Özgürlüğüme adımlar

Bu evlilikte mağdur olan Gelin mi? Damat mı? yoksa mahalle kuyumcusu mu?

• Ankete Katılan
    259
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ceyl_an

Bolluk , bereket, aşk 💚
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
2.878
2.450
28
Not ; Linçlerinizle gerçekten ilgilenmiyorum. Lütfen bu sefer konuyu kişiselleştirip konumu kapattırmayın. Benim için çok önemli hayati bir noktadayım lütfen 🙏

Merhaba kk nın güzel hanımları . İçinizden bazıları iki gün önce başıma gelen şeyi zaten biliyor. Fakat kendimi toplayınca detayları ile bir konu açarak anlatacağıma söz vermiştim . Detaylara girememiştim çok.

Düğünüm oldu cuma günü hayatımın en kötü günlerinden biri idi diyebilirim. Evden bana gelinliği giydirip kapının önüne çıkardıklarında titremeye başladım. Yol boyu düğün yerine gidene kadar yüzüm gülmedi . İstemediğimi iliklerime kadar hissettim o an. Düğün yerine gittik gelin odasında iyice kötü oldum . Kalbim aşırı hızla atmaya başım dönmeye fln başladı. Bizi damatla yalnız bırakmalarını istedim ve başladım ağlamaya durduramıyordum kendimi. İnanın o an elimde olsa direk odadan çıkıp düğün salonunun aksi yönünde koşmaya başlayacaktım. Korktum bu evlilikten geri dönemedim o ana kadar ama o gelin odasında gerçekten hiç bir şey gözüme görünmedi. İnanılmaz farklı bir hissiyatmış . Gelin odasında galiba yapamayacağımı nikaha gitmek istemediğimi söyledim. O da kötü oldu kötü bişi olmayacak korkuların yersiz vs sözler verdi. arkadaşım geldi beni yumuşatmaya çalıştılar. Biliyorsunuz ki cinsellik fobim vardı . Ve ben Daha sonra ben ona cinsellik yaşamak istemediğimi bundan korktuğumu bu vakte kadar bu denli olmaz diye düşünemediğimi ama şu anda hiç bir şey yapmak istemediğime kesinlikle emin olduğumu böyle kabul edip etmeyeceğini sordum. O da sorun değil senin istediğin zaman olur dedi. Dedim ya hiç olmazsa ? Olmazsa da olmaz dedi her türlü kabulümsün. Ben aynı evde yaşamaktan da korkuyorum dedim. Dedi istediğin an annene gidip istediğin kadar kalabilirsin. Tamam dedim. İşte annemler vs dedi artık olmaz rahatla vs . Biraz da olsun rahatladım düğüne çıktım. Nikah oldu. Bana hiç bir şey takmadı biliyor musunuz ? Hemde hiç . Eltimin iki kolunda trabzon işi ve bilezikler boynunda koca koca kolyeler vardı . Ben yeni gelin bende sıfır. Hadi benden utanmadı kendi ailesinden kardeşlerinden de mi utanmadı bilemiyorum. Ben zaten rezil oldum kendi rezilliğimi geçtim. Ne bileğimde ne boynumda tek bir altın tanesi olmaksızın düğün bitti. Takıları da kendileri topladılar ki kimse altın da vermemiş hep para. Bir tek annesi üçü bi yerde vermiş. Annem çok üzüldü. Ben üzüldüm.

Sonra eve geçtik. Bana rahatladın galiba dedi. Dedim yoo aynı korkularım devam ediyor. Orada da konuştuk biraz. Aslında düğünden vazgeçmek istediiimi ama kendisinin elaleme rezil olmaya çok takıntılı olduğundan ve başka nedenlerle yapamadığımı vs anlattım. Gelin odasında konuştuklarımın geçerli olduğunu şuan cinselliğe hazır olmadığımı söyledim. Bana gelin odasında verdiğin söz geçerli mi dedim. Geçerli dedi. İstersen anneme gideyim zaten burada hiç eşyam yok günlerdir uykusuzum biraz rahatlar öyle gelirim dedim. O da ilk geceden gitme bana bunu yaşatma yarın ben bırakırım dedi . Tamam dedim ayrı odalarda yatma kararı aldık böylece. Duş aldım içeri geçtim uzandım telefonla oynadım. O da bir müddet sonra yanıma geldi sarılmaya vs çalıştı. Ben pek yaklaşmadım. Dedim söz verdin ben alışmaya çalışıyorum zaten aşırı yorgun ve uykusuzum ( gerçekten günlerce uyumamıştım) biraz dinleneyim bugün dedim . Çıktı odadan. Çıkınca ben kapıyı kitledim ve yattım.

Sabah kalktığımda çok sinirliydi . Bir 35 lik viski içmiş. Sabaha dek uyumamış. Hoş bende 3 4 saat anca uyumuştum. Bana dedi benim erkeklik onurumla oynadın. Kapıyı kitleyip yatmak ne demek. Ben canavar mıyım seni mi yicem? Dedim ben uyuyamıyorum öyle evde de kapımı kitliyorum kulağıma kulaklık gözüme gözlük takıyorum( doğru uyku problemlerim var biliyordu ) vay efendim nasıl yaparmışım bunu ona. Zaten tüm gece stres yaşatmışım. Gerdek gecesi ona neler yaşatmışım. Boşanmak istiyormuş. Derhal. Ailesine pazartesi herşeyi anlatacakmış. Beni artık sevmiyormuş. Benim gibi kadını istemezmiş. Ben başka bir erkeğe aitmişim. Başkası varmış aklımda. Ben başka birisiyle evlenmeliymişim. Zaten olmamış bu evlilik bitmeliymiş. Dedim fevri karar verme. İlk gece herkes beraber olmuyor zaten ayrıca düğün stresimiz vardı bunu hiç mi düşünmüyorsun. Sonra iş dallanıp budaklandı tabi bana abuk subuk konuştu lüks meraklısısın vs dedi ben bir tane minicik takısı bile olmayan gelinken ne lüks düşkünlüğü dedim. İşte dedi senin gibi entellektüel bir kadın nasıl takıdan bahseder. Ya annem de bahsetti insanlar da dedim. Bunun entellektüellikle ne alakası var bu gelenek vs dedim. Gelenekse o zaman ben kürdüm bizim ailede gerdek sabahı kanlı çarşaf görmek isterler onu da mı yapalım yani dedi. Vs vs git gide iğrençleşti anlayacağınız. Bir kahvaltı bile yapamadım. Bütün bunlara rağmen dedim sana kahvaltı hazırlayım olmaz böyle . Yok dedi git sen annenin evinde ye bende dışarı çıkıcam. Taksi çağırdım. Düğünde takılan paralar da evdeydi al onlarıda dedi . Almadım hiç bir zaman almayacağımı söyledim. Ben evden çıkarken yattığı yerden kalkmadı bir bacağı da havada ben ise hala dedim düşün boşanma işini beni ara istersen . Düşüneceksen eşyalarımı alıp geleyim yarın dedim. Birden boşanmak olmaz dedim . Asla suratıma bakmaksızın bitti kararım kesindir boşanıyorum senden ailene söyleyebilirsin. Bu eve bir daha gelme dedi. Çıktım gittim. Kesin karar olarak o eve bir daha dönmeme kararı aldım bende tabiki .

Anneme geldim herşeyi anlattım. Annem zaten takı olayından aşırı rahatsızdı. Ben ondan böyle bişi beklemiyordum dedi. Beni geri kabul etti.

Bir kaç saat sonra ise beni aradı. Düşündüm dediklerinde haklıydın seni kaybetmek istemiyorum dedi. Sen de istemiyorsan dön evine dedi. Dedim bana söylediklerin yenilir yutulur cinsten değil. Ben çıkarken son kez bile sordum asla dedin. Bir daha geri dönemem dedim. Bana bir gün düşün yarın konuşalım dedi. Gelip seni alırım yarın dedi. Dedim tamam ben düşüneyim ama söz vermiyorum. Bugün arar herhalde henüz aramadı. Kararım nettir . Asla o sözlerin ve bana yapılan o muamelenin ardından dönemem ona. Tek dileğim bir an önce boşanmayı kabul etmesi. Tamamen bağımı koparmak istiyorum ondan . Bir daha görmek istemiyorum. 3 ayda 3 yaş yaşlandım resmen. Artık mutlu olmak istiyorum. Bugün düşündüğümü ve kararımın boşanmak olduğunu söyleyeceğim.

Onceki konularınızı okumadim bilmiyorum ama madem cinsellik fobiniz var ayni evde yaşama korkunuz var son ana kadar bu ısrar neden yani ?
Mis gibi yasayin gidin iste ailenizle.
Hayir tam düğün günü millet dışarda adama kendini öldür deseniz he olur der o pozisyonda zaten laf olsun diye olur demiş geçmiş iste .
Ama olmaz olamaz o adama da yazik degil mi ?
Insan kendini az cok tanir degil mi baska bi insani buna dahil etmek neden ?
Ayrica takı konusunu da cok garipsedim 5 dk önce siz adami orada öylece birakip gidecektiniz elalemi etrafi düşünmeden (ki dusunmeyelim de zaten saglikli olan da bu )
Ama 5 dk sonra etrafi düşünmedi bizi rezil etti diyorsunuz bu cok büyük bi celiskidir bana gore.

Her iki taraf da olgun değil.

Kriz yönetiminde çok başarısızsınız.

Önceki konunuzu bilmiyorum ama bu konuda hatalar halkasindaki ilk hata size ait

Düğün salonuna gelene kadar iyice düşünüp karar vermeliydiniz.

Her iki taraf da birbirini sevmiyor. Net.

Hangi aksiyonla birbirinizle evlenmeye kalktınız? Motivasyonunuz neydi?

Sanırım boşanmak iyi fikir. Zira evlenmek icin ön koşul olgunluk ve sevgidir.

Insanlar yalvardı ayrılın diye ya yalvardı. Ama siz nedense düğün günü davetliler vs gelmişken adamdan ayrılmayı düşündünüz (!) Ne kadar onur kırıcı. Kapıyı kilitlemek de öyle. Yok evde de kilitliyormuş. Çok tehlikeli bir şey o bi kere.
Ne o tehlikeli olan kapı kitlemek mi ? Neden ki

Mesela deprem olur. Orada tehlikeli bir saniye bile önemli çünkü. Ya da yangın çıkar. Siz bayılırsınız mesela. Sizi kurtarmak isteyenler kapıyı açamaz vakit kaybederler falan filan.
Hmm yok ya ben başka türlü uyuyamıyorum. Elimde değil o . İlle kitlicem .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X