Perdeler duvardan duvara olmak zorunda mi?

eFuLim

sürprizlerle dolu hayat...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
6.349
1.668
Merhaba kizlar.

Yani diyecegim o ki:
Güneslik ve tüller ille de duvardan duvara olmak zorunda mi?
Öyle ise salonumda ki 4 duvardan 3 ü kaplanmasi gerekecek mesela.

Fikirlere ihtiyacim var.

Son düzenleme:
canim bende stor perde yaptircam hem daha kullanisli hem daha sportif hemde ekonomik. oyle birsey dusunebilirsin belki. ister duvardan duvara yap istersen peencere boyu yap :)) sadece bir oneri

canim bende stor perde yaptircam hem daha kullanisli hem daha sportif hemde ekonomik. oyle birsey dusunebilirsin belki. ister duvardan duvara yap istersen peencere boyu yap :)) sadece bir oneri

Tavsiye icin tesekkür ederim. Stor perde diye google arama yaptim aslinda tam mutfagima yakisacak perde türü. Yatak odasina da farkli bir sey düsünüyorum aslinda. Ama nasil bisey olabilir bilmiyorum. :)

stor perdeyi gideceğin yeni evine de götürebilirsin ama temizlik ve kullanım açısından zor buluyorum ben :s rüzgarda pencereye vurup duruyor gözüme eğri görünüyor falan sinir ediyor beni :s kendi evime almayı düşünmüyorum o yüzden
rustik perdelere bakmalısın bence.. ahşap boru tarzı geçirilen perde yani o hem pencereden biraz geniş oluyor hem daha şık hem de bence en güzel yanı kartonpiyersiz duvarda kullanılabilmesi. eğer kira değildi direk kendi evim varken evlenirsem asla kartonpiyer istemiyorum :s

Duvardan duvara olma sarti yok.

Bu sanirim k.validenin talebi. Benim hicbir odam oyle degil. Kaldi ki tul ve guneslik var bende de hic oyle abartiya gelemem. Sonuc olarak zevk meselesidir bu isler.

Merhaba kizlar.

Kayinvalidemle zevklerimiz pek uyusmuyor malesef.

Ben perdelerin duvardan duvara bastan sona olmasi taraftari degilim.
Kayinvalidem ise ''abes kacar olur mu hic öyle yakismaz'' diyor.

Türkiyede bu alisiga gelmis bir durum olabilir.
Ama ben buna aliskin degilim ve zevkim de bu degil.

Ben diyorum ki perdelerim daha dogrusu günesligim ve tüllerim (perde almak istemedim) sadece pencere boyunda olsun.
Kenarlardan 10-20 cm pay birakilmasini yeterli görüyorum.

Zaten evimiz kira 1-2 seneye kadar cikacagiz oradan.
Yeni evimizle simdi ki evimizin pencere boylari ayni olacak diye bir garanti yok.

Yani diyecegim o ki:
Güneslik ve tüller ille de duvardan duvara olmak zorunda mi?
Öyle ise salonumda ki 4 duvardan 3 ü kaplanmasi gerekecek mesela.

Fikirlere ihtiyacim var.

benim de en nefret ettiğim durumlardan biri bu... bir evde denk gelmiştim oda içimi bastı resmen duvara perde asmışlar.. 6 metrelik duvar cam 2 metre kalan 4 metresıne elbise giydirmş gbi duvarın üzeri tül kaplı... bu ne ya dedim yanı oturdum bol bol pencereyı ve perdeyıinceledim hiç hoş durmuyor... zaten çk perde evi dha dar gösteriyor..

boşver kayınvaliden ne derse desin sen yine bildiğin gibi hareket et cnm :) sonçta ev snn zevk snn

Hemfikir oldugum insanlarla karsilasmak ne güzel :)

Kesinlikle bende sadeligi ve ferahligi seviyorum.

kayinvalidenle ayni evde yasamayacaksan kendin secebilirsin bence...yani sonucta senin evin olucak

ki bence kesinlikle duvardan duvara olmamasi lazim...cok daralirim ben...ama sansima evimizin 3 odasinin pencereleri duvardan duvara mecbur yani perde öyle olucak :)

kayinvalidenle ayni evde yasamayacaksan kendin secebilirsin bence...yani sonucta senin evin olucak

ki bence kesinlikle duvardan duvara olmamasi lazim...cok daralirim ben...ama sansima evimizin 3 odasinin pencereleri duvardan duvara mecbur yani perde öyle olucak :)

Evimiz ayri sükür ki ama ben suan orda olmadigim icin simdiden perde taktirmak istedi neyse ki beni gelmem beklenilecek ve nisanlim sayesinde benim istedigim tarzda olacak hersey Allah razi olsun ondan.

Sende bilirsin belki yani burada ben hep öyle görüyorum pencere boyundadir perdeler :)

Tamam kapatilmasi gereken pencere varsa boydan boya olur zaten ona bisey demiyorum ama duvari ne icin kapatayim ki ben :))

yaa burdaki perdeler ne öyle her tarafi boncuk cincik boydan boya bide evler yüksek zaten acayip kapatiyor odayi

(buarada özel mesaj kutun dolu mesaj atamiyorum sana :) )

yaa burdaki perdeler ne öyle her tarafi boncuk cincik boydan boya bide evler yüksek zaten acayip kapatiyor odayi

(buarada özel mesaj kutun dolu mesaj atamiyorum sana :) )

Evet aynen. Ben sadelikten yanayim :)

Hemen bosaltiyorum :))

bende duvardan duvara sevmiyorum boğuyor odayı. sen bildiğinden şaşma bence.

Benim babam perdeci.. Kesinlikle duvardan duvara diye bir mecburiyet yok. Yani zevkleri herkesin farklı ve çok çok çeşit perde var, aynı perdeyi kimisi duvardan duvara yere kadar yaptırmak ister, kimisi sadece kornişi camdan cama yaptırır kalorifer boyuna kadar gelsin der.

valla güzelim bence duvardan duvara odayı çok kapatıyormuş gibi geliyor bana...

ben hatta biraz da olsa duvarın gözükmesini severim daha bir ferahlık katıyormuş gibi geliyor...

Kizlar 3 ay oldu biziim evimizde oturali : )
Ve perdelerimizi duvardan duvara almadik gayette memnunuz.
Herkes zevkine göre dayasin dösesin evini kizlar benden size tavsiye.
Kim ne derse desin siz begendiginizi ve istediginizi alin : )

kayınvaliden o şekilde alıştığı için
en güzeli o şekilde olur diye düşünmüş.

sen yaptırmak istemıyorsan yaptırma, sonuçta orası kayınvalidenin değil senin evin olacak.

herşeye karışmasalar olmaz.insan sorar ''kızım sen ne istiyorsun '' diye.

kayınvaliden o şekilde alıştığı için
en güzeli o şekilde olur diye düşünmüş.

sen yaptırmak istemıyorsan yaptırma, sonuçta orası kayınvalidenin değil senin evin olacak.

herşeye karışmasalar olmaz.insan sorar ''kızım sen ne istiyorsun '' diye.

Konum bayagi bi eskimis ve ben perdelerimi istedigim gibi yaptirdim fakat kayinvalide dediklerimiz hep boyle kalacak sanirim : )

Ev tasima asamasindayiz bu sefer da oturma odasiyla yatak odasini hangi odalara yapayim diye soyluyor bana "soyle daha iyi olur boyle olmaz" : )

Cok sukur ki yeni gelin cekingenligini uzerimden attim ve makul bir dille hangi odayi nasil degerlendirecegimi soyledim.

Hayir sen kendi evini duzmussun istedigin gibi oglun ve gelinin evinde sen yasamayacagina gore sana ne ? : )

Ama bunu diyemiyoruz tabii ki gelinler olarak :KK16:

Konum bayagi bi eskimis ve ben perdelerimi istedigim gibi yaptirdim fakat kayinvalide dediklerimiz hep boyle kalacak sanirim : )

Ev tasima asamasindayiz bu sefer da oturma odasiyla yatak odasini hangi odalara yapayim diye soyluyor bana "soyle daha iyi olur boyle olmaz" : )

Cok sukur ki yeni gelin cekingenligini uzerimden attim ve makul bir dille hangi odayi nasil degerlendirecegimi soyledim.

Hayir sen kendi evini duzmussun istedigin gibi oglun ve gelinin evinde sen yasamayacagina gore sana ne ? : )

Ama bunu diyemiyoruz tabii ki gelinler olarak :KK16:

açıkça söylemek güzel şey
çok iyi yapmışsın :)karışacak şeyler bulur onlar hep
önemli olan ''hayır'' demeye alıştırmak :)

perdenin modeline tarzına, duvarların genişliğine, pencerelerle duvar arasındaki mesafeye göre değişir. yani kimi evde duvardan duvara komik olabilirken kiminde de diğeri çıplak kalabilir.

ohooo konu 2012 imiş :KK70:

X