Regresyon , Reiki ve Bioenerji Tuzağı

Ayrica insanlara faydali olmak niyetindeyseniz kim oldugunu da soyleyin de uzak duralim. Direk ad soyad vermeseniz bile bilinen biri midir hangi sehirdedir sadece ismi nedir mesela bunlari soyleyebilirsiniz. Boylece insanlar dogru uzmanlara yonelebilir

Şu mesajdan sonra kesin emin oldum psikolojik sorunların olduğuna... Çünkü bak ne yazmışsın ilk mesajında:

"Artan kaygılarım ve kilomun 39 'a düşmesiyle birlikte; psikologlara kesik kesik gittiğimden bir fayda sağlayamadığımı düşünüp maalesef böyle bir yola başvurdum. Gitmez olaydım."

Şimdi de gelmiş bana madem psikolojik sorunlarım vardı diye başlayan soru cümlesi kuruyorsun

her mesleğin iyisi kötüsü vardır ama zaten gunluk yasam çok stresli insanların rahatlamaya ihtiyacı var
kendilerindeki sorunları keşfedip düzeltmeye ihtiyacı var. nerede pozitife giden bir yol görüyorlar oraya damlıyorlar. gittiği kişiyi kötülese anlayacagım gerçekten kötü biri de olabilir
ama bu konulardan direkt tuzak diye bahsetmesi çok saçma. bu konuyu başka bi başlıkta da yazmış eklediği resim sağlıklı insanın psikolojisini bozar. ben ilk defa bukonularla ilgilenen biri olsaydım etkilenirdim 3harfli meselesinden. bi de her yere yazacagım yazmış. pes diyorum.

her mesleğin iyisi kötüsü vardır ama zaten gunluk yasam çok stresli insanların rahatlamaya ihtiyacı var
kendilerindeki sorunları keşfedip düzeltmeye ihtiyacı var. nerede pozitife giden bir yol görüyorlar oraya damlıyorlar. gittiği kişiyi kötülese anlayacagım gerçekten kötü biri de olabilir
ama bu konulardan direkt tuzak diye bahsetmesi çok saçma. bu konuyu başka bi başlıkta da yazmış eklediği resim sağlıklı insanın psikolojisini bozar. ben ilk defa bukonularla ilgilenen biri olsaydım etkilenirdim 3harfli meselesinden. bi de her yere yazacagım yazmış. pes diyorum.
Ben bayanın psikolojisinin kesinlikle sağlıklı olmadığına eminim.... Çok tutarsız yazımları var çünkü

İlla faydalı bir BİLGİ isteniyorsa..

Her birinizin bir enerjiye sahipsiniz ve enerjinizi korumakla mukellefsiniz. O tarz calısmalarda enerji alısverisi olur. Enerji nakli de diyebilirsiniz bunun adına. Sizden ona, ondan da size.. Ve yine o tarz calısmalarda pasif olan cakralarınız aktif hale gelebilir. Daha once hic bilmediginiz ve ilk defa adımını attıgınız bir boyuta dogru kapı acılabilir. Baska bir boyut. Boyut icerisinde de farklı varklılarla karsılasabilirsiniz. Bu gibi calısmalar bazılarına fayda saglarken, bazılarında da zarar verebilir. Siz farklı bir amac icin orada bulunuyor olabilirsiniz fakat karsınızdaki kisi sizin amacınızdan farklı bir amac guduyor olabilir. Yani enerjiniz calınabilir, auranıza girebilir ve hatta psisik saldırılara da ugrayabilirsiniz.

Kundalini enerjisine gelince.. O sizin bedeninizdeki yasamsal kaynagının kendisidir. Membası sizin anlayacagınız.. Yarı uyur yarı uyanık haldedir. Bazen kendilinden uyanır, bazen de baskaları tarafından uyandırılır. Hatta o calısmalar sırasında da aktif ve duzenli hale getirilebilinir. (Bilmeyen ve ogrenmek isteyenler icin ek bilgiydi)

Enerji ve enerji icerikli konuları yabana atmamanızı ozellikle rica ediyorum. Konu sahibesinin arkadasının basına boyle bir olay gelmisse bir dogruluk payı vardır. Yasanılan tecrube psikolojisini saglıksız olarak etkilemis olabilir. Bir seyi savunurken once sunu belirtmekte fayda goruyorum; Kotunun iyisini anlatabiliyorsak, iyinin de kotusunu anlatabiliyor olmamız gerekir. Konu baslıgındaki terimlerle ugrasanların bildigini dusnerek yazma geregi dudum.

Her birinizin bir enerjiye sahipsiniz ve enerjinizi korumakla mukellefsiniz. O tarz calısmalarda enerji alısverisi olur. Enerji nakli de diyebilirsiniz bunun adına. Sizden ona, ondan da size.. Ve yine o tarz calısmalarda pasif olan cakralarınız aktif hale gelebilir. Daha once hic bilmediginiz ve ilk defa adımını attıgınız bir boyuta dogru kapı acılabilir. Baska bir boyut. Boyut icerisinde de farklı varklılarla karsılasabilirsiniz. Bu gibi calısmalar bazılarına fayda saglarken, bazılarında da zarar verebilir. Siz farklı bir amac icin orada bulunuyor olabilirsiniz fakat karsınızdaki kisi sizin amacınızdan farklı bir amac guduyor olabilir. Yani enerjiniz calınabilir, auranıza girebilir ve hatta psisik saldırılara da ugrayabilirsiniz.

Kundalini enerjisine gelince.. O sizin bedeninizdeki yasamsal kaynagının kendisidir. Membası sizin anlayacagınız.. Yarı uyur yarı uyanık haldedir. Bazen kendilinden uyanır, bazen de baskaları tarafından uyandırılır. Hatta o calısmalar sırasında da aktif ve duzenli hale getirilebilinir. (Bilmeyen ve ogrenmek isteyenler icin ek bilgiydi)

Enerji ve enerji icerikli konuları yabana atmamanızı ozellikle rica ediyorum. Konu sahibesinin arkadasının basına boyle bir olay gelmisse bir dogruluk payı vardır. Yasanılan tecrube psikolojisini saglıksız olarak etkilemis olabilir. Bir seyi savunurken once sunu belirtmekte fayda goruyorum; Kotunun iyisini anlatabiliyorsak, iyinin de kotusunu anlatabiliyor olmamız gerekir. Konu baslıgındaki terimlerle ugrasanların bildigini dusnerek yazma geregi dudum.
Harikasınız çok güzel anlatmışsınız:KK9:

Ben de buna inaniyorum. Boyle seyler olabiliyor, konu sahibinin anlatimini biraz abartili bulsam da enerji alaninin bir takim seylerden olumsuz etkilenebilecegine ben de inaniyorum. Ancak kendisi butun yontemlerin para tuzagi oldugunu, asla denemememiz gerektigini filan soylemis. Ben de bu yontemlerin ciddi egitimlerle, etik insanlar tarafindan da uygulandigini, hem ulkemizde hem dunyada psikologlarin, psikiyatristlerin de uyguladigini, kotu tecrube yuzunden genellemenin yanlis oldugunu belirttim. Siz bu tarz yontemler uygulayan biri misiniz yoksa kendinize uygulattirdiginiz icin mi bilgilisiniz?

Yalnız psikologlar ve psikiyatristler reiki ve bioenerji uygulamazlar. Onlar sadece Hipnoz yontemini kullanırlar (psikologlarda da bu daha cok kullanılır) travmanın sebebine derinlemesine inmek ve cozebilmek icin.

Bir sure bu konularla ugrasan, egitim veren kisilerin arasındaydım. Ogrendigim bilgi ve bana yapılan uygulama para karsılıgı degildi. Para tuzagı yorumuna gelince elbette etik olanı da vardır olmayanı da.. Konu sahibesinin anlatamı kulaga abartılı geliyor olsa da icerik olarak tamamiyle gercekligi barındırmakta. Uzaktan bile yapılabilecek uygulamalardır bunlar. O yuzden bu tarz uygulamayı yaptırmayı isteyen insanların cok iyi arastırma yapması gerekiyor. Cok fazla bu konular hakkında arastırmalarım oldu diyebilirim. Bilgiden ve arastırmadan yoksun olarak koru korune gidip uygulatmak dogru degil.

Yalnız psikologlar ve psikiyatristler reiki ve bioenerji uygulamazlar. Onlar sadece Hipnoz yontemini kullanırlar (psikologlarda da bu daha cok kullanılır) travmanın sebebine derinlemesine inmek ve cozebilmek icin.

Bir sure bu konularla ugrasan, egitim veren kisilerin arasındaydım. Ogrendigim bilgi ve bana yapılan uygulama para karsılıgı degildi. Para tuzagı yorumuna gelince elbette etik olanı da vardır olmayanı da.. Konu sahibesinin anlatamı kulaga abartılı geliyor olsa da icerik olarak tamamiyle gercekligi barındırmakta. Uzaktan bile yapılabilecek uygulamalardır bunlar. O yuzden bu tarz uygulamayı yaptırmayı isteyen insanların cok iyi arastırma yapması gerekiyor. Cok fazla bu konular hakkında arastırmalarım oldu diyebilirim. Bilgiden ve arastırmadan yoksun olarak koru korune gidip uygulatmak dogru degil.
Aslinda herkes her seyi uygulayabilir. Aldigi psikoloji egitimini, bu tarz alternatif yontemlerle birlestiren uzmanlar da var (azinlik da olsa). Reiki de uygulayan bir psikologa giden birisini duymustum mesela. Konu sahibinin bahsettigi regresyon terapisi ayrica, iyice okursaniz enerji terapisi olmadigi anlasiliyor:) Benim 'psikologlar ve psikiyatristler de uyguluyor'dan kastim, bu yontemlerin egitimini alip uygulamayi secen psikologlar/psikiyatristler dahi var anlamindaydi. Bu anlamda regresyon, hipnoz filan uygulayan boyle uzmanlar var yani. Dedigim gibi ben de arkadasin yasadiklarinin olabilirligine inaniyorum ama biraz abarttigini ve genellemenenin yanlis oldugunu dusunuyorum. Yoksa bu yontemlere kimse bulasmasin asla kapisina cikiyor is :)

Son düzenleme:
Aslinda herkes her seyi uygulayabilir. Aldigi psikoloji egitimini, bu tarz alternatif yontemlerle birlestiren uzmanlar da var (azinlik da olsa). Reiki de uygulayan bir psikologa giden birisini duymustum mesela. Konu sahibinin bahsettigi regresyon terapisi ayrica, iyice okursaniz enerji terapisi olmadigi anlasiliyor:) Benim 'psikologlar ve psikiyatristler de uyguluyor'dan kastim, bu yontemlerin egitimini alip uygulamayi secen psikologlar/psikiyatristler dahi var anlamindaydi. Bu anlamda regresyon, hipnoz filan uygulayan boyle uzmanlar var yani. Dedigim gibi ben de arkadasin yasadiklarinin olabilirligine inaniyorum ama biraz abarttigini ve genellemenenin yanlis oldugunu dusunuyorum. Yoksa bu yontemlere kimse bulasmasin asla kapisina cikiyor is :)

Merhabalar. Öncelikle kedili kadin hanima cok tesekkur ediyorum. Beni kinamadan once kinayanlarin empati yapmasini istiyorum. Hipnoterapi ve hipnoz cok farkli seyler oncelikle bunun ayrimina iyi varmak gerekir. Evet psikologlar ve psikiyatristlerde uyguluyor onlara tabiki gidilebilir tedavi olunmak icin. Fakat benim gibi hassas olanlar varsa uzak dursun derim.
Algelnr hanim size gelince. Evet abartili anlatim gelebilir sizlere. Fakat en ictenligimle soyluyorum ki bu abartili hâli bizzat yasadim ben. Bu islerden anlayan iyi bir psikiyatriste gittim. Meger beynimin theta dalgalari ciddi sekilde hasar gormus. Eeg cekiminde normalin uzerinde cikti. Doktorum dopamin salgisini duzenleyici ilac verdi cok sulur gozumun onundeki goruntuler %90 geçti. Sulpir ve stilizan adindaki ilaclari arastirabilirsiniz. Ben doktota gitmeseydim dopamin salgisi artmaya devam edecekti ve sizofreniye dogru gidecektimm. Sukur ki hallusinasyonla kaldi. O resim icin de ozurdilerim kaldirmaya calisacagim.

Gercekten cok iyi dusunun gideceginiz kisiyi. Yontem dogru olsada bir psikolog bile zor yonetebilirlen travmayi basit bir yasam kocu parcasina guvenmeyin. Ben yandim . Canim cok yandi.

Aynı zamanda bir mantikli dusunelim. Reikiye uyumlanmak ne demek ? İki ucu da karanliga cikan isler bunlar.
Madem evrensel enerji neden once uyumlanmak gerekiyor ? Birisinin basini oksarken de ona sevgimizi enerjimizi akitabiliriiz.
Acik acik itiraf ediyorlar melek terapisi diye. Allahin meleklerinin isi gucu yok terapi mi yapacaklar ? :) cin onlar cin :) cinlerin gecmisten ve gelecekten haber alma yetileri de oluyir bazen iyi arastirin

Aynı zamanda bir mantikli dusunelim. Reikiye uyumlanmak ne demek ? İki ucu da karanliga cikan isler bunlar.
Madem evrensel enerji neden once uyumlanmak gerekiyor ? Birisinin basini oksarken de ona sevgimizi enerjimizi akitabiliriiz.
Acik acik itiraf ediyorlar melek terapisi diye. Allahin meleklerinin isi gucu yok terapi mi yapacaklar ? :) cin onlar cin :) cinlerin gecmisten ve gelecekten haber alma yetileri de oluyir bazen iyi arastirin
Iste bu ifadeleriniz sorunlu. "Iki ucu da karanlik isler bunlar" filan... Melek terapisi baska sey reiki baska sey bir kere. Uzman degilim, uyumlanma neden gerekiyor bilmiyorum ama tum dunyada uygulanan, insanlarin sifa buldugu bir takim enerji terapileri var. Size hak veren arkadas da bu konulardan zaman zaman yararlandigini soylemis mesela, demek ki hepsi kotu tu kaka cin bunlar cin filan diye genellememek gerekiyor. Bu arada samimiyetle sormak istedigim sey, siz calisma yaptiginiz kisinin karanlik bir yonu oldugunu baska varliklarla baglantili olarak size kotu etkisi oldugunu soylemistiniz o halde psikiyatrist nasil tedavi edebildi sizi? Gordukleriniz halusinasyon ise gercek olmayan seylerdir, ilacla duzelebildigine gore onceden gittiginiz kisi gercekten psisik bir etki birakmamis o zaman ustunuzde? Yasadiklariniz gordukleriniz gercek degil psikolojikmis demek degil mi bu?

Bende hemen hemen aynı şikayette bulunacagim arkadasim izmirde adı sayılı bir mastr koç a gittim reiki 1 e uyumlandik 3 arkadaş 1 ay sonra başıma gelmeyen kalmadı geceleri uyuyordum rahatsız ediyorlarfi sürekli halisulasyonlar kafama vurmalar korku korku ve korku nemi oldu? Ailem acil Söke de bi hoca var oraya götürdü 6 aydır psikiyatriye gidiyorum nasıl ama. ..

Gecmis olsun, bunlar imkansiz demedi cogu insan zaten sadece tecrubeli ve etik uzmanlar tarafindan uygulanirsa boyle olumsuz abartili genellemelere dahil edilmemeli bu yontemler, dendi... Forumdaki cesitli reiki basliklarinda telefon numaranizla birlikte mesajlar yazmissiniz bu arada ona da anlam veremedim:) Neyse tekrar gecmis olsun herkesin tecrubesi kendine diyelim, umarim herkes sifasini bulur

Son düzenleme:
sevgili arkadasım ben bir regresyon ve reiki uygulayıcısıyım. ayrıca yonlendirmeli hipnoz da yapabiliyorum ama anlattıklarınız edindiğim eğitimler ve tecrubeler dogrultusunda, sizin bunların dısında baska bir yere gittiginizi veya halihazırda gordugunuz seylerin zaten sizde var oldugunu gösteriyor. cunku eger HIPNOZ olmus olsaydınız bu gorduklerınızın HICBIRINI HATIRLAMAZDINIZ. hipnozda sunu gordum bunu gordum diye bir ibare yoktur dr kayıt altına alır ve size ne gordugunuzu anlatır.

Tüm mesajları okumadım ama bende regresyon terapisine gitmeyi dşünüyordum vazgeçtim şu an.

Size bunu yapan kadının adını neden yazmadınız? Yazın da ifşa olsun bilelim kim olduğunu?

X