Makarnalar Pancarlı Makarna - Pasta Veneta Makarna Sponsorluğunda

Selâm Kk’nın sevgili kadınları :halay::KK68:

Rengini pancarın kendisinden alan mor renkli bir makarna tarifi ile sizlerleyim umarım beğenirsiniz..Hoppa

Malzemeler;
  • Bir paket kalem kesme makarnası (herhangi bir makarna çeşiti olabilir)
  • 1,5 adet pancar sebzesi
  • 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
  • 2 diş sarımsak
  • Bir tatlı kaşığı kadar limon suyu
  • Bir tatlı kaşığı kadar da tuz
  • İki yemek kaşığı kadar da süzme yoğurt
Eki Görüntüle 2255975

Yapılışı;
İlk önce pancarların kabuklarını soyuyoruz sonra küp küp doğradıktan sonra tencerede koyuyoruz üstüne gelecek kadar su ekliyoruz yumuşayana kadar haşlıyoruz..
Yumuşayıp haşlandıktan sonra pancarları , sarımsağı , zeytinyağını , tuzunu, limon suyunu ve süzme yoğurdunu mutfak rondosunda püre haline getiriyoruz ,
Eki Görüntüle 2255988

Eki Görüntüle 2255989

Sonra makarnayı normal şekilde tuzlu suda haşlıyoruz , haşlandiktan sonra bir bardak kadar suyundan ayırıyoruz , makarnayı süzdükten sonra tencereye alıp üstüne pancarlı püreyi ekliyoruz ayırdığımız makarnanın suyundan azar azar ekleyip (hepsini eklemiyoruz) bir dakika kadar (çok değil) pişiriyoruz ve servise hazır..
Üzeri için; dereotu , fesleğen kullanabilirsiniz..

Eki Görüntüle 2255992

Eki Görüntüle 2255993

Eki Görüntüle 2255994

Ve böyle de var; ⬇

Eki Görüntüle 2255998

Eki Görüntüle 2255999

Eki Görüntüle 2256003

Denemek isteyenlere şimdiden afiyet olsun 🍝 😋:KK56::KK25:
Ellerinize sağlık.Hiç yemesem de görünüşünden lezzetli bir makarnaya benziyor ve de besleyici olmuş.Pancarın faydaları çok,makarnada kullanma fikri süper olmuş.Başarılar dilerim.

:KK37:
Pembe makarna 😍 bayıldım
çok güzel görünüyor
Ellerine, emeğine sağlık canım , başarılar
💋

Ellerinize sağlık.Hiç yemesem de görünüşünden lezzetli bir makarnaya benziyor ve de besleyici olmuş.Pancarın faydaları çok,makarnada kullanma fikri süper olmuş.Başarılar dilerim.
Çok teşekkür ediyorum 🥰

renkli birsey cikacagini anlamistim, cok zekiyimdir :)) eline saglik tadi nasil oluyor? tatli mi?
:super: Çok teşekkür ediyorum canim, yok hayır tatlı gelmiyor değişik ve çok güzeldi..:21:

X