Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarım uzamıyor

Yok canım normal şampuanla yıkar gibi sürüyorum saçıma ama saçımı tepede sarıyorum ona dikkat et. Birde düzleştiriciyi bir süre bırak, ve 3 ay sonra kozmetikçilerde saç analizi yapıyorlar git oraya saç diplerinin açık olduğunu gözlerinle göreceksin ve tabii çıkan minik saçlarını :KK1:

peki durularken kaşına gözüne vücuduna değmiyor mu
minik saçlarımı heyecanla bekliyorum hepsi benim bebeklerim :)

Hayır canım olur mu bende saçım azaldı dıye endokrine gittim o bana saçların troitten böyle olmuş dedi ilaç yazdı 50 lik bu ilaca başla yine saçların eskisi gibi olur dedi fakat ben dayanamadım ilacın etkisini göstermesine gittim eczaneye dert yanarken bana bunu önerdi ama inan hiç inanmaıştım böyle olacağına zaten eczacım tanıdık bana etkisini görmezsen para almayacağım bidakine dedi tabii ben müptelası oldum tatile çıkarken bile azalmışsa hemen stoklayıp gidiyorum bulamam belki diye :KK1:

Iyimis ozaman ya cok sevindim senin adina :) her eczanede bulunuyor mu peki?

Bende yaklaşık 1 yıldır saç uzatmaya çalışıyorum aynı sizin gibi düşünüp kırıklarımı kendim alıyordum ama yine de uzamıyordu. 1 ay önce kuaföre gidip kestirdim. 1 ay geçmesine rağmen arkadaşlarım senin saçların mı uzamış diyor. Tabi badem yağı ve çamterebentin kullanıyorum onun da etkisi vardır mutlaka :KK1:

şampuanın içine mi katıyorsun badem yağını ve çam terebentini
çam terebentinin kokusu rahatsız etmiyor mu ağaç reçinesi gibi kokusu var

kırıklardan dolayı uzamıyolardır aynı sorun bende de var o yüzden kırıkları yok et bunun için çam terebentin öneririm .benim bi arkadaşım da saçlarım uzamıyo diyodu 3 ay sonra tekrar gördüğümde saçları çok uzamıştı nasıl uzattın dedim her akşam örüp yattım dedi :KK55: .kızlar aranız da plan plus hapını ve bioxinin püskürtmeli(adını hatırlamıyorum) ilacını kullanan var mı :KK17:

Barcelino aktarlarda bulunuyor ben saclarima doğal zeytin yagi limon suyu ve doğal balla üçünü karistirip yapiyorum saclarini besliyor kirik olmuyor gür ve uzun oluyor benim cevrem hep sorar bana nasil boyle saclarin diye boyamamakta çok önemli ama dediğim gibi yaparsan ise yarar sende de diye düşünüyorum yalniz limon herkes kullanamiyo sac derinde yara varsa yakabilir :26:

Son düzenleme:
Geçen yıl ben de aynı dertten muzdariptim, tiroid hastasıyım saçlarım çok güçsüz ve koparak dökülüyordu.
Doktorum bioblas'ın şampuanlarını önerdi, maşallah geçen yıldan bu yana bayağı değişti saçlarım hem uzadı, hem de çok güzel parlıyorlar. Dene derim canım.

bahsedilen placenta şampuan bu mudur acaba hanımlar

Eklentiler

• $5411591303237.jpg
    $5411591303237.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 122
saç sefadan tırnak cefadan uzar demişler:KK53: benim saçlarım inanılmaz hızlı uzuyor, sebebini bilmiyorum ama sebze-meyve soframdan eksik etmem. Ispanak,pazı,brokoli özellikle

Ağustosta düğünüm var saçlarımı uzatamıyorum uzamıyorlar maşallah kilom sağlığım yerinde çok az b 12im eksik
saçlarımın ucu

kesinlikle biotin al.

B vitamini cesidi. Eger B12 eksikligin varsa buyuk ihtimal biotin eksikligi de vardir.

Benim mucizem oldu biotin. Sac dokulmem tamamen durdu. saclarim, tirnaklarim daha guclu, daha hizli uzuyor

şampuanın içine mi katıyorsun badem yağını ve çam terebentini
çam terebentinin kokusu rahatsız etmiyor mu ağaç reçinesi gibi kokusu var

Ben bir şişeye menekşe yağı, çamterebentin, badem yağı, bemix ampul koydum her banyodan önce saçlarıma sürüyorum. Çamterentin çok kötü kokuyor ama menekşe yağıyla etkisiz hale getiriyorum o kokuyu :KK1:

Camterebentin bende aldim fakat sacima ne zarari ne de faydasi dokundu...

Saçtan saça değişiyor demekki. Aslında faydasını gören çok kişi var ama.

Cnm saclarin kiriklarini nadil kisaltmadan aliyor orasini anlamadim :26: bende her 3 4 ayda bir uclarini aldiririm kiriklari gitsin diye ama kisaliyorlar..

çok fazla kırılmıyor benim saçım çünkü fönle falan uğraşmadığm için ucundan minicik birşey alıyor zaten çok canlanıyorlar toklaşıyor saç o bile yetiyor.. ama senin çok kırığın varsa kuaför ona göre alıyor olabilir sana göre de kısalıyordur o zaman...

Son düzenleme:
Ağustosta düğünüm var saçlarımı uzatamıyorum uzamıyorlar maşallah kilom sağlığım yerinde çok az b 12im eksik
saçlarımın ucu

kesinlikle biotin al.

B vitamini cesidi. Eger B12 eksikligin varsa buyuk ihtimal biotin eksikligi de vardir.

Benim mucizem oldu biotin. Sac dokulmem tamamen durdu. saclarim, tirnaklarim daha guclu, daha hizli uzuyor

aaa evet bak söylemeyi unuttum ben de biotin içiyorum belki ondan daha az kırılıyor saçlarım... ve daha hızlı uzuyor kesinlikle tavsiye ederim...

saçlarımın ucunda kırıklar var onları belli aralıklarla alıyorum kuaföre emanet edemem zaten uzamıyor onlarda iyice kısaltmasın
bi kuaför küt kestir demişti kırık sorun hepsi gitsin ama cesaret edemiyorum ağustosa kadar uzamaz diye düğünde kınalı yapıncak gibi olmayayım :KK53:

şubat tatilinde istanbula geldim maşallah hatunların çoğunun saçı belinde çok hoş görünüyor imrendim uzatmak için ne yapabilirim hanımlar
sinemeki otu kürü 3 ayda omuzdaki saçı bele uzattığı söylenir ve uzayan insanlarda vardır
MALZEMELER:
Bir tutam sinameki
yarım ya da bir çay bardağı su
Bemiks ampul (kokusu fena, bu yüzden ben doa kozmetikten aldığım B vitaminini kullanıyorum, sıfır koku)
Tatlı badem yağı
Sinamekiyi cezvede yarım ya da bir çay bardağı suda(saçınızın miktarına göre) bir taşım kaynatın. Ocaktan alıp ağzını kapatın, 10 dakika demlensin. Sonra süzüp içine B vitamini ve badem yağını(dilerseniz başka yağları da) ekleyin.
Sıra geldi saça sürmeye, çok sulu bir karışım olduğu için ben boya fırçasıyla, aynı boya sürer gibi diplerine sürüyorum, kalanı da saçın diğer kısımlarına döküp stretch filmle sarıyorum, ama omuzunuza mutlaka havlu alın, akabiliyor. 1-2 saat bekleyip yıkayın.

ben bu kürü kullanmadım ama faydasını çok okudum birde turpla yapılan bir kür var ama o saçları çok kırıyomuş ben uzasın diye yumura nın tamamı ile zeytinyağı yda sıvı yağ kullanmıştım birde yağlı saçlar çok çabuk uzuyomuş şubat tatilinde saçlarımı yağlı bırakmayı denedim ama işe yaradımı bilmiyorum :) ama sinem eki otu kürü ciddi bir anlamda bu konuda rağbet görüyo canım inşallah düğününde saçların aynı istediğin gibi olur ben şimdiden tebrik edeyim bir ömür boyu mutluluklar dilerim :KK1:

Ben bir şişeye menekşe yağı, çamterebentin, badem yağı, bemix ampul koydum her banyodan önce saçlarıma sürüyorum. Çamterentin çok kötü kokuyor ama menekşe yağıyla etkisiz hale getiriyorum o kokuyu :KK1:

Saçtan saça değişiyor demekki. Aslında faydasını gören çok kişi var ama.
Evet degisiyor demek.. herkes farkli algiliyordur :)
çok fazla kırılmıyor benim saçım çünkü fönle falan uğraşmadığm için ucundan minicik birşey alıyor zaten çok canlanıyorlar toklaşıyor saç o bile yetiyor.. ama senin çok kırığın varsa kuaför ona göre alıyor olabilir sana göre de kısalıyordur o zaman...
sanslisin ozaman cok kirilmiyorsa :)

ben de bebek yağını tavsiye ederim. hem besliyor, kurutmuyor hem de gerçekten daha çabuk uzatıyor. ben de kullanıyorum.

Evet degisiyor demek.. herkes farkli algiliyordur :)

sanslisin ozaman cok kirilmiyorsa :)

valla öyle önemli bi kırılma yıpranma olmasına fırsat vermeden biraz bile kırılsa aldırıyorum uçlardan bakımını yaptırıyorum sıkça sanırım onun da etkisi var...

saçlarımın ucunda kırıklar var onları belli aralıklarla alıyorum kuaföre emanet edemem zaten uzamıyor onlarda iyice kısaltmasın
bi kuaför küt kestir demişti kırık sorun hepsi gitsin ama cesaret edemiyorum ağustosa kadar uzamaz diye düğünde kınalı yapıncak gibi olmayayım :KK53:

şubat tatilinde istanbula geldim maşallah hatunların çoğunun saçı belinde çok hoş görünüyor imrendim uzatmak için ne yapabilirim hanımlar

bende sinameki kürünü kullanıyorum... burdan saçlarını uzatmış olanları takip edebilirsin http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=390875 kesinilkle tarifin dışına çıkma ve elinden geldiği kadar uzun süre tut saçında bu kürü...kesinlikle faydasını görürsün.. beslenmene de dikkat etmelisin..bitkisel şampuanın içine badem yağı ile çam terebentini dök ve kullan ben öyle yapıyorum aradaki fark verdiğim linkte mevcut.. kolay gelsin zor iş sabır gerekli :KK31::KK31:

valla öyle önemli bi kırılma yıpranma olmasına fırsat vermeden biraz bile kırılsa aldırıyorum uçlardan bakımını yaptırıyorum sıkça sanırım onun da etkisi var...
Kuafördemi bakimini yaptiriyorsun? Masallah:nazar:

X