Maske Tarifleri Patates maskesini deneyen var mı?

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

burcu135

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2010
478
1
arkadaslar patatesi rendeleyip suyunu ve posasını yüzüne süren varmı gözeneklere iyi geliyormu acaba faydası nedirr??

ben denediiim :) geçen yıl denemiştim. benim cildime iyi geldi, hassas bir cildim var, yanma falan da yapmadı. ama cildi yağlı olan bir arkadaşım denedi, onda sivilcelenme yaptı. hatta ona da ben tavsiye etmiştim, kendimi kötü hissetmiştim sivilcelenince :) ama o 1 kez denedi, belki de ilk kez yaptıgındandır :)

bence kendin denemelisin, herşey herkese iyi gelmiyor neticede. önemli olan sende işe yarayıp yaramaması. ha bir de, püresini koyuyorsun ya, böyle pıt pıt düşüyor onlar, kalkıp önlem de alamıyorsun. o yüzden başlamadan önce önlemini al :) en iyisi yüzüne başka birinin sürmesi, ben tek başımaydım, bütün ev patates olmuştu :82:

bende denemistim canim tavsiye ediyorum faydasini gördüm.. faydasi olmasa bile zararinin olacagini da sanmiyorum, süslü herkes korkusuzca deneyebilir:KK12::KK1:

Ben yaptım denedim sivilceyi gideriyor bu doğru. Yanma da yapıyor ilk başlarda, sonra yaptıkça azalıyor. :KK61:
Kötü yanı: Kuru cilde sahipseniz eğer cildinizi iyice kurutuyor bilginize. :KK47:

Sivilceyi giderdiği doğru,ama gözeneklere faydası var mı bilmiyorum,ayrıca patatesin hani beyaz renkte

suyu oluyo ya,o cildi beyazlatıyo,matlaştırıyo ve pürüzsüz bi görünüme kavuşuyo cilt,ama devamlı

yapmak lazım,haftada bir falan iyi olur sanırım...
:KK31:

yapan faydasını gören nasıl hazırlandığını anlatsın mı:)

Patatesi rendeleyip yüzüne koyuyosun,yatıyosun tabi yüzünde durması için ayna yardımıyla

yapabilirsin,

20 dk. falan bekliyosun,sonra patatesleri yüzünden alıp ılık suyla duruluyosun yüzünü,bu kadar.....
:21:

Çok kurutursa cildi üzerine nemlendirici sürersin daha da yumuşak olur...

Son düzenleme:
Patatesi rendeleyip yüzüne koyuyosun,yatıyosun tabi yüzünde durması için ayna yardımıyla

yapabilirsin,

20 dk. falan bekliyosun,sonra patatesleri yüzünden alıp ılık suyla duruluyosun yüzünü,bu kadar.....
:21:

Çok kurutursa cildi üzerine nemlendirici sürersin daha da yumuşak olur...

Teşşekür ederim denicem mutlaka,cildimde özellikle son zamanlarda sivilce patlaması yaşanıyor:KK59:

Kızlar, bugün bu maskeyi yaptım ve işe yaradı.
Maskeyi yapmadan önce çene ve yanak kısmımda kırmızı lekeler ve sivilceler vardı. Sivilcelere ve izlere ait olan kırmızılıklar hafifledi.
Patatesi yüzümden çıkarırken peeling yapar gibi biraz ovaladım, yıkadım bi baktım bazı sivilcelerimin iltihapları da hafiflemişti.
Kısacası bu maske benim çok hoşuma gitti, bu kadarını beklemiyordum.
Düzenli kullanımda aktif sivilceleri kurutacak gibi duruyor. Umarım sivilce çıkmasını da engeller.

cilt tipim kuru. aslllllllllllllaaa önermiyorum.yüzüm yaklaşık 1 saattir kıpkırmızı ve kaşınıyor.umarım geçer çünkü görüntü korkunçççççç......

patates ve pirinç beraber haşla iyice haşlansın sonra blendırdan gecir krem gibi oluyo içine bir tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı doğal olandan koy karıştır cam kavanozda sakla buzdolabına koy her gn cilt yıkadıktan sonra sür 20 dk bekle kuruycak peeling yapar gibi soyarak yıka harika oluyo tavsiye ederim tonik tariflermde var isteyene yazayım

X