Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saclari Yaglananlarin Paylasim Alanı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ekrkebkafk

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
703
4
saçlarım çok çabuk yağlanıyor ve her gün yıkamak zorunda kalıyorum. bir önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
saçın çabuk yağlanması yıkama suyuyun sıcaklığıyla ve kullandığın şampuanla alakalı olabilir saçını ılık suyla yıka soğuğa yakın olsun saç tipine göre de sampuan kullanırsan geçer

aynı sorun bendede var! bugün yıkadım saçımı fönledim diyelim yarın o temzilenmiş fönlenmiş saçı kullanamıorum... düzeltmek zorunda kalıyorum... çok çabuk yağlanıo! çok sinir bozucu bir durum !! :KK43:((

aynı sorun bendede var! bugün yıkadım saçımı fönledim diyelim yarın o temzilenmiş fönlenmiş saçı kullanamıorum... düzeltmek zorunda kalıyorum... çok çabuk yağlanıo! çok sinir bozucu bir durum !! :KK43:((

saç telin inceyse fönün ısısından doalyı çabuk yağlanır normal yani fönlemediğin zaman daha geç yağlanır a.s

kızlar ceyda duvencının bır ara yemek programı vardı ve konuk olarak sac uzmanı katılmıstı ve sunları anlatmıstı saclarınız yaglı ıse sureklı yaglı saclar ıcın olan sampuanları kullanmayın demıstı sureklı bunlarla yıkadıgınız takdırde sac derısı daha fazla yag uretmeye baslıyomus
cılt ıcınde aynısını okudum nette cıldın yagının fazlasını emerse cılt bakım temızleme urunlerı daha fazla sıvılce cıkarmıs
ayrıca benımde cabuk yaglanırdı 3 gunde bır yıkamaya alıstırdım 3 gun sacıma bandana takarak :) sampuanın clear normal saclar ıcın olanı ıcıne 750 ml lık olanın ıcın 1 kapak cam terebentın koyuyorum bu hem guclendırıyo hemde bıraz kuruttugu ıcın gec yaglandırdı bende ayrıca kremsız sampuan kullanıyorum

benim saçlarımda çabuk yağlanır, üstelik dipleri yağlanıyor, uçları kuruyor. foltune diye bir şampuan kullanıyorum dengeleyici, fena değil. bazı yağlı saçlar için olan şampuanlar saçların uçlarını kurutuyor, taranmayacak hale getiriyor. foltune iyi bir şampuan tavsiye edebilirim. uçları için de ya banyoda krem kullanıyorum ya da banyodan sonra durulanmayan krem sürüyorum saçlarımın uçlarına. 2 günde bir yıkıyorum, artık yaz her gün yıkanır zaten.

Saçınızı yıkadıktan sonra 2 litre suya yarım limon suyu katıp saçınıza sürerseniz, fazla yağlanmasını engellermıs

amaaaan..başlığı görünce heyecanla okudum bütün altına yazılanları amma anladım ki çaresi-çözümü yok bu yağlı saç olayının..sabah yıkıyorum,akşama ağırlaşıyor başımın üstünde,parıl parıl yağ parlıyo,hergün yıka işin yoksa..

benim saçım 4-5 günde anca yağlanırdı eskiden. Sona bi arkadaşım sürekli çabuk yağlanıor der dururdu, içimden tembellik edip yıkamassan yağlanır derdim. Sonra benim saçımda çok çabuk yağlanmaya başladı. 2 günde bir yıkamaz sorundayım. 3. gün kafamda tonlarca yük taşıyorum sanki. Fön çektirdiğim 2. gün kullanamam hemen yaglanır.

X