Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon Günü Hesaplama

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sağol

sağol Can'ım amin inşallah senin durumun Nasıl oldu

Benim bat yarın canım. Ama adetim düzenli olmadığından ne kadar beklerim belirsiz. Muhtemelen bu ay adet olucam öyle gibi geliyor. Adet olursam doktora gidicem hormonlarıma baktırcam.

pekı bugunn benım adetımın 14.gunu arkadaslar ovulasyon testıne basladım sılık cıktı bu gıbı durumla karsılasan ?

Bu hesap kesinlikle ben de tutmuyor çünkü yumurta catladiktan sonra luteal faz başlıyor ve bunu bir cok doktor 14 gun sabit olarak dile getiriyor. Bu yuzden de beklenen adetten 14 gün çıkarın deniliyor.oysa bazi kadinlarda luteal faz 16 gun ya da 12 gun olabiliyor 12 gunden az olunca zaten luteal faz yetmezligi deniyor.benim tecrübeme gelince.ben ilk bebegimi 1.5 yil bekledim.4 ay yumurta takibi yaptirdim doktorumla. Gun gün gittim. Catladi dedikten hep 16 gun sonra hasta oldum 2 gun fazla yani.bunu ogrenmemis olsam hep 14.gunden sonra degerlendirmeyecektim
Canim ben de catlatma ignesinden 16 gün sonra hep adet oldum geçen ay iğne kullanmadım 14.gün test pozitif çıktı bu ay yaptım 14. Gün bu gün ama negatif çıktı moralim çok bozuldu acaba 1 2 güne pozitif çıkar mi ki

Benimde yumurta çatladıktan 15 gün sonra adet oluyorum yani 16. Gün adetim başlıyor o 14 gün sonra efsanesi benim içinde tutmuyor malesef.....
Canım peki kaç günde bir adet oluyorsun ben 28 günde oluyorum bu gün 14. Guntest negatif çıktı çok moralim bozuldu

kızlar siz yumurtlama gününüzü hissediyormusnuz nasıl belirtiler oluyor ben pek anlayamıyorum..
Ben çok net anlayanlardanim ve şanslıyım.hangi ay adetim kac gun gecikecek onu dahi bilirim.ovulasyon testi ilr birebir tutuyor yunurtlama takibinde de doktora derdim dün catladi diye :)
Yumurtlama günüme 2 gun kala adet sancimin çok benzeri başlıyor sık idrara çıkıyorum ve afedersin ishal oluyorum catlayacagi gün tüm kasiklarimda kramp oluyor oturup kalkarken batıyor sonra tek taraflı bir sizlama oluyor 1 saat surer bu agri.ertesi gün muhakkak akinti artmis oluyor hemen takip eden 3-5gun icinde de sivilce başlıyor yüzümde.hic sasmaz hep ayni.yumurtlama olmayan ayi dahi anlıyorum böylece

ya zaten takıpte etmek ıstemıyorum artık takıntı stres oluyo bu sefer hıc olmuyo

Bu ovulasyon hesaplamayı pek anlamadım mesela adetim çok düzensiz benim bi 30 günde bi 40 günde bazen 21 günde aşırı düzensiz yani cat kapı gelenlerden.yumurta çatlama gününü nasıl tespit edicen ki ben gerçi daha vajinusmusu da atlatmadim ama merak ettim kızlar

Bu ovulasyon hesaplamayı pek anlamadım mesela adetim çok düzensiz benim bi 30 günde bi 40 günde bazen 21 günde aşırı düzensiz yani cat kapı gelenlerden.yumurta çatlama gününü nasıl tespit edicen ki ben gerçi daha vajinusmusu da atlatmadim ama merak ettim kızlar
senınkı asırı duzensızmıs

Ben çok net anlayanlardanim ve şanslıyım.hangi ay adetim kac gun gecikecek onu dahi bilirim.ovulasyon testi ilr birebir tutuyor yunurtlama takibinde de doktora derdim dün catladi diye :)
Yumurtlama günüme 2 gun kala adet sancimin çok benzeri başlıyor sık idrara çıkıyorum ve afedersin ishal oluyorum catlayacagi gün tüm kasiklarimda kramp oluyor oturup kalkarken batıyor sonra tek taraflı bir sizlama oluyor 1 saat surer bu agri.ertesi gün muhakkak akinti artmis oluyor hemen takip eden 3-5gun icinde de sivilce başlıyor yüzümde.hic sasmaz hep ayni.yumurtlama olmayan ayi dahi anlıyorum böylece
nasıl yani bazen yumurta çatlamıyor mu yada bazı aylar yumurtlama olmuyor mu..?
ben hiç hissedemiyorum açıkçası.. ama 1 ay dediğin gibi hafif ağrılar vs hissetmiştim göğsümde sertlik o ay hamile kaldım tek hissettiğim ay o.. ama maalesef düşük oldu?.. bu ay o teste başlayayım bakalım anlaşılacak mı

nasıl yani bazen yumurta çatlamıyor mu yada bazı aylar yumurtlama olmuyor mu..?
ben hiç hissedemiyorum açıkçası.. ama 1 ay dediğin gibi hafif ağrılar vs hissetmiştim göğsümde sertlik o ay hamile kaldım tek hissettiğim ay o.. ama maalesef düşük oldu?.. bu ay o teste başlayayım bakalım anlaşılacak mı
Tabi canim ilk gebeligimde 4 ay kadar ovulasyon takibi yapti doktor 1 ay hic bi belirtik olmadi 17.gun gittim yumurta yok dedi.ben hissediyorum hatta şöyle bir ters tepki de var yumurtlama gününde agrim cok oluyor benim o yuzden o günü degerlendirirken de zorluk yaşıyorum.

Tabi canim ilk gebeligimde 4 ay kadar ovulasyon takibi yapti doktor 1 ay hic bi belirtik olmadi 17.gun gittim yumurta yok dedi.ben hissediyorum hatta şöyle bir ters tepki de var yumurtlama gününde agrim cok oluyor benim o yuzden o günü degerlendirirken de zorluk yaşıyorum.
O ağrılı yumurtlama gününü değerlendirmekte sorun yaşayanlardan biri de benim. Adetin de ağrılı geçiyor mu?

arkadaşlar merhaba yumurtalama günümde takvime göre hesapladım o günü de korunmasız ilişki yaşadım eşimle birkaç gündür kasık ağrım var adet günüm 7 mayıs ona daha var ama ben meraktan çatlıycam
yumurtlama döneminde hamile kalmam çok yüksek diye biliyordum ama netten okudum yumurtalama gününe 1 2 gün kala daha yüksekmiş benim gibi yaşayan var mı hamile kalma olasığım var mıdır
kasık ağrım var ve çok üşüyorum
belki de yumurtlama günü değişiyormus sonrasında mı yumurtladım acaba bilmedim
üzerinden de çok geçmediği için test de yapamıyorum cunku kesin bir sonuc elde edemezmişim kanda veya gebelik testinde ama meraktan çatladım benim gibi yaşamış olan var mı bu tarz şeyleri

Kızlar yardım edin ikisinide peşpeşe yaptım benim durumum nedir şimdi

Eklentiler

• IMG_2311.JPG
    IMG_2311.JPG
    28,3 KB · Görüntüleme: 2.144
X