Reiki

Arkadaşlar ben reiki masterım uzaktan uyumlama olmazzzzz.... Sakın öyle 1 şey yapmayın. Ve hocanızın sizile aynı şehirde olmasına özen gösterin daha faydalı oluyooo. ıstediğiniz her konuda yardıma hazırımm.
Sevgi ile kalınn

merhabalar

ben de usui reiki 1. aşamayı aldım. ve 1 yıldır çalışıyorum. Bu senenin sonuna kadar 2. aşamayı da alma planı yapıyorum. İlk zamanlar inanılmaz tecrübeler yaşadım, kendime ya da ailemden birine özellikle reiki verirken o enerji akışını hissediyorum. Bazen işte bile aralarda kendime reiki veriyorum. Beni sakinleştirdiğini ve direncimi arttırdığını hissediyorum. Bir de reikinin inanç sistemiyle ters düştüğünü düşünmüyorum, her dinden insan bunu deneyimleyebilir. Sonuçta ben Allah'a inanıyor ve elimden geldiğince ibadetlerimi yerine getiriyorum.

slm,
hayırlısı olsun 21 gün çalışmanı yap ve kontrollerini aksatma hocanla bağlantını koparmassan senin için
daha iyi olur.Ben öyle yaptım.:)
ben reiki 1-2 aşama
kundalini 1-2-3
voilet flame
tacyon
ra sheba eğitimleri aldım, fizikzel ve ruhsal olan hastalıkların daha çabuk iyileşmesini sağlaya bilirsin
tabi başta kendini, kendisine şifa veremeyen başkasına veremez.

Bu arada arkadaşlar Usui Reiki alırken hocanızı iyi araştırın, piyasada çok fazla bu işi ticarete dökmüş
kişiler var dikkattttttt:)

slm,
hayırlısı olsun 21 gün çalışmanı yap ve kontrollerini aksatma hocanla bağlantını koparmassan senin için
daha iyi olur.Ben öyle yaptım.:)
ben reiki 1-2 aşama
kundalini 1-2-3
voilet flame
tacyon
ra sheba eğitimleri aldım, fizikzel ve ruhsal olan hastalıkların daha çabuk iyileşmesini sağlaya bilirsin
tabi başta kendini, kendisine şifa veremeyen başkasına veremez.

bunların sıralaması var herhalde.kundalini usui reikiden sonra alınıyor diye biliyorum ben doğrumu.en çok hangisini kullanıyorsunuz.

herkese selamlar...

erken hamilelik dönemindeyim henüz 4. ve 5. haftalarımın arasındayım ve karın ağrılarım ver, bebişim tutunmaya çalışıyor. hatta doktorum destek olsun diye iğne yaptırdı. Neyse neden reiki forumuna yazıyorum? yaklaşık 4 gündür düzenli olarak karnımın alt bölgesine reiki veriyorum. Eşim de benimle aynı zamanda reiki ye uyumlandığı için o da bazen reiki veriyor bana. ve her ikimiz de karnımın aynı bölgesinde iken elimizde yanma, karıncalanma hissediyoruz. Bu müthiş bir deneyim. SAdece paylaşmak istedim. hem bebişimize destek olmak hem de benim daha rahatlamam için yapıyoruz ve ben de eşim de kesinlikle iyi ki reiki öğrenmişiz diyoruz. Özellikle hamilelikte bebeğe reiki vermenin onun için çok yararlı olacağı düşüncesindeyim. Yeter ki o tutunsun da, hayırlısıyla aramıza gelsin. :emir_bebek:

beni de sevin bende insanım :)
:))))

bunların sıralaması var herhalde.kundalini usui reikiden sonra alınıyor diye biliyorum ben doğrumu.en çok hangisini kullanıyorsunuz.
kundalini reikinin usiu reikiden sonra alınma şartı önceden vardı artık yok nedenini ben de tam olarak bilmiyorum.okudum ama hatırlamıyorum üstünde de durmadım açıkçası. usui reiki bana göre daha geniş daha faydalı ama zaman darlığı olduğu zamanlarda kundalini daha kullanışlı geldi.

herkese selamlar...

erken hamilelik dönemindeyim henüz 4. ve 5. haftalarımın arasındayım ve karın ağrılarım ver, bebişim tutunmaya çalışıyor. hatta doktorum destek olsun diye iğne yaptırdı. Neyse neden reiki forumuna yazıyorum? yaklaşık 4 gündür düzenli olarak karnımın alt bölgesine reiki veriyorum. Eşim de benimle aynı zamanda reiki ye uyumlandığı için o da bazen reiki veriyor bana. ve her ikimiz de karnımın aynı bölgesinde iken elimizde yanma, karıncalanma hissediyoruz. Bu müthiş bir deneyim. SAdece paylaşmak istedim. hem bebişimize destek olmak hem de benim daha rahatlamam için yapıyoruz ve ben de eşim de kesinlikle iyi ki reiki öğrenmişiz diyoruz. Özellikle hamilelikte bebeğe reiki vermenin onun için çok yararlı olacağı düşüncesindeyim. Yeter ki o tutunsun da, hayırlısıyla aramıza gelsin. :emir_bebek:
şimdi nasıl canım bebeğin? umarım sağlıklı bir hamilelik geçirirsin ve bebişinizle mutlu bir hayatınız olur.ben de hamileyken hergün reiki yapıyordum ve gerçekten çok faydasını gördüm hem ruhsal hem bedensel.. sevgiler

arkadaşlar ben de usui reiki 3. aşamayım ve kundalini reiki 1 deyim. usui 3. aşamayı alalı yaklaşık 2 yıl oluyor gerçekten çok faydasını gördüm harika bir enerji..

Merhaba,
Ben de araştırmalarımın çok uzun zaman sonrasında Reiki 1. aşama uyumlaması aldım. Çok hoca ile iletişime geçtim ama tam uyumlanıyorum bu sefer derken her defasında bir aksilik çıktı. Eğitimine katılmayı çok istediğim bir hoca vardı, 2 eğitiminde de ulaşamadım, kendisine her zaman giden maillerim bu sefer gitmedi, hocanın telefonları çekmedi...
Tam acaba reiki yolumda yok mu diye düşünürken, dünya tatlısı bir insanla tanıştım. Aslında kendisinin sitesine daha önceden gözatmıştım ama yaz dönemi boyunca ara verdiği için aklımdan çıkmıştı. Piyasada en uygun fiyata eğitimler veren hocadır diyebileceğim, güzel, temiz enerjisi olan biri.
Demek ki onu beklemişim diyorum, bütün aksilikler onun içinmiş diyorum.
Yolunuzda kim varsa karşınıza o çıkıyor, umarım size de en güzelleri, en iyileri çıkar.
Sevgiyle kalın. a.s.

arkadaşlar ben de cumartesi günü kursa başlıyorum
çok merak ediyorum neler olacak nasıl olacak
çok ihtiyacım var çünkü

annem de 1. aşamayı aldı. sanırım bazılarının allah vergisi bir yeteneği de oluyor. annem enerji verdiği zaman akımı ve karıncalaşmayı çok net hissediyorum. ve annemle aynı anda aynı enerji renklerini görebiliyoruz.

Arkadaşlar ben reiki masterım uzaktan uyumlama olmazzzzz.... Sakın öyle 1 şey yapmayın. Ve hocanızın sizile aynı şehirde olmasına özen gösterin daha faydalı oluyooo. ıstediğiniz her konuda yardıma hazırımm.
Sevgi ile kalınn

sevgili aysha ben reiki alırken 2 ( yıl oldu yaklaşık ) hocam bana 21 gün süren bir eğitimden bahsetmedi sizce gercek bir master değilmiydi
kendime enerji verirken ben cok birşey hissetmiyorumm neden :KK43:(

sevgili aysha ben reiki alırken 2 ( yıl oldu yaklaşık ) hocam bana 21 gün süren bir eğitimden bahsetmedi sizce gercek bir master değilmiydi
kendime enerji verirken ben cok birşey hissetmiyorumm neden :KK43:(

Reikide 21 gün kuralı vardır canım. Yani 21 gün boyunca başka bir insiye almamalısın ve 21 gün hergün kendine ve yakınlarına reiki çalışmalısın ki enerjin otursun, kanalların işlevselliğini arttırsın :) Ayrıca reiki veya akternatif reiki insiyelerinden sonra kesinlikle yine 21 gün içinde başka insiye alınmaz. Ayrıca enerjiyi hissetmemen onu göndermiyorsun anlamına gelmez ama hissetmek önemlidir tabii :)

Son düzenleme:
Enerji renklerini nasıl görebiliyorsunuz?

Enerji renleri veya auraları görebilmek için 3.gözün açık olması gerekir. 3. göz açılımı için bazı yöntemler var fakat benim tavsiyem 3.gözün sağlıklı bir biçimde kendiliğinden açılmasıdır.

3. göz'ü açma yöntemleri hakkında ben asla tavsiyede bulunmuyorum çünkü düzensiz açılan bir 3. göz faydasından çok zararı dokunur. ama Kundalini reiki master veya usuide bir masterlığı varsa ve düzenli olarak tüm chakralara reiki çalışılıyorsa zaten evren o yönde sizi yönlendirecektir. sevgi ile kalın

Son düzenleme:
Bende reikiyle ilgileniyorum bir ay araştırdıktan sonra 15 yıllık reiki deneyimi olan iyi bir mastır hocasından reiki 1 uygulaması aldım ankarada yaşıyorum...reiki alalı tam bir hafta oldu ..uyumlama esnasında hiçbirşey hissetmedim ve bu bir hafta süre içinde her akşam kendime reiki uyguladım ama yine hiçbirşey hissetmedim....buda beni üzdü sizin deneyimlerinizden faydalanmak isterim...bu duyguyu hissetmek için ne yapmam gerekir ?

Bende reikiyle ilgileniyorum bir ay araştırdıktan sonra 15 yıllık reiki deneyimi olan iyi bir mastır hocasından reiki 1 uygulaması aldım ankarada yaşıyorum...reiki alalı tam bir hafta oldu ..uyumlama esnasında hiçbirşey hissetmedim ve bu bir hafta süre içinde her akşam kendime reiki uyguladım ama yine hiçbirşey hissetmedim....buda beni üzdü sizin deneyimlerinizden faydalanmak isterim...bu duyguyu hissetmek için ne yapmam gerekir ?

Usui Reiki'yi hissetmemek o enejiyi çekmediğiniz anlamına asla gelmez siz yine şifa enerjisini çekersiniz. Özellikle 21 gün sabah akşam çalışmanızı önemle tavsiye ederim. El ve ayak chakraları kolay açılmaz.. Ayrıca Master'ınız her kimse sizi 21 gün sonra mutlaka kontrol etmesini isteyin çünkü bu reikide önemlidir. 21 gün boyunca asla alkol almayın, kırmızı et tüketiminden ve gazlı içeceklerden uzak durun.. Meditasyonda enerjinizi güçlendirecektir.. Fırsat buldukça meditasyonlarla kendinizi 15-20dk dinleyin. İnsiyeden en erken 2 hafta sonra enerjiyi hissetmeye başyalabilirsiniz. Titreşimi hassas olan insanlar ilk insiyede enerjiyi hissederler bu güzel bir deneyimdir. :) Ama dediklerimi uygularsanız kısa sürede enerjiyi hissedeceğinize eminim.. özellikle lütfen insiyeden sonra ilk 21 gün asla bir gün bile atlamadan reikinizi çalışın :) ayrıca tibet hareketleride chakraların dengeli çalışmasında önemli rol oynuyor.. Her aksam tibet hareketleride çalışabilirsiniz... :) :) :)

Son düzenleme:
X