Saç dökülmesi

tmzsy1

Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2021
20
4
29
B12 ve Demir eksikliğinden saçımda ufak bi bölümde açılma oldu iki gün geçmeden açıldı ve kellik oluştu doktora gittim kortizonlu kremler verdi iki hafta sonra kafatasıma kortizon iğnesi yaptı bu kez dökülme çoğaldı ve başka yerlerdede oluştu bu sefer kalçadan yaptı ve dökülme hala devam ediyor sarımsak sürmeye başladım kökleri çıkmaya başladı ama dökülme devam ediyor bi bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun 😔

Ayni durumdayim, biotin ve demir hapi iciyorum, dokulen saclarimdan artik yikanmaya, taramaya, boyatmaya korkuyorum, adet kanamam asiri yogun benim, ondan kaynaklaniyo bu demir eksikligi, boyle bi durumun varsa jinekologa git bence

Strese bağlıyorlar doktorum sakinleşmem için depresyon ilacı yazdı Dr İbrahim saraçoğlunun kürü var onu deneyeceğim birde kötü bi durum Allah herkese şifa versin

B12 ve Demir eksikliğinden saçımda ufak bi bölümde açılma oldu iki gün geçmeden açıldı ve kellik oluştu doktora gittim kortizonlu kremler verdi iki hafta sonra kafatasıma kortizon iğnesi yaptı bu kez dökülme çoğaldı ve başka yerlerdede oluştu bu sefer kalçadan yaptı ve dökülme hala devam ediyor sarımsak sürmeye başladım kökleri çıkmaya başladı ama dökülme devam ediyor bi bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun

B12 ve Demir eksikliğinden saçımda ufak bi bölümde açılma oldu iki gün geçmeden açıldı ve kellik oluştu doktora gittim kortizonlu kremler verdi iki hafta sonra kafatasıma kortizon iğnesi yaptı bu kez dökülme çoğaldı ve başka yerlerdede oluştu bu sefer kalçadan yaptı ve dökülme hala devam ediyor sarımsak sürmeye başladım kökleri çıkmaya başladı ama dökülme devam ediyor bi bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun 😔
Cok gecmis olsun öncelikle. Bende 33 yasindayim 4 sene evvel nişanlandığımda yogun dokulme oldugunu farkettim.yaglar kortizon kremleri minoksil prp hersey dened resmen. Cok sıkıcı ve can yakıci resmen bu sac dökülme olayi. Kimse tarafindan anlasilmayan fakat sacini gorunce aaa diyerek seni uzecekleri resmen kalbini saçlarında hissettigin bir olay :KK43:
Ben proscutan saç losyonu dermabel krem ve biotinden fayda gördüm. Sacim hala cok yoğun dökülüyor ama Allahtan küçük leri çıkıyor yoksa kesin kel kalmıştım. Yogun derken en az 200 tane :KK43:

Strese bağlıyorlar doktorum sakinleşmem için depresyon ilacı yazdı Dr İbrahim saraçoğlunun kürü var onu deneyeceğim birde kötü bi durum Allah herkese şifa versin
Bu arada bende stresten dolayı yasadim sac dokulmesini eger imkanin varsa İstanbul'da Prof. Oya Oguza git derim muayenesi biraz pahali ama yillarca heryere harcadigin krem yaglara gore cok cok iyi tercih

Başka bir doktora gidin kullandığınız şampuanı değiştirin

Cok gecmis olsun öncelikle. Bende 33 yasindayim 4 sene evvel nişanlandığımda yogun dokulme oldugunu farkettim.yaglar kortizon kremleri minoksil prp hersey dened resmen. Cok sıkıcı ve can yakıci resmen bu sac dökülme olayi. Kimse tarafindan anlasilmayan fakat sacini gorunce aaa diyerek seni uzecekleri resmen kalbini saçlarında hissettigin bir olay :KK43:
Ben proscutan saç losyonu dermabel krem ve biotinden fayda gördüm. Sacim hala cok yoğun dökülüyor ama Allahtan küçük leri çıkıyor yoksa kesin kel kalmıştım. Yogun derken en az 200 tane :KK43:
Çok teşekkür ederim benimde köklerim çıkmaya başladı şükür ama dökülme durmuyor bıttım sabunu be lavanta çayı deniyorum ins durdurur

Kendiniz söylemişsiniz b12 ve Demir eksikliğiniz var. Bunları içeren gıdalar tüketin.
Badem ceviz balık ısırgan çayı keçiboynuzu pekmezi andız pekmezi çok iyi
Şampuan yerine defne sabunu kullanabilirsiniz
Saçlarınızı susam yağıyla besleyin

Kendiniz söylemişsiniz b12 ve Demir eksikliğiniz var. Bunları içeren gıdalar tüketin.
Badem ceviz balık ısırgan çayı keçiboynuzu pekmezi andız pekmezi çok iyi
Şampuan yerine defne sabunu kullanabilirsiniz
Saçlarınızı susam yağıyla besleyin
Cok ciddi demir dusukligunde maalesef sadece beslenmeyle demiri yukseltmek zor,bi de benim doktorum sadece kirmizi etin faydasi olur demisti

Cok ciddi demir dusukligunde maalesef sadece beslenmeyle demiri yukseltmek zor,bi de benim doktorum sadece kirmizi etin faydasi olur demisti
Tabi doktorun tavsiyelerine uymak gerek. Kullanıpta saçta etkisini gördüğüm şeyleri yazdım aslında. Toptan kurtulsak şu dökülmelerden de rahat etsek bıktık valla

Bıttım sabunu iyimi nerden aldiniz acaba
Sarımsak yağı ve çörek otu yağını kullanıyorum ve bıttım sabunu banyodan çıkınca ılık lavanta çayı döküyorum ve kısa zamanda dökülmelerim 10 /10 iken suan 10 /4 e düştü doktorum kortizon hapınada baslattı bence deneyin prf İbrahim Saraçoğlu alopesi tariflerini uyguladım aktardan aldım sabunu bu sürüm bile beni mutlu etti ve lütfen strese girmeyin stres çok tetikliyor

X