Tüp Bebek Merkezleri Pgt yaptıranlar

Siz genetik icin mi 500 dolar odediniz baska bi sey icn mi ben simdi gelecek ay dusuniyoruz ama hicbi sey bilmiyorum maddi durumda kısıtli az once genetik 290 doalr dediniz o da 2700 tl fln yapiyo dondurma islemi 700 tl olsa bile 3500 tl olcak yine normal ama tabi ek bi seylerde cikabilir
Pgtde 2 farklı inceleme yapılıyor. Benim gittiğim hastane bizimki için 500 dolar istiyor. Dna'ya bakılıyor gen analizi yapılıyor. Bir de kromozama bakilan var. Ben onu yaptirmadim. Sizinki hangisi olur onu bilmiyorum. Ben 500 dolar ödedim embriyo başına. Yani toplam 1500 dolar verdik. Genetiği gidenlere ayrica dondurma ücreti vermedik. İcerisine dahil.
Ama eger sizinki kromozoma bakilacaksa bizimkinden farkli. O daha uygun diye biliyorum. 295 dolar demişti memorial onun için. Ama kendi hastanemi bilmiyorum onu sormadim. 🤣
Onemli olan sizin hastaliginiza hangi işlemin yapılacağı. Onu her iki hastaneyide arayip sorun fiyat bilgisi alın. Çünkü farklı oluyor. Benim 7 embriyom vardi. 3 tanesi genetige gitti. 4 tanesi bekliyor. O bekleyenler icin dondurma ucreti odedik.

Tamam canım. Ben çok bilmiyorum bu konuları. Doktorda yönlendirir heralde. Kademe kademe ilerleyeceğiz inşAllah. Sağlıkla evlat sahibi olalım da. Çok zor yollardan geçiyoruz. Ben 5 kere yumurta toplattım, 3 kere ameliyat oldum.
İyi geceler canım. Allah rahatlık versin.
Gerçekten öyle şu son 1 yıldır neler yaptırdım 😔 her sey onlar icin.
İyi geceler cnm sanada.

Pgtde 2 farklı inceleme yapılıyor. Benim gittiğim hastane bizimki için 500 dolar istiyor. Dna'ya bakılıyor gen analizi yapılıyor. Bir de kromozama bakilan var. Ben onu yaptirmadim. Sizinki hangisi olur onu bilmiyorum. Ben 500 dolar ödedim embriyo başına. Yani toplam 1500 dolar verdik. Genetiği gidenlere ayrica dondurma ücreti vermedik. İcerisine dahil.
Ama eger sizinki kromozoma bakilacaksa bizimkinden farkli. O daha uygun diye biliyorum. 295 dolar demişti memorial onun için. Ama kendi hastanemi bilmiyorum onu sormadim. 🤣
Onemli olan sizin hastaliginiza hangi işlemin yapılacağı. Onu her iki hastaneyide arayip sorun fiyat bilgisi alın. Çünkü farklı oluyor. Benim 7 embriyom vardi. 3 tanesi genetige gitti. 4 tanesi bekliyor. O bekleyenler icin dondurma ucreti odedik.
Anladim hastaneni numaradini internetten bulabilirim dimi

Benim o raporu alamam cnku sartlar bana uymuyo sizse ne sıkıntı vardı peki ne zaman basladiniz tedaviye bende genetik skıntı var pgt olmasi gerekli o yuzdn
İşin içine genetik girince hiç bir şart aranmıyor rapor için. Benim de eşimde 11-14 kromozom translokasyonu var. bu translokasyonu gösteren rapor ile tıp fakültesine başvurunca beni de muayene ettikten sonra 200 tl karşılığında tüp bebek için rapor veriyorlar. Dış merkezlerde geçerli. ki zaten o saatten sonra fakültede istesekte yaptıramıyoruz çünkü pgt yapmıyorlar. pgt için raporun bir faydası yok ama tüp bebek işlemi ve ilaçlar için belli bir oranı devlet tarafından karşılanıyor.

İşin içine genetik girince hiç bir şart aranmıyor rapor için. Benim de eşimde 11-14 kromozom translokasyonu var. bu translokasyonu gösteren rapor ile tıp fakültesine başvurunca beni de muayene ettikten sonra 200 tl karşılığında tüp bebek için rapor veriyorlar. Dış merkezlerde geçerli. ki zaten o saatten sonra fakültede istesekte yaptıramıyoruz çünkü pgt yapmıyorlar. pgt için raporun bir faydası yok ama tüp bebek işlemi ve ilaçlar için belli bir oranı devlet tarafından karşılanıyor.
Siz hangi merkezde tedavi görünüyorsunuz ?

Şöyle bir sorum olucak ...
Özel SGK Anlaşmalı bi merkezde Tüp Bebek için başlıyacağım .
Fakat öncesinde bulunduğum şehirde Rapor için başvuru yapıcam fakat merak ettiğim şu ki ;
Bu alınan rapor ;

-Fakülte Hastanesinde ki doktorun , tedavi için uygun gördüğü ilaçları yazarak mı veriyor ? 🙄😒
Yoksa ;
-İmzalı bi matbuu rapor mu veriyor ?

Yukarda yazdığınız mesajlarda eklere baktığımda rapor da ilaç isimleri gördüm ve buna istinaden sormak istedim . Çünkü mantıken fakültedeki doktorun raporda kullanacağım ilaçları yazması çok mantıksız değil mi ? Ben özelde yaptıracağım ve duruma göre ek ilaç , doz aşımı vs .. ne bileyim .
Siz beni aydınlatırmısınız ? 😬

Merhaba, hangi etken maddeden ne kadar doz olacağına dair rapor veriyor aslında. Yazılacak ilacı önceden belirlemiyor. Max. Doz vermişti bana sağolsun tıptaki doktor. Sonrasında ilacın adı dozu vs tedavi gördüğünüz hekim karar veriyor.

Arkadaşlar İzmir’de varsa yaptıran pgt hangi klinik ve doktorda yaptırdı? 5. Tüp bebek denememde kalp atışını göremedik.Çok yorgunum.Aynı hüsranları yaşamamak için pgt yaptırmayı düşünüyorum.

Bende 2. Ve 4. Kromozomlarda translokasyon var benimde dusugum ve k8myasal.gebelikler var normal yolla saglikli bi sekilde hamile kalamiyorum peki bu pgt ye gonderilecek embriyolarin fiyatlari degisiyor mu yani hastaliga bagli mi
Merhaba bişey sorabilir miyim bu Translokasyon olduğu kromozom testinde mi belli oluyor ? Yani 46 kromozomlu muyuz diye bakılan testte?

X