Çocuk Hastalıkları Pfapa bademcik ameliyatı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
5.634
12.936
Merhaba arkadaşlar. Oğlum 28 aylık . Periyodik ateş sendromu var. Bademcikler de doğuştan aşırı iri. Çok sık hastalanıyor. Ateş ataklari yaşıyoruz. Her ateşte serumlar iğneler. Bebeğim çok yıprandı. On aylıkken başladı. Bir buçuk senedir çok çektik. Altı ay kadar ara verdi ataklar. Sonra altı haftadır tekrar başladı. İki haftada bı oldu. Bir buçuk ayda üç kere serum ve iğneler. Çok yıprandı çocuk gerçekten. Doktor bademcik ameliyatı için artk beklemeyin dedi. Bunu yaşayan ameliyat yaptıran var mı. İse yaradimi. Tecrübeli annelerin yorumlarını bekliyorum 😔

Alerjik bir durumu var mı?
Ben 4 yaşında bademcik ve geniz eti ameliyatım oldum.
Rinit alerji tetiklemiş bunu ilerleyen senelerde anladılar maalesef.
Bademcik bir kutu antibiyotik ile tedavi olurken benim tükürük bezlerim şişer. Kortizon antibiyotik alerji ilacı üçlemesi ile tedavi oluyorum.
Geniz eti tekrar büyüdi zaten.
Tabi bu benim durumum için böyle oldu. Bahsettiğim 25 sene öncenin teknolojisi. Çok iyi doktorlar yaptı tedavimi. Hala aynı doktoruma giderim. O zaman ameliyat yerine daha farklı çözebilirmişiz dedi ama geçti işte.
Bir kaç doktorla görüşmeden karar vermeyin kesinlikle.
Pfapa zaten p... isimli bir ilaçla çözülmüyor mu yanlış mı biliyorum. O da kortizon grubunda.
En az 3 doktorla görüşün hepsi aynı şeyi diyorsa yaptırın. Özel, devlet, üniversite üç ayrı hastanedd hatta.

Arkadaşımın iki kizida geniz eti ameliyati oldu...aynı şey oluyor sanırım sürekli hasta oluyorlardı antibiyotikli süreçler uzuyordu. Ikiside ameliyat oldu şimdi çok şükür diyor sorun kalmamis. Yeni nesilde sık görülüyor nedense...cok geçmiş olsun işinin ehli bir doktorla hiç sıkıntı yasamazsiniz bence...dru iyi araştırın yeter

Alerjik bir durumu var mı?
Ben 4 yaşında bademcik ve geniz eti ameliyatım oldum.
Rinit alerji tetiklemiş bunu ilerleyen senelerde anladılar maalesef.
Bademcik bir kutu antibiyotik ile tedavi olurken benim tükürük bezlerim şişer. Kortizon antibiyotik alerji ilacı üçlemesi ile tedavi oluyorum.
Geniz eti tekrar büyüdi zaten.
Tabi bu benim durumum için böyle oldu. Bahsettiğim 25 sene öncenin teknolojisi. Çok iyi doktorlar yaptı tedavimi. Hala aynı doktoruma giderim. O zaman ameliyat yerine daha farklı çözebilirmişiz dedi ama geçti işte.
Bir kaç doktorla görüşmeden karar vermeyin kesinlikle.
Pfapa zaten p... isimli bir ilaçla çözülmüyor mu yanlış mı biliyorum. O da kortizon grubunda.
En az 3 doktorla görüşün hepsi aynı şeyi diyorsa yaptırın. Özel, devlet, üniversite üç ayrı hastanedd hatta.
Prednol veriliyoe serum ile. Ama kortizon. Bu kadar sık kortizon almak zorunda kalması iyi bişey değil. Sürekli atak geçirmesi çok yıpratıcı. Kortiozn o anki atağı kesiyor. Ama iki hafta sonra gelecek atağı engellemiyor. Yarın başka bı doktordan randevu aldık.

Arkadaşımın iki kizida geniz eti ameliyati oldu...aynı şey oluyor sanırım sürekli hasta oluyorlardı antibiyotikli süreçler uzuyordu. Ikiside ameliyat oldu şimdi çok şükür diyor sorun kalmamis. Yeni nesilde sık görülüyor nedense...cok geçmiş olsun işinin ehli bir doktorla hiç sıkıntı yasamazsiniz bence...dru iyi araştırın yeter
Çok duydum bunu çevreden ameliyat olup rahatlayan. Ameliyat kesin görünüyor sadece emin olamadığımız şuan erken mi. Doktor beklemeyin diyo. Ondan tedirgin olduk ister istemez

ben küçükken olmuşum bademciklerim alınmış, devamlı hastanan bir çocukken biraz olsun normal bir çocuk olabilmişim. umarım işinize yarar sizin de ameliyat. geçmiş olsun allah tüm çocuklarımıza sağlık versin:KK200::KK200:

Bence yaptırın beklemeyin. Sizinki artık mikrop yuvası haline gelmiş sürekli enfeksiyon yaşıyor çocuk onun yerine bir kez yaptırın olsun bitsin diyorum. İş arkadaşım 30 yaşında yaptırdı, bademciği meğer mikrop yuvası olmuş diş eti iltihabı geçirdi fena boğaz ağrıları çekti doktor ameliyat demiş oldu kurtuldu. Geçmiş olsun juniora, umarım iyi olur.

Benim oğlumda sık sık ateşleniyordu.18. ayda başladı ateş atakları. Sürekli acile gidiyorduk. İlaç içmediği ve verdiğim şurubu tükürdüğü için antibiyotik iğne olmadan geçmiyordu. Geçen sene neredeyse her ay hastalandı. Kbb bademcik ameliyatı dedi. Çocuk doktoru phafa olabilir diye enfeksiyona sevk etti. Phafa değilmiş. 5 aydır hastalanmadı şükürler olsun. Büyüdükçe düzeliyor gibi. İnşallah ameliyata gerek kalmaz.

ameliyat çok basit ya eğer çözümü oysa takmayın kafaya hiç, benim kardeşim aynı anda geniz eti + bademcik + kulağa tüp ameliyatı oldu 30 dakika sürdü bizim çaylar bitene kadar bitti :)

ben küçükken olmuşum bademciklerim alınmış, devamlı hastanan bir çocukken biraz olsun normal bir çocuk olabilmişim. umarım işinize yarar sizin de ameliyat. geçmiş olsun allah tüm çocuklarımıza sağlık versin:KK200::KK200:
Kaç yaşında ameliyat olduğunu hatirliyor musun. Amin cnm inşallah

Benim oğlumda sık sık ateşleniyordu.18. ayda başladı ateş atakları. Sürekli acile gidiyorduk. İlaç içmediği ve verdiğim şurubu tükürdüğü için antibiyotik iğne olmadan geçmiyordu. Geçen sene neredeyse her ay hastalandı. Kbb bademcik ameliyatı dedi. Çocuk doktoru phafa olabilir diye enfeksiyona sevk etti. Phafa değilmiş. 5 aydır hastalanmadı şükürler olsun. Büyüdükçe düzeliyor gibi. İnşallah ameliyata gerek kalmaz.
Bizimki pfpa . Pfpa olmasa bile bademcikler normalden çok daha büyük olduğu için çok sıkıntı yaşayacak dedi. O yüzden ameliyat kaçınılmaz gibi. Ama erken mi şuanda ondan emin degiliz

Bence yaptırın beklemeyin. Sizinki artık mikrop yuvası haline gelmiş sürekli enfeksiyon yaşıyor çocuk onun yerine bir kez yaptırın olsun bitsin diyorum. İş arkadaşım 30 yaşında yaptırdı, bademciği meğer mikrop yuvası olmuş diş eti iltihabı geçirdi fena boğaz ağrıları çekti doktor ameliyat demiş oldu kurtuldu. Geçmiş olsun juniora, umarım iyi olur.
Hiç bişey olmasa bile srp crp aşırı yüksek çıkması sıkıntı . Bu bile ameliyat için gecerli sebep dediler

Bademcik degil ama oglum geniz eti ameliyati oldu 1 hafta once. Ameliyat cok kisa surdu, sonrasinda da birkac saat huzursuzdu dondurma falan yeyince gecti.
Cocuk cok hasta oluyorsa gecikmeden aldirin bademciklerini

Bademcik degil ama oglum geniz eti ameliyati oldu 1 hafta once. Ameliyat cok kisa surdu, sonrasinda da birkac saat huzursuzdu dondurma falan yeyince gecti.
Cocuk cok hasta oluyorsa gecikmeden aldirin bademciklerini
Geçmiş olsun. Etrafta herkes çok küçük dio. Sinirim bozuluyor. Sanki ben zevk alıyorum ameliyat işlerinden. Ama çocuğun yararına olacaksa neden olmasın. Çok sıkıntı çekiyor yavrum

Prednol veriliyoe serum ile. Ama kortizon. Bu kadar sık kortizon almak zorunda kalması iyi bişey değil. Sürekli atak geçirmesi çok yıpratıcı. Kortiozn o anki atağı kesiyor. Ama iki hafta sonra gelecek atağı engellemiyor. Yarın başka bı doktordan randevu aldık.

Pfapa için tam olarak bir şey söyleyemem.
Tek çözümü prednol. Ama geçecek mi mesela ameliyat olsa? Yada belli bir yaştan sonra geçecek mi?
Alternatif bir şey söyleyebilirler.
Ben kortizondan çok korkan bir insan değilim.
Bahsettiğim gibi zamanında antibiyotikle çözülen hastalığım ameliyat sonrası antibiyotik, kortizon, antihistmanik üçlüsü ile tedavi oldum. Boğazım hala öylesine şişer ki.
Ancak bahsettiğim gibi alerjik rinit sebebiyle ergenlik sürecine kadar aylık kortizon iğne oluyordum. Aynı deposilin iğne yapılır gibi iğne oluyordum. Ergenlik sonrasında doktorum kortizon çeşidini değiştirdi sadece atak zamanı yaptırmaya başladı.
Çok geçmiş olsun. En kısa zamanda çözüme kavuşmanızı dilerim.

Bizimki pfpa . Pfpa olmasa bile bademcikler normalden çok daha büyük olduğu için çok sıkıntı yaşayacak dedi. O yüzden ameliyat kaçınılmaz gibi. Ama erken mi şuanda ondan emin degiliz
Geçmiş olsun. Pfpa 4 yaşından sonra düzeliyor demişti doktor. Benim oğlum otizmli olduğu için şu an ameliyat yapmadılar. Komut olmadığı için ameliyat sonrasında çok sorun yaşarsınız dediler. O yüzden bekliyoruz.

X