Prolaktin Sorunu, Yardım....

2 sene boyunca belirli aralıklar ile kullandım dostinex ilacını yükselip düşüyordu ilacı bırakınca tekrar çıkıyordu. Amhım düşük olduğu diğer hormonlarım da düzensiz olduğu için sadece bir sebebmiş. Eğer düzelmiyorsa Amh, fsh, lh gibi hormonlarınıza da baktırın. Endokrinoloji bölümü 100 ün üzerindeki değerleri tedavi olarak alıyor zaten yalnızca dostinex ilaç tedavisi var başka bir yolu yok.

2 sene boyunca belirli aralıklar ile kullandım dostinex ilacını yükselip düşüyordu ilacı bırakınca tekrar çıkıyordu. Amhım düşük olduğu diğer hormonlarım da düzensiz olduğu için sadece bir sebebmiş. Eğer düzelmiyorsa Amh, fsh, lh gibi hormonlarınıza da baktırın. Endokrinoloji bölümü 100 ün üzerindeki değerleri tedavi olarak alıyor zaten yalnızca dostinex ilaç tedavisi var başka bir yolu yok.
Hepsine bakıldı diğerleri normal sadece prolaktin oynayıp duruyor

33 tü gebelik öncesi prolaktin değerim, ilaç kullanma gereği duymamıştı doktorum.

Benimde prolaktinim yüksek çıkmıştı o dönem diyete başlamıştım tatlı niyetine günde 1-2 tane kuru hurma yiyordum prolaktin yüksek çıkınca diyet dönemi yediğim şeylere baktım meğer hurma prolaktini yukseltiyormus prolaktin dediğiniz hormon aslında süt yapan bir hormon gebelik öncesi gebeliği engelliyormus gebelik sonrası yükselmesi faydalı aslında sonra kestim tabi yediğim şeyleri öğrenince hurmadan dolayıymis tekrar bakıldı değerlere düşmüştü yediklerinizede dikkat edin bence belki faydası olur 🌸

Benimde prolaktinim yüksek çıkmıştı o dönem diyete başlamıştım tatlı niyetine günde 1-2 tane kuru hurma yiyordum prolaktin yüksek çıkınca diyet dönemi yediğim şeylere baktım meğer hurma prolaktini yukseltiyormus prolaktin dediğiniz hormon aslında süt yapan bir hormon gebelik öncesi gebeliği engelliyormus gebelik sonrası yükselmesi faydalı aslında sonra kestim tabi yediğim şeyleri öğrenince hurmadan dolayıymis tekrar bakıldı değerlere düşmüştü yediklerinizede dikkat edin bence belki faydası olur 🌸
Çok teşekkür ederim. Ben de yumurtlama döneminde bol bol havuç yerdim çatlamayı sağladığı için meğerse havuçta yükselten yiyecekler arasındaymış. Şuan ilaç kullanıyorum inşallah normale döner :)

Merhaba hanımlar, Geçen ay prolaktinim 57 çıktı, dostinex kullandım bugün tekrar hormon testi verdim 28 olmuş prolaktinim. Devlette ki doktor ilaca gerek yok düşmüş dedi. Sınır (0-23) arası. Özelde de gittiğim doktoruma sordum o da biraz yüksek ilaç tekrar kullanmalısın dedi. Napsam bilmiyorum? Lütfen akıl verin
Biraz daha düşmesi lazım süt ürünleri bir süre yeme peynir felan prolaktin fırlatır incir , hurma bunlardan uzak dur daha bir çok şey vardı çikolata da süt yapar o yüzden prolaktin yükseltir uzak dur ve 1-1,5 ay sonra tekrar kan ver kötü değil değerin adete yakınsan ondanda olabilir.. benim değerim 744 den 17 düştü 1 hafta kullandım dostinex kafana takma

Biraz daha düşmesi lazım süt ürünleri bir süre yeme peynir felan prolaktin fırlatır incir , hurma bunlardan uzak dur daha bir çok şey vardı çikolata da süt yapar o yüzden prolaktin yükseltir uzak dur ve 1-1,5 ay sonra tekrar kan ver kötü değil değerin adete yakınsan ondanda olabilir.. benim değerim 744 den 17 düştü 1 hafta kullandım dostinex kafana takma
Şuan kullanıyorum 1 ay sonra tekrar kontrol ettircem bakalım. Teşekkür ederim:))

Merhabalar geçen ay adetin 2. Günü prolaktinim 24 dü doktor dıstinex yazdı bir ay kullandım bu ay adetimin 2. Günü test sonucumda 0,7 ye düşmüş düşük olması da sizce kötü bir şey mi

Kızlar ben iki yıllık evliyim bir buçuk sene vajinimus belasiyla mücadele ettim Haziran gibi yendim temmuz da bebek için uğraşmaya başladık. Olmadi olmadı doktora gittim ve tabi ki Prolaktin 35 çıktı doktor bunu sorun etmiyorum dedi aşılama denedik olmadı birdahada gitmedim adetleriniz düzenli olduğu sürece sıkıntı olmuyor birde gebeliğe engel.olsa yüksek iken hamile kalanlar var bu nasıl oluyor rabbim hepimiz kucağını doldursun yaş 33 bu arada

44 imiş kendiliğinden düştü. Biraz hareket ettim vs. Aslında çözüm sağlıklı beslenme ve spor.
Sağlıklı besleniyorum aslında ama bir de spor yapayım o zaman. Bu değerlerde doktorun ilaç vermemesi normal o zaman sanırım? 26-27 lerde ilaç kullananlar var . Düşmeden gebelik olmaz diyenler var iyice lorktum. Başka doktora mı gitsem diye kafamda kurmaya başladım . Aslında hiçbir belirtsi de yok ne adet gecikmesi ne yumjrtlama sorunj

X