Bu durumu yaşayan arkadaşlar nasıl baş ediyorsunuz

Belli yada gelmiş işi gücü olmayan kayinvalidenin geline sarması ....halbuki Özlem olsunki konuşacak bir şey kalsın degilmi ....torun sevgisini anlarım kayınvalide olgun ise hürmet etmeyi anlarım iyi anlaşılırsa kafa dengi ise tadından yenmez şahane onuda anlarım ....böyle çat kapı her hafta gelmeyi yaş var diye saygıyı çok anlamam ....bizim burda ağaçlarda çok yıl almis mesela ölmeyince yaş alıyor herkes.....boşuna akıl yaşta değil dememiş atalarımız .....akıl başta ve saygı hak edilmeli gerçekten. ...durum normal değil zor sabriniza kuvvet nerede birikir nerede patlar bilinmez
Ağzınıza sağlık çok güzel konuştunuz 2 senedir birikti içimde

Çok konfor sağlamasan mesela. Hazır gelmişken deyip çocuğu kitle temizliğini öyle yap. Veya buzluguna biseyler yapmasını rica et. Çocuk için erteledigin işlerini yap onlar varken. Mağaza dolaş, kuaföre git, yürüyüş yap. Eşine anlatsan muhtemelen ne yapayım gelmeyin mi diyeyim diyecek çünkü.
Harika bir yorum ve bence olması gerekende bu. Misafir değil ki, ne güzel gelsin sende kocanla baş başa vakit geçirmek için fırsat bil bu gelmeleri:eğlence:

Evli değilim ama memlkette yaşayan tek aile ferdi babam olduğu için halalarım amcalarımda bize çok geliyordu annemde epey dert yanıyordu. Sonrasında her gün makarna yapmaya başladı ve gelmemeye başladılar. Çok kızıyordum anneme içten içe ama onu da anlayabiliyorum artık.

Kayınvalidemgille 1.5 saatlik uzaklıkta oturuyoruz evlendiğimden beri sürekli kalmaya geliyolar çocuğuyla yine önceden 1 2 ayda geliyorlardı çocuk olduğundan beri 2 3 haftada bir gelmek istiyolar zaten işim başımdan aşkın bide gelip gittiler mi temizlikle uğraşmak zorunda kalıyorum önceden olsa koymazdi ama artık çok yoruluyorum tuvalete gitmeye vaktim olmuyo düşünün evimde küçük zaten anlatsam daha destan olurda uzun lafın kısası 2 gün kalmaya geliyolar sürekli yaz tstilinde daha fazla bu süre siz napiyosunuz sizce normal mi bu durum

Onlar gelmek isteyebilir sen ne diye sürekli evine alıyorsun?Musait değilim de.

Kayınvalidemgille 1.5 saatlik uzaklıkta oturuyoruz evlendiğimden beri sürekli kalmaya geliyolar çocuğuyla yine önceden 1 2 ayda geliyorlardı çocuk olduğundan beri 2 3 haftada bir gelmek istiyolar zaten işim başımdan aşkın bide gelip gittiler mi temizlikle uğraşmak zorunda kalıyorum önceden olsa koymazdi ama artık çok yoruluyorum tuvalete gitmeye vaktim olmuyo düşünün evimde küçük zaten anlatsam daha destan olurda uzun lafın kısası 2 gün kalmaya geliyolar sürekli yaz tstilinde daha fazla bu süre siz napiyosunuz sizce normal mi bu durum
Evlendim bizimde aramiz 2 saatti 15 gunde bir 4 5 gun yatili gelirlerdi hamileydim kaynana 1 ayin 15 gunu bizde kalip kendi kaynanasina bakiyordu o halde koca karnimla git birak ise git donuste al eve getir yemek yap 4 senem gecti carsaflarimi eskittiler kiz çözümü yok bunun 🤣 sonra bi aynı memlekete taşınırsın bi küsersin on numara oldum 4 senedir.. kv ürke ürke gelir torunlari gormeye sever gider hayatimi kaydirdilar toyken cok guzel kullanildim suistimal edildim simdi asla musade etmem

Evlendim bizimde aramiz 2 saatti 15 gunde bir 4 5 gun yatili gelirlerdi hamileydim kaynana 1 ayin 15 gunu bizde kalip kendi kaynanasina bakiyordu o halde koca karnimla git birak ise git donuste al eve getir yemek yap 4 senem gecti carsaflarimi eskittiler kiz çözümü yok bunun 🤣 sonra bi aynı memlekete taşınırsın bi küsersin on numara oldum 4 senedir.. kv ürke ürke gelir torunlari gormeye sever gider hayatimi kaydirdilar toyken cok guzel kullanildim suistimal edildim simdi asla musade etmem
Sanırım benimde sabrım taşıyo artık iyice Bakalım nolcak

Eskiden yükün bu kadar ağır değilmiş. Eşinle konuşacaksın ya sorumluluğu üstlenecek ya da mesafeyi koruyacak. Esin arkanda durmadikca sen ne yaparsan yap olmaz. Ben olsam temizliğe girismem ben buyum geliyorsaniz buyrun bir işin ucundan tutun derim.

X