Plt yüksekligi

ceren_gs

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2013
250
63
13 haxiranda mide yanmasi yemek borusu yanmasi sikayetiyle doktora gittim dahiliyeye plt o zaman 430lardaydi pct hep 0.44 0.33 civari cikiyor crp 10 civariydi helicobacter pylori ciktigi icin doktor bana sabah ogle aksam antibiyotik ve ek ilaclar verdi .sabah aksam ogle aldim antibiyotikleri ve cigne tabletini .18 temmuzda dahiliyeye tekrar gittim ilaclari kullandiktan sonra doktor pltye bakti 484 cikmisti demir eksikligi dedi yine demir ilaci ve bakteri pozitif ciktigi icin yukselebilir ilac verdi bir kanda plt pct yuksekti genel cerraha da gitmistim o ilaclardan demisti ilacladi birak dedi ama kadin tekrar ilac verdi tekrar kullandim idrar yolu enfeksiyonu da vardi 8 cikmisti lokosit .gizli kan cikmamisti gaitada ben de hemotoid mi anal fisdur neyse o nuks etti agustosta . 28 agustostaki kan tahlil sonucumda plt 476 cikti pct ayni crpler felan normal sinirda cikti gaitada bu sefer gizli kan cikti ben hemoroid kaynakli olabilecegini genel cerraha bu hafta gidecegimi soyledin cunku kanama vardi kabizliktan dolayi yani plt haziranda normalken kullandigim o kadar ilactan mi yuksek cikiyor anlamis degilim hic boyle yuksek cikmazdi marttaa da onceki zamanlarda da baktirmisim keza gaitada gizli kan 18 temnuzda negatif cikti agustosta dedigim gibi hemoroid nuks ettigi icin gorulmus olabilir beni hematolojiye yonlendirdi ve sen pinpiriklisin endoskopi kolonoskopi de oneriyorum dedi kadin bir yigin ilac verdi kan tahlillerim degisti bu tarz bir durum yasayan var mi en son cikan sonuclari atiyorum demir eksikligi yok bu sefer neden plt yuksek bilmiuorum dedi cerrah ilaclardan demisti ben de korkuyorum kanla ilgili kotu hastaliklardan su anda mide koruyucu necium 40 mg kulanniyorum idrar yolu enfeksiyonu da 22 cikti lokosit onun icin de tiz antibiyotik istedim 8 inde cerraha gidecegin sonrasinda hematolojiye su gizli kan durumundan dolayi hemiroid icin gidecegim

Son düzenleme:
Screenshot_20230902-162854_e-Nabz.jpg

X