Ramazanda Kilo Vermek İçin Sağlıklı Diyet Listesi!

Merhaba hayırlı sahurlar
UnutmAdan menümü vereyim :KK70:
Menüm hiiiiç hoş olmadı ya :KK43:
Sahur:1 kase dut,karpuz,biraz peynir
1 dilim tam buğday ekmeği
2 kaşık lor
Haşlanmış yumurta
1 bardak tarçınlı süt
Domates
İftar
Yarım kase mercimek çorbası
1 kahvaltı tabağı tavuk sote
1 bardak ayran,1 tabak salata
1 avuç pide
Ara
2 hurma,maden suyu
2 top vanilyalı küllah dondurma
2 bardak çay

3 litre su

Spor
Yarım saat yürüyüş
30 mekik
20 saniye plank

Merhaba hayırlı sahurlar
UnutmAdan menümü vereyim :KK70:
Menüm hiiiiç hoş olmadı ya :KK43:
Sahur:1 kase dut,karpuz,biraz peynir
1 dilim tam buğday ekmeği
2 kaşık lor
Haşlanmış yumurta
1 bardak tarçınlı süt
Domates
İftar
Yarım kase mercimek çorbası
1 kahvaltı tabağı tavuk sote
1 bardak ayran,1 tabak salata
1 avuç pide
Ara
2 hurma,maden suyu
2 top vanilyalı küllah dondurma
2 bardak çay

3 litre su

Spor
Yarım saat yürüyüş
30 mekik
20 saniye plank
o kadar cok değil canım bence kiloya giren ortalama almamız gereken kalori var zaten direk yedigini kisarsan kilo veremezsin hem pide hem dondurma birazcık fazla olmuş ama sporunu yapmışsın dengelemiş bence

Merhaba güzeller
Şu aralar oruç bâyâ zorlaşıyor nedenini çözemedim bügünde müthiç mide bulantım vardı çok şükür geçti...
Bugün ki menüm böyle ben beğendim umarım sizde beğenirsiniz
Sahur
2 dilim tam buğday ekmeği
1 haşlanmış yumurta
lor peyniri,domates
1 bardak limonlu açık çay
İftar
1 kase sebze çorbası
1 kase Ton balıklı salata
1 kahvaltı tabağı sebze yemeği
Küçük kase yoğurt
kavun,karpuz
Ara
1 fincan sütlü kahve
2 hurma,1 çay bardağı leblebi
3 litre su
Spor
50 squat(squatı bırakıyorum maalesef memnun kalmadım)
75 mekik
20 saniye plank

maşallah nasıl verdin canım ben bıraktım freni patlamış kamyon gibi gidiyorum 1 kilo almışım anlatsana birazcık :110: deadline deadline :KK1:
merhaba canım, aslında 17 saat oruçtan sonra yemek yemeye vakit kalmıyor.:KK48: iftarda bir tabak çorba, ne yemek varsa bir tabak, yanında kavun/karpuz veya salata yiyorum. çok canım istediğinde pidenin ucundan biraz kırıp yiyorum. sahurda da bir kase sütlü cornflex içine de taze meyve doğruyorum. akşam 23 gibi yatıyorum sabah işe gitmek için 7'de kalktığımdan. oruç olmadığım uyanık vaktim çok kısıtlı olduğundan atıştıracak vaktim de olmuyor. ama 59,5 ve 59,2 aralığına sıkıştım kaldım.:KK1:

Menümü vereyim :KK25:
Sahur
2 dilim kızarmış t.b ekmeği
Bir parça peynir,2 zeytin
Domates,salata,limonlu çay
İftar
1 kase mercimek çorbası
1 tabak sulu köfte
1 kase cacık
Ara
Maden suyu
1 fincan sütlü kahve
2 tane hurma
3 litre su
Spor
20 dk yürüyüş
120 mekik
30 saniye plank

Menümü vereyim :KK25:
Sahur
2 dilim kızarmış t.b ekmeği
Bir parça peynir,2 zeytin
Domates,salata,limonlu çay
İftar
1 kase mercimek çorbası
1 tabak sulu köfte
1 kase cacık
Ara
Maden suyu
1 fincan sütlü kahve
2 tane hurma
3 litre su
Spor
20 dk yürüyüş
120 mekik
30 saniye plank
bence çok iyi çok beğendim benmerak ediyorum kilo durumunu:KK66:

daha önceden spor yapıyormuydun ramazandan önce yani birden spor yapınca vucudun direnç göstermiş olablir aslında çokta yemiyorsun gayet iyi menülerin bence sabret gidecektir birde spor yürüyüş hergün yapma vucudun şaşırsın birazo_O
Yok ben uzuuun zamandır spor yapıyorum haklısın haftada 3 gün yapsam iyi olur aslında o_O

Yok ben uzuuun zamandır spor yapıyorum haklısın haftada 3 gün yapsam iyi olur aslında o_O
bende sürekli spor yapıyordum kilo veremiyordum o aralar sonra spor aralıklarını arttırdım sürekli değiştirdim süreyi falan etkiliyor vucut alışınca birde ramazanda beslenme düzeninde değişti vucudun korumaya almış olabilir kendini:110:

bende sürekli spor yapıyordum kilo veremiyordum o aralar sonra spor aralıklarını arttırdım sürekli değiştirdim süreyi falan etkiliyor vucut alışınca birde ramazanda beslenme düzeninde değişti vucudun korumaya almış olabilir kendini:110:
Haklısın bende bi ara düzenli hafta 3 gün yapıyordum ve normalden daha fazla kilo veriyordum

Merhaba arkadaşlar. Daha önce burada Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın! paylaştığım listelerle çok güzel kilolar verdik. Çok iyi,çok tatlı,altın kalpli bir sürü arkadaş edindim. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi ise aynı diyetisyene ait ramazanda kilo vermek için diyet listesiyle karşınızdayım. :KK16: Öncelikle şunu belirtmeliyim ki diğer listeleri deneyip paylaşmıştım ama bu listede öyle bir şey olamayacak çünkü ramazan geldi. Ben de isteyenlerle birlikte yapıyor olacağım bu diyeti. Zaten diğer listeler sayesinde çok güzel sonuçlara ulaştık inşallah bu liste ile de çok güzel sonuçlar alacağız. Başlıyorum:

SAHURDA:

2 dilim tam buğday ekmeği

1 dilim az yağlı peynir

Salatalık

Maydanoz

Domates

2 yemek kaşığı lor peyniri

1 ceviz

Haftada 2 gün yumurta

1 kase yoğurt

2 meyve

Açık çay veya ıhlamur

İFTARDA:

1 kepçe çorba

6 kaşık etsiz sebze yemeği

1 but veya 2 baget veya 250 gr balık veya 3 köfte

Az yağlı salata

2 tane Kemal Paşa tatlısı veya dondurma

Yiyebileceğiniz meyveler: 1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm.

Sahurda 2 adet meyve dediği için seçtiğiniz meyveyi 2 katına çıkartın veya aynı ölçüde iki çeşit meyve yiyebilirsiniz.
Ben bunları yersem kilo alırım sanki

yaa bu çok güzel, çok hafif bir diyet ama boğazı tutamıyorum ki. En son geçen ramazan böyle bir diyet uygulamıştım ama ben iftar ve sahurda çay olarak sadece yeşil çay içmiştim. İçine yarım hurma atıyorum kızlar çok güzel oluyor :dondurma:

X