Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar ben çekilmedim hiç ama radyolojide calısıyorum ve hemen hemen her gün Hsg çekiyoruz.Tabikide ilacı vs doktor veriyor ama işlem zaten o kadar kısa sürüyoki max 5 dakika.Tabi bizim doktorumuz pratik ve hızlı.Ama %95 genel anestezi ile işlem yapılıyor.Cok nadir anestezisiz denk gelmişimdir.Ondada eger tüpler Tıkalıysa hastalarda acı daha fazla oluyor ama eger açıksa cok öyle aman aman bir acı olmuyor.Benım naçizane tavsiyem yinede genel antestezili olması.Ve de hsg çekildikten sonra cok fazla hamile kalan oluyor.Tüpler tıkalıysa bile o ilaç sayesinde tüpleri açılan kısa süre sonra hamilekalan kişiler cok tanıklık ettik.Dilerim ki anne olmak isteyen herkese Allah nasip eder.kimsenin kucağı bos kalmaz :))
merhabalar yazıklarınız çok iyi geldi. Yarın hsg çekileceğim ve o kadar korkuyorum ki saatlerdir insanların yazdıklarını okuyorum.

hayırlısı olsun hakkımızda bu kist çok zor. ben çözüm bulamadım
Amin. Benim kist dışında başka bir sürü problemim var. Yaygın endometriozis, adenomiyozis, rahimde çoklu miyomlar gibi. O yüzden beni kıstas alıp umudunuzu kırmayın. Rabbim hayırlısını versin.

Allah yardımcımız olsun. Tüp bebek falan denediniz mi. Bir de pravaxin diye bir ilaç var kullandınız mı hiç
Hayır kullanmadım. Tüp bebek bölümünde takipliyim ancak öncesinde düzeltilmesi gereken başka şeyler var, durmayan adet kanaması gibi. Süreç nasıl ilerleyecek bilemiyorum.

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Bende geldim burdaki yazıları okudum gittim elim ayagım titriyo korkudan ama aslatepki verebileceğiniz düzeyde bir acı değil beni kan tutar iğneden korkarım en çok etkilendiğim şey kalkarken sedyede kan görmekti. Bunun dışında korkulacak hiç bişey yok ve çok hızlı pratik hemen 10 dk bile sürmüyor

Bende geldim burdaki yazıları okudum gittim elim ayagım titriyo korkudan ama aslatepki verebileceğiniz düzeyde bir acı değil beni kan tutar iğneden korkarım en çok etkilendiğim şey kalkarken sedyede kan görmekti. Bunun dışında korkulacak hiç bişey yok ve çok hızlı pratik hemen 10 dk bile sürmüyor
Ben bugün işlem yaptırdım ve açıdan ağladım. İlacın boşaltılması değil ama ilk aparatın takılması çok can yakıcıydı. İlaç dayanilacak düzeydeydi.Siz de ilk aşamada hiç mi ağrı olmadı.

İlk aşamada ağrı oluyor ama normal düzeyde bir ağrı bagırıcak yada tepki verilecek bir şey değil i. hani beni korkutan böyle şeyleri görmek sesini duymak felan. o alet takılırken değişik sürtünme sesi yada aletin kendi kapagı çıtçıtı bişeyi varsa o sesten korktum ben yaptıralı iki ay olucak

İlk aşamada ağrı oluyor ama normal düzeyde bir ağrı bagırıcak yada tepki verilecek bir şey değil i. hani beni korkutan böyle şeyleri görmek sesini duymak felan. o alet takılırken değişik sürtünme sesi yada aletin kendi kapagı çıtçıtı bişeyi varsa o sesten korktum ben yaptıralı iki ay olucak
İnsanın kendini kasmasiyla alakalı da olabilir. Ben biraz korkuyordum ve kendimi çok kastım. Hsg sonrası hamilelik oluştu mu peki. İhtimalin yüksek olduğunu söylüyorlar

Kızlar hsg sonrası ilk bir hafta içerisinde denize girmek sizce sağlıklı mı? Önceden planlanmış bir planımız var ama enfeksiyon oluşur mu diye de korkuyorum.

İnsanın kendini kasmasiyla alakalı da olabilir. Ben biraz korkuyordum ve kendimi çok kastım. Hsg sonrası hamilelik oluştu mu peki. İhtimalin yüksek olduğunu söylüyorlar
Valla oluştumu bakıcaz ayın 19 unda. ilk ay olmadı. ben çatlatma iğnesi yaptırdım bu ay klomenle beraber. Birde yakı yakın demişler onuda yaptım sizinde yap diyeceğiniz önerileriniz varsa hemen yaparım 😂

Valla oluştumu bakıcaz ayın 19 unda. ilk ay olmadı. ben çatlatma iğnesi yaptırdım bu ay klomenle beraber. Birde yakı yakın demişler onuda yaptım sizinde yap diyeceğiniz önerileriniz varsa hemen yaparım 😂
İsterdim ama çok yeniyim. Avokado,muz ve ceviz yiyin bol bol diyorlar. Bir de doğruluğunu bilemem ama ayakları yukarı kaldırmak ise yariyormus galiba🙈

Ahaha başka bildikleriniz varsa önerilere açığım
Hayıt otu soğan kürü ikisnide yaptım çok etkililer ama gebelik olmadı incir ye dediler onuda yaptım incir kurusu aldım iki kilo. Havuç tüketiyorum onuda havuç tarator yapıyorum ben. Nar suyu bölümüne geldim şimdi buda tutunması içinmiş. Ayrıca kullandıgım birsürü vitmain takviye gıda balık yağı vs var. Hepsinin etkisini gördüm saçlarım gürleşti cildim güzelleşti ama çocuk olmuyo yani dudu peri büyüsü lazım bana. Bu ayda olmazsa internette bir doktorun macununu gördüm onu alıcam. Ovulasyon testide yaptım inofolic kullandım 5 kutu. Şimdi klomendeyim önümüzdeki ay femareye geççem yan etki yaptı klomen.

Hayıt otu soğan kürü ikisnide yaptım çok etkililer ama gebelik olmadı incir ye dediler onuda yaptım incir kurusu aldım iki kilo. Havuç tüketiyorum onuda havuç tarator yapıyorum ben. Nar suyu bölümüne geldim şimdi buda tutunması içinmiş. Ayrıca kullandıgım birsürü vitmain takviye gıda balık yağı vs var. Hepsinin etkisini gördüm saçlarım gürleşti cildim güzelleşti ama çocuk olmuyo yani dudu peri büyüsü lazım bana. Bu ayda olmazsa internette bir doktorun macununu gördüm onu alıcam. Ovulasyon testide yaptım inofolic kullandım 5 kutu. Şimdi klomendeyim önümüzdeki ay femareye geççem yan etki yaptı klomen.
Umarım önümüzdeki aya gerek kalmaz🥰
Ben şuan pravaxin kullanıyorum soğanı da denedim hsg sonrası umitliyim nedense

X