Premature Bebekler Preeklampsi Geçiren Anneler

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Gebelik zehirlenmesi teşhisi ile şu an hastanede yatıyorum. 30 haftalık hamileyim bebek 1600 gram sezeryanla alacaklar büyük ihtimal idrarımda protein kaçağı var doktor çok bekletmem dedi. Burda okuduklarım umut oldu. İnş bebeğime de bana da birşey olmaz ilk gebeliğim ben çok korkuyorum
Canım Allah yardımcın olsun bende preeklemsi ile bebeğimi karnımda kaybettim 31 haftalıktı doktor çok önemli

MErhaba kızlar
1. hamileliğimde preeklampsi nedeniyle erken doğum yaşamıştım. 30 ama 29 hafta uyumlu doğmuştu kızım.
şimdi hamileyim ve plansız bir gebelikti. Tekrarlar mı bilmiyorum... Küçük bir şehirde olduğumuz için dr seçeneğide yok. Ankara da preeklampsi için özel takip yaptıranınız var mı dr ismi verebilecek olan. Ankara ya gidebilirim ara ara

Ben Doğum yaptım bebeğim de gelişim geriliği oluşmaya başlamış o yüzden Doğum oldu şimdilik küvezde umarım bi an önce o cihazlardan kurtulur kızım

Gebelik zehirlenmesi teşhisi ile şu an hastanede yatıyorum. 30 haftalık hamileyim bebek 1600 gram sezeryanla alacaklar büyük ihtimal idrarımda protein kaçağı var doktor çok bekletmem dedi. Burda okuduklarım umut oldu. İnş bebeğime de bana da birşey olmaz ilk gebeliğim ben çok korkuyorum
İnşallah görürsün 25+3 günlük hamileyim yüzümde aşırı derecede şişlikten hastaneye geldim protein kaçağı var yatış yaptık yanlız tansiyonum küçük 7.8 büyükte 12.13 çıkıyor nakadar dayanır bebeğim şuan gelişimde bir sıkıntı yok çok şükür

İnşallah görürsün 25+3 günlük hamileyim yüzümde aşırı derecede şişlikten hastaneye geldim protein kaçağı var yatış yaptık yanlız tansiyonum küçük 7.8 büyükte 12.13 çıkıyor nakadar dayanır bebeğim şuan gelişimde bir sıkıntı yok çok şükür
Allah sifa versin canim yaa bol su ic tuzsuz ye zaten hemsireler soylemistir de yinede soylemek istedim bende 3 gun gozetim altinda kaldim 4 doz ciger gelistirici igne vurdular 33 haftalikken seninki daha kucukmus allah yardimciniz olsun insallah sagliklica sag salim kucahiniza alirsiniz bebeginizi

Ben Doğum yaptım bebeğim de gelişim geriliği oluşmaya başlamış o yüzden Doğum oldu şimdilik küvezde umarım bi an önce o cihazlardan kurtulur kızım
Gozun aydin canim allah anali babali buyutsun hayirli evlat olsun insallan suan durumunuz nasil allah sifa versin canim

Allah sifa versin canim yaa bol su ic tuzsuz ye zaten hemsireler soylemistir de yinede soylemek istedim bende 3 gun gozetim altinda kaldim 4 doz ciger gelistirici igne vurdular 33 haftalikken seninki daha kucukmus allah yardimciniz olsun insallah sagliklica sag salim kucahiniza alirsiniz bebeginizi
Sence 30 Lara gelirmiyim birde tüp bebek sen kaç haftada doğdun

Hepimiz allah a emanetiz canim ne zaman olacagini allah bilir insallah saglikla son haftalara yaklasirsiniz ben 35 36 haftamdayim bebegin gelisimi buyuk haftasina gore doktor net bisey soylemedi ben bi tedavi gormeden idrardaki protein nagatif cikti tansiyonumda normal cok su ictim tuzdan kistim biraz bu vucudun kendi yaptigi biseymis kendini yormadan yuruyus yap bol su ic insallah seninkide normale doner stres yapma

40 gün sonra bebeğim çıktı hastaneden şu an yanımda yatıyor bin şükür zor günler geride kaldı . Sanki hiç bitmeyecek gibiydi o yoğun bakım günleri

Tansiyonun çok normal benimde tüp bebek 35 haftada oldu protein kaçagı benim tansiyon 18 12 ile doguma girdim ve çok şükür bebegim hiç küveze kalmadı şimdi 8 aylık olduk Rabbim herkesin evladını korusun kafayı takmayın sakın tansiyon yükselmedigi sürece sıkıntı olmuyor önemli olan tansiyon buda ogluşum🤣

Eklentiler

• IMG_20190630_180342_1.jpg
    IMG_20190630_180342_1.jpg
    84,1 KB · Görüntüleme: 44
40 gün sonra bebeğim çıktı hastaneden şu an yanımda yatıyor bin şükür zor günler geride kaldı . Sanki hiç bitmeyecek gibiydi o yoğun bakım günleri
Aa oylemi ne guzel sevindim senin adina rabbim hayirli evlat eylesin birdaha boyle bi durum yasamazsiniz insallah.rabbim kimseyi evladiyla saglikla sinamasin insallah

Tansiyonun çok normal benimde tüp bebek 35 haftada oldu protein kaçagı benim tansiyon 18 12 ile doguma girdim ve çok şükür bebegim hiç küveze kalmadı şimdi 8 aylık olduk Rabbim herkesin evladını korusun kafayı takmayın sakın tansiyon yükselmedigi sürece sıkıntı olmuyor önemli olan tansiyon buda ogluşum🤣
Canım tam 26 haftalık doğum yaptım vücudum ödem çok yaptı birde artık bilincin kapanıyordu 4 gün hastanede yattım bebeğim şuan kuvezde dua edin

Tam 41 gün önce oğlumu sezaryen ile doğurmak zorunda kaldım, 6 gün dayanabildi yavrum sonra melek oldu.. 25 haftalıktı ama ultrasonlarda kemik ölçüleri 2 hatta 3 hafta geriden gelmeye başlamıştı en son. Nitekim doğduğunda da 30 cm ve 600 gramdı.
22. Haftamda detaylı ultrasonda rahme giden damarlarda (çift taraflı) yüksek direnç olduğunu, bebeğimin beslenmesinin bu yüzden geri kaldığı ve bunun tansiyonumun yükselmesine sebep olabileceğini söylemişti perinatoloğum. Ki öyle de oldu, 22. Haftada yüksek tansiyon oluştu bir süre yaklaşık 2 hafta hep 14-9,5 ve 14-10 larda seyretti. Tansiyon ilacı dışında bir şey vermedi doktor bana. Alfameti günde iki defa almaya başlayınca tansiyonum tam normale dönmüştü ki, döndüğü hafta bir anda kasılmalar ve yoğun kanamayla hastanelik oldum. Ve %50 dekolman sebebiyle sezaryen ile doğum yapmak zorunda kaldım.
Oğlumu bir kere görebildim. Sıcacık tenini hissedemedim. Buz gibi verdiler onu kucağıma.. şu an tek isteğim bir evlat, sanki acımı sadece bu dindirebilirmiş gibi geliyor. Ama korkularım çok fazla, o kadar fazla ki bunun tekrar etme düşüncesi bile beni bitiriyor..

Herkese merhaba. Uzun zaman olmus girmeyeli. Benim oglum 6yasinda olacak kismetse. Yasadiklarimin bir anini bile unutmadim ama 2. Bebeğe niyet ettik bir suru test yapıldı. Bu arada tansiyon hastaligi bakikaldi. Bir prof a gittim yine Izmirde. Romatoloji testleri istedi detayli. Anti fosfolipid tasiyicisi imisim. 2. Bebek yasak. Ilki de mucize dediler. Saglikla buyutelim bugune şükür

Herkese merhaba. Uzun zaman olmus girmeyeli. Benim oglum 6yasinda olacak kismetse. Yasadiklarimin bir anini bile unutmadim ama 2. Bebeğe niyet ettik bir suru test yapıldı. Bu arada tansiyon hastaligi bakikaldi. Bir prof a gittim yine Izmirde. Romatoloji testleri istedi detayli. Anti fosfolipid tasiyicisi imisim. 2. Bebek yasak. Ilki de mucize dediler. Saglikla buyutelim bugune şükür
Geçmiş olsun çok şükür bugunlerimize bende preklamsi nedeniyle 33+5 dogum yaptım kızım 2.5 ay kuvozde kaldı nek hastalığı vardı herşeye hazırlıklı olun dedi doktor bir anda iyileşti çok şükür şimdi kronolojik 14.5 aylık düzeltilmiş 12.5 aylik bayramın 1.günü bir anda nöbet geçirdi 1 hafta hastanede yattik bir ayagimiz hep hastanede epilepsi teşhisi konuldu zaten hamileligim hep düşük tehlikesiyle geçti doğum ayrı sıkıntı oldu sonrası ayrı çok şükür halimize ben tek çocuğum o yüzden zorluğunu bildiğimden 2. Çocuğu ilerde nasip olursa çok istiyordum ama gözüm baya korktu Rabbim evlatlarımıza sağlık versin diyorum bende

Herkese gecmis olsun Allah önce sağlık nasip etsin cümleye

30 aralık 2019da 31 haftalikken bu hastalık yüzunden dogurdum kuzucugumu

Rahimde dikisimde vardi yavrum kanalada girince dikislerim hep attı ve kanamam başladı.

Benden 2 tane oldu sanki cok sisdim. Ben taburcu oldum yavrum 23-24 gün kuvezde kaldı ilk 1 hafta gidemedim yavrumun yanına taburcu olduktan sonra yüksek tansiyon ve yüksek nabız nedeni ile hastanelere düstüm diz kapagımdan aşağı bacaklarım fil ayaği gibi oldu kan sulandirici kullanmama ragmen yine hasta olduk olacak ise biseyler yasayacaksak alnımıza yazildığıysa malesef onu cekiyoruz sonumuz iyi bitti suanda 8.ayimizin icindeyiz duzeltilmiş 6 olacak kızim Allah herkesin evladina sağlik versin

X