatmış kocama elalem kötü kadınları alıp karı yapıyor

Bir düşünün neden yorumunuzu bu şekilde algıladık? Acaba kullandığınız kelimelerin bununla bir ilgisi olabilir mi?
Bakın kırmızı ile alıntıladığım yerde konu sahibi şüphesini yazmış o yüzden kardeşin yalan söylüyor olabilir anlamında yazmışım
Konunun diğer sayfalarında gelişmeler nasıl ilerledi okumadım yazdığına göre eşi de iyi niyetli bi insan değil
Neyse artık alıntı yapmayın bütün sayfaları okumadım

Bakın kırmızı ile alıntıladığım yerde konu sahibi şüphesini yazmış o yüzden kardeşin yalan söylüyor olabilir anlamında yazmışım
Konunun diğer sayfalarında gelişmeler nasıl ilerledi okumadım yazdığına göre eşi de iyi niyetli bi insan değil
Neyse artık alıntı yapmayın bütün sayfaları okumadım
O kırmızı ile yazdığınız benim yazım evet ama eşimin bana dedikleri yani eşim öyle düşünüyor

X