Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Dökülmesi İçin COSMED günlük şampuan + yenileyici şampuan ve serum kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ooomarlaaa

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
4.039
930
merhaba arkadaşlar. bende yaklaşık 2 senedir saç dökülmesi problemi yaşıyorum. hatta öyle ki saçımın tepe bölgesinde açılmalar söz konusu. çeşitli yağ bakımları, vitaminler ( bepanthen. evigen,bemiks.. ), badem yağı hatta alkol,etil karışımı bile kullandım.konuyla alakalı doktora gittim ama ya genetik dediler yada bakmadan direk ilaç verip yolladılar. ümidimi kaybetmek üzereyken bir arkadasımın çalıştığı eczaneye gelen saç analiz uzmanına göründüm. gittiğim çoğu doktordan daha çok ilgilendi diyebilirim. bana bu sorunu birlikte yenebileceğimizi söyledi ve cosmed saç setini tavsiye etti. içinde günlük şampuan, yenileyici şampuan ve yenileyici serum bulunuyor. 1 hafta oldu kullanıyorum. şampuanların içerisinde piyasadaki şampuanlarda kıvam artırmak için kullanılan tuz bulunmuyormuş. şimdilik daha yeni başladım kullanmaya. aranızda bu ürünleri kullanan var mı? olumlu yada olumsuz yorumlar bana da faydalı olacak. benide 1 ay sonra kontrole çağırdı bakalım. bende her geçen günde yaşadığım tecrübeleri burda paylaşıcam. aranızda kullanan varsa sizde yazar msınız ?

Son düzenleme:
arkdsm ben bahsettiğin ürünü kulanmadım ama benmde saclarım asırı dökülüyo okadar inceldilerki korkuyorum tepemde acılmalar baslıcak die:KK43:(((

demir eksikliğim varmıs ilaç kullanıorm ama cidden cok acaip üzülmeye basladım neyapmalıyım bilmiorm nolllurr yardım edinnn:KK43:(((((((

benimde sorunum aynen senin dediğin gbiydi canım. bende kan tahlilleri yaptırdım ama gttiğim doktorlar hiç bir şey yok bu tahlillerde dediler hep genetik deyip kafalarına göre gönderdiler. hatta bir tanesi minoksil verdi. ömür boyu bunu kullancaksın. 6 ay kullanıp ara verip tekrar başlıcaksın başka çözümü yok dedigönderdi. bu eczaneye gelen kadın benden ilk önce tahlik istedi. bir kagıda istediği tahlilleri yazdı. gttim yaptırdım sonucları gösterdiğimde ise sende tırnaklarında da kırılmalar oluyor mu dedi evet dedm. olur çünkü keratin eksik dedi.ben daha öncede tahlil yaptırdım o zaman birşey yok diye söylediler dediğimde ise eski tahlil sonucumu görmek istedi. yanımdaydı o sonuclarda gösterdim. tahliler aynıymış. o zaman da da keratin eksikliği varmış ama nedense hiç bir doktor söylemedi bununla ilgili bir ilaç verdmesi bana. bu uzamn 2 şişe biotin 1000mg verdi. 2 şişe kullan 3 ay bttiğinde tekrar tahlil isticem senden dedi birde bu ürünleri verdi. 2,5 ay içinde saç çıkışını kndin bile gözlemliceksin dedi. o kdr emin konustu ki ve ayrıca da çok ilgilenince aklıma yattı kullanıyorum şuan. bakalım sonucları nasıl olucak. ben zaman içersinde durumla ilgili sana tekrar yazarım canım.

arkdsm ben bahsettiğin ürünü kulanmadım ama benmde saclarım asırı dökülüyo okadar inceldilerki korkuyorum tepemde acılmalar baslıcak die:KK43:(((

demir eksikliğim varmıs ilaç kullanıorm ama cidden cok acaip üzülmeye basladım neyapmalıyım bilmiorm nolllurr yardım edinnn:KK43:(((((((

benim de saç sorunum var daha çok bitkisel ürünlerle çözüm arama yolundaydım evde yaptığımız karışımlar, aktardan aldığımız yağlarla yapılan karışımlar bunları kullandm hep ama üşeniodm kısa süre kullanıp sonra ihmal ediodum bu yüzden mi bilmiorum ama saç dökülmem acayip çoğaldı daha kolay uygulanabilen ve aynı zamanda bitkisel bi ürün arıodum geçenlerde bi arkadaşım tavsiye etti internetten almış etkilerini görmeye başlamış hem dökülmeyi yavaşlatmış 15 günde hem de saçları daha parlak ve canlıymış saçları beslediği için daha çabuk uzamasını da sağlıomuş onun tavsiyesiyle ben de 20gündür ürünü kullanıorum söylediği etkileri ben de yavaş yavaş görmeye başladım. siz de zaten bi ilaç desteği de alıormuşsunuz ürün bitkisel olduğu için sizin de kullanmanızda bi sakınca olacağını düşünmüorum. ürünü bi süre daha kullanıp sizi tekrar bilgilendirebilirim sonuçlarının iyi olacağına şimdiden inanmaya başladım.buarada ürünün sağlık bakanlığından onayı var buyüzden ürünü gönül rahatlığıyla kullanıorum..

evet arkadaşlar sanırım aranızda bu ürünü kullanan olmamış. ben yinede bu ürün hakkında yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü bu saç dökülmesinin en menem bir şey olduğunu uzun zamandır yaşadığım için çok iyi biliyorum. her neyse ürünü kullanmaya başlayalı 3 hftam bitti. saç dökülmem tamammen durdu mu hayır fakat azalma oldu. ayrıca en önemliside açık olan bölgede gözle görülür değişiklikler mevcut. saç çıkışını gözlemleyebiliyorum. böyle giderse de istediğim sonuca kısa zaman da uzmanın da dediği gbi ulaşacağımdan emininm. ilerki günlerde sizlerle yine son durumu paylaşıcam

Son düzenleme:
evett... ürünü kmkullanmaya başlayalı 2 ay oldu. bugünde kontrolum var. bakalım neler olacak. kimse bu ürünü kullanmamış sanırım. cevap veren olmadığınıa gçre. ama ben kontrolden sonrada buraya yazıcam. çünkü biliyorum ki bu sac dökülmesi problemi kadınlar için özelliklede çok kötü bir durum :KK43:

keratin eksikliğini nerden anlamış??

tahlilde neler ölçüldü öğrenebilir miyim? neye göre teşhis konuldu?

keratin eksikliğini nerden anlamış??

tahlilde neler ölçüldü öğrenebilir miyim? neye göre teşhis konuldu?

bu uzmana görünmeden bir hafta önce felan başka bir doktora görünmüştüm. o benden 3 farklı kan tahlili istemişti. şuan adlarını hatırlamıyorum açıkçası. bütün değerler normal diyip sadece strese bağlı diyip göndermişti. ben anlıyorum strese bağlı olabilir ama bir insanın saçının üstü bölgesinn büyük oranda açılmaya başlayacak aşamaya getir mi bu stres bilemiyorum. her neyse bunun üzerine tesadüfen bu uzmanla karşılaştım. elindeki aletlerle baktı ardından teshis koymadan kan tahlili istedi. bir hfta önce yptrdığım kan tahlilini söyleyincede ona baktı. zaten ayrıntıları yukarda yazıyor. bugünde kontrolüme gttm. bundan 2 ay önceki saclarımın resmiyle şimdiikini çekip yan yana koydu ve ben çok şaşırdım. saç tellerimde çok yoğun bir şekilde kalınlaşma olmuş bunu gözlermle gördüm. yeni çıkan saçlarımda var artık ve çok güçlü çıkmaya başlamışlar. bunları görmek bana çok büyük bir moral oldu. kullanmaya devam :)

keratin tahlili mi yapılıyor anlamadım?

hangi değerlerinize bakarak sizde keratin eksikliği olduğu tanısını koydu? yazdığınız mesajlarda ben göremedim kusura bakmayın belki benim dikkatimden kaçtı.

mesela demir düşüktür demir eksikliği denir. neye göre eksikliği anladı ben onu anlamadım?

sizden kan tahlili istemiş. istediği kan tahlilinde hangi değerlerin ölçülmesini istedi. veya gösterdiğiniz tahlilde neler ölçülmüştü? hangi değere baktı da tanı koydu?

sizden kan tahlili istemiş. istediği kan tahlilinde hangi değerlerin ölçülmesini istedi. veya gösterdiğiniz tahlilde neler ölçülmüştü? hangi değere baktı da tanı koydu?

sağlık terimleriyle aram iyi olmadığı için sorduğun soruya tam açık bir cevap vermicem bundan 2-3 ay öncesinden bahsediyoruz çünkü isimleri gerçekten hatırımda değil. demir eksikliği için de tahliller yapıldı ilk başta onlarda normal çıkınca ayrıntılı tahlil istemişti diğer doktorum ama onların adını unuttum gerçekten. zaten internetten baktığımda da keratin eksikliğinde kaynaklanan dökülmeler ve tırnak kırılmaları çok oluyormuş. bende her ikiside mevcuttu zaten. ama onun hapını verdiğinden bu yana hem kırılmalar hem dökülmeler azaldı.

Son düzenleme:
valla bende alıcaktm ama sözleriniz beni süpheye düşürdü zira ben neredeyse 5 aylık tahlil sonuclaırmı saklıyorum neyse ben keratin bakımı için serum arıyorum herhangi bi marka varmı önerebileceiğiniz???

ya valla ben de şüphelendim ama emin olmak istedim. nitekim verilen cevaplardan süphelerimde haklı olduğumu da anladım : ) saç uzmanı da yeni bi meslek sanırım. : )

ya valla ben de şüphelendim ama emin olmak istedim. nitekim verilen cevaplardan süphelerimde haklı olduğumu da anladım : ) saç uzmanı da yeni bi meslek sanırım. : )

kusura bakmayın da ebn kendimi size haklı göstermek yada açıklamak zorunda değilim. neye dayanarak yalan söylediğimi düşünüyorsun. yada nasıl böyle konusabiliyorsunuz. 2 senedir bu saç dökülmesinden neler çektiğimi bir ben biliyorum bir Allah. o kdr çok yanlış tedavi önerilerinde bulunuldu ki bu süre zarfında sacım daha kötü durumlara geldi. sonunda kendime uygun bir tedavi buldum ve uyguluyorum. sonuclarını da Rabbime şükür ki alıyorum. burda reklam yapan bir çok üye görmüş olabilirisiniz. bu beni ilgilendirmez. ama beni onlarla aynı kefeye koyamazsınız. dediğim gbi yaşadıklarımı en iyi biliyorum. ister kullanın ister kullanmayın bu beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. sizden takdir beklemediğim gbi hakarette istemiyorum. siz 5 ay önceki tahlillerinizi saklıyorsunuz diye buna benim de mecbur olduğumu nerden çıkarıyorsunuz?

X