Davranış Bozuklukları otizm suphesi olanlar

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

seymikkkkk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
403
64
37
Meraba arkadaslar otizmle ilgili suphelermizi neler yapip neler yapamadiklarini burdan yazisalim istedim. Otizm sayfasinda yazmamiz hic istemeyerek birilerini kirmaya sebeb oluyoruz. Haklilarda nasil dusunemedim kendi adima bilmiyorum iste bu suphe bole bisey evlat soz konusu olunca da gozumuz bisey gormuyo.. İnsallah buraya yazacak olanlarin cocuklari sadece supheyle kalir ve bu otizmide zamnla unutur gideriz.. Ve insallah bu otizm denen hastalik dunyamizdan silinir gider

Bide senin kizinin hic bir seyi yok o ayda cocuk daha ne yapsin canim kelime sayisi da cok iyi kesinlikle psikiyatriye gotur icin rahatlasin artik gerekirse esinden gizli gotur cunku boyle devam edersen cocugun psikolojisini bozarsin

Ben psikologla konustugumu yazmistim canim ama o hic bakmadi dogru duzgun cocuga goz temasi bizle kuruyo ama cok guzel degil yinede. Aza daha yakin hala bi gelisme yok sadece bu ara biraz konusma cabasi fazla gibi sanki.. Bugun ayakkabisi dustu bobu dustu dedi bu guxel ama butun gun hopladi dun vapur iskelesinde beklerken herkesin icinde yarin saat hopladi resmen agladim cok.. Babasinada kizdim bi kere kizmiyo asla kizmiyo tmm kizmasin ama birazda korkmasi lazim bence babasindqn.. Milletten cok utandim kunyaya dedim ama hakliymis gercekten cok hareketli cokk.. Ayrica delalet yapiyo gibi mesela aslinda dun o kalabaligi sevmedi icin o sekilde tepki veriyo

İyi yaptigi seylerde oldu bugun su hoplama isi cok moralimi bozsada parkta hilal seklinde incecik ay vardi gokyuzunde bana parmagiyla gosterdi bak ay diye az oncece telefonum kapandi alo kapandi dedi bunlar iyi de ne bilim iletisimi kuvvetli degil yapisalmi senin oglunda nasil varmi gelismeler

Ya benim oglumun gelisimi iyi gidiyor aslinda ama kulagina vuruyor bazen yoksa hersey yolunda tekli kelimeler cok ikili kelimede anne koy anne giy yani giydir demek istiyor anne gel falan uclu kelimede anne bak elma gibi bunlarda normal sanirim

Oo cok iyi masallah konusmasi hep guzel konusuyomu boyle yoksa digil digilida varmi benim kizda digil digilida cok konusmasinda hala.. Kulagina devamlimi vuruyo canim kulagi agriyo olmasin.. Senin oglunun gelisimi gayet iyi bence senin oglunun goz temasi nasildi canim

Iyi aslinda ilk basta utaniyor ama sonra alisiyor.bazi kelimelerin ilk harflerini soyluyor mesela dayi diyecek ya da diyor bence senin kizininda durumu iyi belki uyaran eksikligiydi gecti psikiyatriye neden goturmuyorsun ki bence rahatlayacaksin

Ayni benim kizimda ole yapiyo bazi kelimeleri basini soyluyo. Psikiyatri suan icin uzak biraz iyi biyere gitmk istiyorum esim asla ama asla yanasmiyo onun icin. Benim kizim 29 aylik oldu bugun baya yasi vqr kelime sayisi iyi ama yasitlarinin bazilari baya konusuyo kiz olduklari icin benimkide kiz olunca tabi.. Senin oglyn kac aylik canim

İnanirmisin benimde aklima o geliyo ablam demisti kizi 2 bucuk yasinda baslamis birden konusmaya gurbetteydi o da pek goremedik yegenlerimi buyurken.. Sanki kizimda 2 bucuk yasina hazirlaniyo gibi ama bi ay kaldi 2 bucuk olmasina.. İnsallah baslar cunku baya geri yastlarindan bazen cumle kuruyi ama bazen su istemesini bile bilmiyo bardagi elimize veriyo.. Bardak bulmasa icmicek nerdeyse

Canim mesela sen kizini yalniz biraktiginda senin yanina geliyormu ilgini istiyormu yoksa kendi kendine takilirmi butun gun mesela benim oglum beni 1 dakika bos birakmiyor anne anne diye

Yok canim fazla ilgi istemez benim kizim.. Kendisi oyun kuruyor. Ama arada bi anne diye seslenir bak diye bisry gosterir ama genel olarak cok ilgi isteyen bi cocuk degil kapidan disari cikinca falan aglar ama oyle devamli ilgi isteyen bi cocuk degil

Yok canim fazla ilgi istemez benim kizim.. Kendisi oyun kuruyor. Ama arada bi anne diye seslenir bak diye bisry gosterir ama genel olarak cok ilgi isteyen bi cocuk degil kapidan disari cikinca falan aglar ama oyle devamli ilgi isteyen bi cocuk degil
Bak sana gostermesi de otizm olmadigini gosterir bence kafandan at artik.ben otizm olmadigina eminim ben atipik otizmli birini gordum iletisim sifir kleopat kuntay bunlarin cocuklari atipik ve bizimkiler oyle degil

Yani onlari yermek icin demedim hic birseyin garantisi yok iki bucuk yasindan sonra gerileyedebilir cunku oyle olanlarida duydum Rabbim hepimize yardim etsin onlarda bi an once atlatirlar insallah cogu cocukta otizm belirtisi var ama otizm degiller mesela arkadasimin cocuklari biseye odaklandiklarinda isimlerine bakmiyorlardi ama harika bir sekilde konusuyorlardi otizm de degiller mesela burda bir komsumun oglu kendi etrafinda donuyor bazen ama cok guzel konusuyor iki bucuk yasinda otizm degil

Tabi Allah korusun.. Elindekini gosteriyo evet bi de ne ne diye soruyo.. Bu ara bisey farkettim ikimizken iletisimi cok iyi ama aksam babasi gelince babasi babanesi ben otururkn daha cok kendisi oynuyo.. Ama babadi asker yuruyusu ogretmis beraber bir iki diye onu oynuyolar. Yani oyun kurarsan geliyo hemende kendi baslatmiyo.. Bi de su yakindan goz temasi nerdeyse kurmuyo hic.. Ayaklarimda sallarken guzel kuruyo mesela.. Yani disardaji insanlar soruyo niye bakmiyo diye bende yabancilara pek bakmaz diyorum su goz temasida canimi sikiyor

Tabi Allah korusun.. Elindekini gosteriyo evet bi de ne ne diye soruyo.. Bu ara bisey farkettim ikimizken iletisimi cok iyi ama aksam babasi gelince babasi babanesi ben otururkn daha cok kendisi oynuyo.. Ama babadi asker yuruyusu ogretmis beraber bir iki diye onu oynuyolar. Yani oyun kurarsan geliyo hemende kendi baslatmiyo.. Bi de su yakindan goz temasi nerdeyse kurmuyo hic.. Ayaklarimda sallarken guzel kuruyo mesela.. Yani disardaji insanlar soruyo niye bakmiyo diye bende yabancilara pek bakmaz diyorum su goz temasida canimi sikiyor
Karakter ozelligi olabilir bunu ancak doktora goturursen anlayabilirsin

Ben 5 tane farkli cocuk dr sordugumda goz kontagi var dediler. Onlar bikere bakinca var diyo evet azda olsa var ama normalde cok iyi degil. Annem eskiden beri der yakindan gozumuze bakmazsinz diye bebekken.. Tabi otizmi falan bilmez annemede babanem dermisti demmki babamla halamda bakmiyomustu.. Anneme otizmden suphelendigimden hic bahsetmedim zaten desemde anlayamaz. Biz goz temasini asla uzun tutamayiz ablamda bende boyleyiz bazilari otizm icin bizde bole degilmoydik faln diyo avutuyor kendini ama ben kendimi eskiden beri farkederim otizmi bilmeden oncede.. Asla cok kuramam karakterist ozelligi olabilir atipik te olabilir.. Hayali oyun cok artti bu sira sabajtan beri cikcikine mama yediriyo bunlaar iyi seyler tabi.. Bide sen gurbette degilsin heralde yada cevren var. Benim kimsem yok kizim inanilmaz yalniz buyudu gelen gidenimiz yok hic bilmiyo kalabaligi alismadiki sevsin

Ben 5 tane farkli cocuk dr sordugumda goz kontagi var dediler. Onlar bikere bakinca var diyo evet azda olsa var ama normalde cok iyi degil. Annem eskiden beri der yakindan gozumuze bakmazsinz diye bebekken.. Tabi otizmi falan bilmez annemede babanem dermisti demmki babamla halamda bakmiyomustu.. Anneme otizmden suphelendigimden hic bahsetmedim zaten desemde anlayamaz. Biz goz temasini asla uzun tutamayiz ablamda bende boyleyiz bazilari otizm icin bizde bole degilmoydik faln diyo avutuyor kendini ama ben kendimi eskiden beri farkederim otizmi bilmeden oncede.. Asla cok kuramam karakterist ozelligi olabilir atipik te olabilir.. Hayali oyun cok artti bu sira sabajtan beri cikcikine mama yediriyo bunlaar iyi seyler tabi.. Bide sen gurbette degilsin heralde yada cevren var. Benim kimsem yok kizim inanilmaz yalniz buyudu gelen gidenimiz yok hic bilmiyo kalabaligi alismadiki sevsin
Ben marasliyim ama ilcede afsinde oturuyorz kimsem yok marasa ayda 1 defa gidiyoruz.bnce kizin otizm faln degil ben eminim 2 ay bekle konusacak

X