prolaktin yüksekliği

hiraboz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2023
64
7
27
kızlar prolaktin 10 fakat bazen çocuk emzirir gibi biz halk arasında kaynama deriz bebek emzirirken göğüslerin süt üretimi fibi göğüsler kaynıyor ve her zaman sıkınca süt geliyor ve 5 senedir gebe kalamıyorum ilk çocuğum tedavisiz normal oldu şimdi olmıyor bütün hormonlar güzel tüpler açık

Sizin prolaktin değeriniz normal bir değer. Acaba emar cektirdiniz mi? Hipofiz bezine bakıldı mı? Ben de kürtaj oldum 1.5 yıl önce. 5 aydır bebek deniyorduk olmayınca doktora gittim ve prolaktin hormonunun 89 olduğunu öğrendim doktorum emin olmak için bir kez daha ertesi gün baktırdı hormona ve 129 çıktı. Olması gereken değerin çok çok üstünde çıkınca emar çektirdi ve dostinex verdi. Ama size bu değerle verilir mi bilmiyorum ilacı doktorunuz tavsiye ederse kullanın çünkü yan etkileri olan bir ilaç bu

kızlar prolaktin 10 fakat bazen çocuk emzirir gibi biz halk arasında kaynama deriz bebek emzirirken göğüslerin süt üretimi fibi göğüsler kaynıyor ve her zaman sıkınca süt geliyor ve 5 senedir gebe kalamıyorum ilk çocuğum tedavisiz normal oldu şimdi olmıyor bütün hormonlar güzel tüpler açık
Doktor ne diyor bu duruma sordun mu

söyledm dostinex yazdı oskar1111 faydalı olurmu ya çünkü tahlilde 10 prolaktin
Benimde ilk Ocak sonunda 50 çıktı şubat ayında dostineks kullandım martta 0 ladı sonra mart 21 de adetliyken 1 geldi bu ay yine ilk çıktığında mide bulantısı bel ağrısı yaşamıştım onlar başladı Nisan da adet olunca 10 çıktı ve göğüslerim hala şiş ve benim alttan süt gibi akıntı geliyor ben de ne yapacağımı bilemiyorum normal diye doktorlar da tedavi uygulamıyor ama kuruluk var ve yumurtam gelmiyor çaresiz bekliyorum 9 aylık evliyim

tekrar doktora git şikayetlerini söyle bnmde 5 senedir süt geliyor göğüslerden sıkınca tahlil düşük gebe kalamıyorum isteyen herkese rabbim nasib etsin evladı

X