Prolaktin değeri 47 civarı olup

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.340
549
31
Arkadaşlar prolaktin değerim 47 çıktı doktor ilaca gerek olmadığını söyledi . 5 aydır gebelik denemelerimiz başarısız. Diğer değerlerimiz iyi ikimizinde z. Prolaktini böyle olup ilaç kullanmayan var mı?

Arkadaşlar prolaktin değerim 47 çıktı doktor ilaca gerek olmadığını söyledi . 5 aydır gebelik denemelerimiz başarısız. Diğer değerlerimiz iyi ikimizinde z. Prolaktini böyle olup ilaç kullanmayan var mı?
Merhabalar benim de o seviyelerdeydi doktor bana dostinex verdi iki ay boyunca kullanmam için ilk ayın sonunda testte pozitif gördüm ama kan değerleri sonucu çıkmadı daha o yüzden tam gebelik var mı bilmiyorum

Benim de 47 çıkmıştı 8 tane birer gün ara vermek şartıyla dostinex kullandım bende düştü mü bilmiyorum tabi doktorum tekrar test vermeye gerek olmadığını söyledi

Merhabalar benim de o seviyelerdeydi doktor bana dostinex verdi iki ay boyunca kullanmam için ilk ayın sonunda testte pozitif gördüm ama kan değerleri sonucu çıkmadı daha o yüzden tam gebelik var mı bilmiyorum
Ya herkes böyle söylüypr ben ilaç kullanmayacak mıyım. Başka doktora mı gideyim ne yapayım çıkdırcam

Bence gebelik konusunda aceleniz varsa başka doktora gidin, çünkü ben de 23 çıktı ilaç kullandım 3 günde 1.
23 için mi ilaç kullandınız. Yani acelemiz şöyle 5 aydıe bebek istioruz olmayınca gidip tüm değerlerimize baktıralım dedik iyiki de öyle yapmışız . Ama doktor ilaç gerektirmiyor dedi. Regl gecikmesi yok süt yok . Yumurtlamam normal. O yüzden o değer anlık dönemsel yükselmiştir ilaca gerek yok dedi.

23 için mi ilaç kullandınız. Yani acelemiz şöyle 5 aydıe bebek istioruz olmayınca gidip tüm değerlerimize baktıralım dedik iyiki de öyle yapmışız . Ama doktor ilaç gerektirmiyor dedi. Regl gecikmesi yok süt yok . Yumurtlamam normal. O yüzden o değer anlık dönemsel yükselmiştir ilaca gerek yok dedi.
Şöyle benim 23 çıkınca ben korkmuştum yüksek mi diye araştırınca yüksek olmadıgını fark ettim ama doktor 3 günde bir dostinex yazmıştı. Ben de düşününce stresim hiç bitmiyor ki, sürekli stres içindeyim işte. O yüzden ilaç kullanayım dedim. Mantıklı geldi.

Benim adetim çok geç oluyordu demek ki sizin adetinizi etkilememiş, o zaman belki gerek yoktur

Acilen başka bir doktora gitmelisin benim 42 çıktı iki ay ilaç kullandım düştü bu arada beyin mr çektir prolaktin yükseltiyor hipofiz bezinde adenom olması

Acilen başka bir doktora gitmelisin benim 42 çıktı iki ay ilaç kullandım düştü bu arada beyin mr çektir prolaktin yükseltiyor hipofiz bezinde adenom olması
Merhaba başka doktora gittim kan alındı 40 çıktı bu kez . Dr emara yönlendirdi ona gireceğim sonea ilaç vercek . Peki sizin düştükten sonra tekrarladı mı? Bir de gebe kaldınız mı

Canım benim tapu gibi prolaktinim 47 çıktı doktor asla gebe kalamazsın dedi ardından hemen kalmışım 2 aylıkken hamile olduğumu öğrendim ilaç falan kullanmadım tabi bahsettiğim tarih 2020 . Oğlum Şuan 3,5 yaşında

Eklentiler

• IMG_0897.png
    IMG_0897.png
    136,4 KB · Görüntüleme: 28
Canım benim tapu gibi prolaktinim 47 çıktı doktor asla gebe kalamazsın dedi ardından hemen kalmışım 2 aylıkken hamile olduğumu öğrendim ilaç falan kullanmadım tabi bahsettiğim tarih 2020 . Oğlum Şuan 3,5 yaşında
Ne güzel hayırlı olsun :) peki doktor asla gebe kalamazsın diyip nasıl ilaç vermedi? İlaçla kolayca düşen bir hormonmuş

Ne güzel hayırlı olsun :) peki doktor asla gebe kalamazsın diyip nasıl ilaç vermedi? İlaçla kolayca düşen bir hormonmuş
Tam hatırlamıyorum ama o doktordan sonra başka bir doktora gittim aynı hastanede sanırım dostinex diye bir ilaç vermişti evet evet hatırladım şimdi 😀 onun ardına hamile kalmıştım .üstünden baya zaman geçtiği için hatırlayamadım kusura bakmayın 😊

X