Plasentam eski sezeryan dikiş yerlerimle temaslıymış😱

Merhaba sağlıkla doğsun inşallah. Ablam geçirdi plesanta rahim ağzını kapatmış eski sezaryen dikişlerine yapışmıştı. Devlette 7. Ayına kadar hep kontrol oluyordu doktoru hiç uyarmamıştı, aşırı kanama ile öğrendik o akşam ambulans ile hastahaneye yetiştirmişlerdi. Devlet hastahanesi doktoru çok kötü şeyler söylemişti. Normalde hastanın durumu hasta yakınına söylenir ama ablama bakan doktor ablama söylemiş yüzde yüz masada kalırsın 🤦‍♀️Nasıl bir doktordu onu bende çözemedim. ablamda sizin gibi ben öleceğim çocuğuma ne olacak diye diye bir deri bir kemik kaldı. Ablamınki çok ilerlediği için biz riske atmak istemedik Ankara'da Polat dursun hoca ile konuştum durumu anlatım çocuğu varmı evet bir tane var dedim en kötü ihtimal rahmini alırım dedi, sorun değil ablam iyi olsun yeter dedim. Memleketten özel ambulans ile Ankara'ya götürdü ailem,eşi cimri olduğu için hiç birşeye karışmadı hep devlet hastanesi olsun dedi,olmaz riske atamayız dedik ozamanlar Polat dursun hoca da sezaryen oldu rahmini aldılar. Ablamın bebeği yaşamadı genetik hastalıktan dolayı vefat etti bu durum ile alakası yoktu. Size tavsiyem bol bol dinlenin uzanın korkmayın şanslısınız erken fark etmiş doktorunuz. Geçen hafta bir arkadaşım sizin ile aynı durumu yaşadı onunki de kanama ile öğrendi sezaryen oldu şimdi kendisine bebeğide gayet sağlıklılar
Polat dursunda ameliyat olmadım ama ufak bir operasyon geçirdim çok iyi bir doktor bence de.

20+2 de girdiğim ayrıntılı ultrason raporumda plesanta ön duvara yerleşimli olup alt segmente uzanmamaktadır ve plesanta eski sezeryan dikişleriyle temaslıdır yazıyor.

Doktor bunu seni sürekli takip eden doktoruna okut o seni yönlendirsin dedi.Kanamalı doğum yaşarsın dedi,riskli dedi.

Başka da bir şey demedi.

Bu durumda olan var mıydı? Ben ne yaşıyorum. Adı plesanta akreata mı? Şimdi gebeliğim 20+5 oldu. İlerde düzelir mi acaba?

Daha önce 2 sezeryan 2 kürtaj geçirdim. 2 evladım vardı ve 3. olsun istedik. Ama 2 düşüğüm olunca 2 de kürtaj oldum. Bu 5.gebeliğim oluyor. Yaşım da 38.

Çok korkuyorum benim rahmimi mi alacaklar ya da doğumda kanamadan mı öleceğim.

Rica ediyorum benim durumum hakkında bilgisi olan varsa yazsın. İstanbul'da yaşıyorum.Bu konuda hangi tecrübeli doktora gitmeliyim var mı önerebileceğiniz bir hekim.

Lütfen hanımlar yardımcı olun.
Kuzenim de hep bu korkuyla geçirdi hamileliğini. Kendisini kabul etmeyen hastane bile oldu. En son acıbadem hastanelerinin birinde doğumunu yaptı. Çok şükür hiçbir sorun yaşamadı. Ablam da ikinci bebeğinde yaşadı aynısını. Fakat doğuma kadar fark edilmemişti. Ameliyatta karın açılınca gördüler. Doğumu biraz uzun sürdü sadece. O kadar. Siz de sağlıcakla alırsınız kucağınıza inşaallah.

Mrhb. Üst üste doğum yapınca mı böyle olunuyor bende gebeyim baya senedir olmuyordu 40 çıksın tekrar yaparım diyordum beraber buyusunlrt böyle riskli olduğunu bilmiyordum şoktayim

benim kardeşimin de 2. doğumu aynı sizin gibi oldu.. Özel hastane kabul etmedi plesenta previa olunca. İzmir 9 eylül de oldu rahmi de alınmadı çok şükür
Çok şükür bende çok üzülmüştüm ama alınmadı ama sorsanız bidaha çocuk asla düşünmem xok zor şeyler yaşadım kanamalar vs çok yiprandim

20+2 de girdiğim ayrıntılı ultrason raporumda plesanta ön duvara yerleşimli olup alt segmente uzanmamaktadır ve plesanta eski sezeryan dikişleriyle temaslıdır yazıyor.

Doktor bunu seni sürekli takip eden doktoruna okut o seni yönlendirsin dedi.Kanamalı doğum yaşarsın dedi,riskli dedi.

Başka da bir şey demedi.

Bu durumda olan var mıydı? Ben ne yaşıyorum. Adı plesanta akreata mı? Şimdi gebeliğim 20+5 oldu. İlerde düzelir mi acaba?

Daha önce 2 sezeryan 2 kürtaj geçirdim. 2 evladım vardı ve 3. olsun istedik. Ama 2 düşüğüm olunca 2 de kürtaj oldum. Bu 5.gebeliğim oluyor. Yaşım da 38.

Rica ediyorum benim durumum hakkında bilgisi olan varsa yazsın. İstanbul'da yaşıyorum.Bu konuda hangi tecrübeli doktora gitmeliyim var mı önerebileceğiniz bir hekim.

Geçmiş olsun. Çam sakura şehir hastanesinde perinatoloji bölümü çok iyi riskli gebelik için. Özelde kafa karıştırabiliyorlar.

Bende daha kötüsü olmustu. Ilk doğumum normal ve rahim yırtıldı dogumda. 2. Gebelik en az 5 6 yil demisti doktorum ama 2 sene sonra 2.ye hamile kaldim plasenta yırtılan yere konumlandı ve kireçlendi yani yapıştı dogum anında tekrar yırtılma olasılığı yuksekti bu yuzden sezeryana alındım normal doğum ölümcül olur kabul edemem demisti doktorda. Sezeryandada rahim alınabilir diye imza atıp girdim ve oglum suan 7 yasinda bir kardesi daha oldu hatta 4. Planliyorum şimdilerde. Rahim dogumda her ihtimale karşı alınabilir zaten 3. Bebekmis. Planli hareket edileceği icin korkmayın hamileliginizin tadını çıkarın.

Mrhb. Üst üste doğum yapınca mı böyle olunuyor bende gebeyim baya senedir olmuyordu 40 çıksın tekrar yaparım diyordum beraber buyusunlrt böyle riskli olduğunu bilmiyordum şoktayim
Sezaryende oluyor riskler en az 3 sene ara vermek lazım

Bende daha kötüsü olmustu. Ilk doğumum normal ve rahim yırtıldı dogumda. 2. Gebelik en az 5 6 yil demisti doktorum ama 2 sene sonra 2.ye hamile kaldim plasenta yırtılan yere konumlandı ve kireçlendi yani yapıştı dogum anında tekrar yırtılma olasılığı yuksekti bu yuzden sezeryana alındım normal doğum ölümcül olur kabul edemem demisti doktorda. Sezeryandada rahim alınabilir diye imza atıp girdim ve oglum suan 7 yasinda bir kardesi daha oldu hatta 4. Planliyorum şimdilerde. Rahim dogumda her ihtimale karşı alınabilir zaten 3. Bebekmis. Planli hareket edileceği icin korkmayın hamileliginizin tadını çıkarın.
1 normal 3 sezaryen mi ?

4 sezaryane doktorlar icin veriyor sanirim

Merhabalar bende şiödiler 31+5 günlük hamileyim özelde ilk hamileliğin öğrennce skar gebelik diye almak istediler üniversite hastanesinde bebeğin eşi aşağıda denildi ben gebeliği devam ettirdi smdi işe zor bir ameliyat olacağını söyledi doktorum bende cok korkuyorum bir kızım var 7 yaşında hastaneye yatışım olcal belki 3 hafta yatarsın dedi bende kızımı bırakmak istemyrm . Ama doktor idrar kesesinede yakın olduğunu söyledi Allah hepimize sağsalim doğum nasip etsin

Başka da bir şey demedi.

Öncelikle sakin olun. Bir şeyin olacağı varsa bundan kaçış yok. Dua ve Tevekkül bu konularda çok önemli. Haftanız itibariyle plasentanız yukarı çıkabilir, rahim büyüdükçe bu mümkün. Doktorlar her zaman en kötüsünü söylüyorlar. Ben inanıyorum yukarıya çıkacak. İçinizi ferah tutun ☺️

Bana yardımcı olmaya çalıştığınız için hepinizden Allah bin kez razı olsun.Ne kadar da olumlu şeyler yazmışsınız.İçim umut doldu ve biraz olsun rahatladım.En azından yalnız değilmişim bunu gördüm. Bunu yaşayan ve üstesinden gelen başka gebelerde varmış demek.
Doktor tavsiyelerinizi de not aldım.İnanın aklımda bir hekim ismi bile yoktu.Panikten internetten bile araştırmayı beceremiyordum.
Kısacası güzel dua ve dilekleriniz için binlerce kez sağolun.İyi ki buraya yazmışım.Çünkü internetten okuyup ya kanamadan öleceğimi 2 evladımı annesiz koyacağımı ya da rahmimin alınacağına inanmıştım ki tecrübe edenlerden gördüm ki bu zorlu süreci tecrübe edip bebekleriyle sağlıkla üstesinden gelen anneler de var. İnşallah Allah'ın izniyle ben de onlardan olurum.
İlgi ve desteğiniz için hepinize minnettarım🙏

Arkadaşlar zaten gerekeni yazmış, sadece aynı durumu yaşadığım için duygularını hissettiklerini daha önce bende yaşadığımı belirtmek istiyorum. 1 ölü doğum ve 1 sezaryen den sonra tekrar hamileydim, plazenta önceki dikiş yerine yerleşmiş ve asla kaymıyordu,haftalar böyle geçti ve erken doğum sorunum da olmuştu başka sebepten ötürü. Rahmim mi alınacak, evladım annesiz mi kalacak ,bu düşüncelerle 2 .oğlumu kucağıma aldım. . Elhamdülillah ameliyat iyi geçti sonrasında hiç bir sorun yaşamadım. Ama tekrar hamilelik aklımın ucundan geçmiyor..
Inşallah sende bu dönemi sağlıkla atlatırsın

Başka da bir şey demedi.

İlkkez böyle birşey duyuyorum umarım kötü birşey değildir çok geçmiş olsun ihmal etmeyin lütfennnnnn mutlaka başka bir doktora gozukun hatta tek doktorlarla kalmayın

Başka da bir şey demedi.

Ben de plesenta akreatayım, neredeyse 40 yaşımdayım, 3 kez kanamam oldu. Şimdi pek bir iş yapmadan doğumu bekliyorum. 29 haftalık hamileyim. Doktorum evet riskli bir ameliyat ama yaptığım bir ameliyat dedi. 32. Hafta emar çekin dedi. 29+5 günü buldum sıra. Pazartesi mr'a gireceğim. Ona göre bir yorum yapacak. Ama kesin olarak ameliyatta belli olur dedi. Çocuğu çıkardıktan sonra bakarız, rahim kurulabilecek gibiyse kurtarırız, yoksa onu da alırız dedi. Ben de aman canım kurtulsun da alınırsa alınsın düşüncesindeyim. Allah elbet bir çıkış yolu verecek, Rabbime güvenip bol bol dua etmekte fayda var. İnşallah sağ salim çıkarız ve buradan haberleşiriz. Allah yar ve yardımcımız olsun, çok geçmiş olsun...

Benim dün skar gebelik sebebi ile kürtajım yapıldı 6+2 de çok üzüldüm ama yaşım sebebi ile riskli olacaktı hamileliğim 😔

Başka da bir şey demedi.

Başka da bir şey demedi.

Benimde gebelik boyunca plasenta hep asagidaydi plasenta previa olarak teşhis konuldu.doktorum üniversite hastanesinde tecrübeli bir doktordu.previa nin yanında perkreata olup olmadığını öğrenebilmek için doğumdan 10 gün önce emara girdim .emarda net birşey çıkmadı..doktorum bu tip durumlarda yapışıklık olup olmadigi ameliyat sırasında belli olacağını söyledi.biz her türlü ihtimali göz önünde bulunduran hazirligimizi yapacağız dedi.ben halledicem merak etme sen diye hep beni motive ediyordu sağolsun.36 haftalıkken doğum yaptım doktor o şekilde planlamisti.ameliyattan sonra öğrendim plasenta rahim duvarının dışına doğru çıkmaya başlamış o derece bir yapışıklık varmış yani .başta 37 .haftayı beklemeyi düşünüyordu doktorum ama sonra tarihi değiştirdi 36 da sonlandiralim dedi .iyikide erkene almışız.riskliymis durum.cok şükür sağlıklı kızım dünyaya geldi .iki buçuk aylık olduk şimdi..burada önemli olan ameliyatı yapacak hekimin bu konuda tecrübeli olması ve tam tessekullu bir hastanede ameliyat olmanız .güzel düşünün güzel olsun hersey

benim kardeşimin de 2. doğumu aynı sizin gibi oldu.. Özel hastane kabul etmedi plesenta previa olunca. İzmir 9 eylül de oldu rahmi de alınmadı çok şükür
İzmir 9 Eylül'de kim yaptı dogumuzunu ben de orda doğum yaptım .previa ydi benim previa ile beraber perkrata olduğu anlaşıldı ameliyatta.cok şükür rahmim de alınmadı.bebegim de sağlıklı.2.bucuk ay oldu doğum olali

X