Ortaokul öğrencisi 1.sinif yazısı gibi

Benim de çok kötü ve 30 yaşındayım. Güzel yazısı olanlara çok özeniyorum
Onun için oturup çalışıyorum ben
Yani 33 yaşındayım boş zamanlarımda defterimi açıp alfabeyi ya da bazı hoşuma giden şeyleri yazarım. Karakterleri nasıl yaparsam daha güzel görünür, büyük mü yazayım daha ince mi vs vs
Sonra diyorlar yazın güzel e güzel çünkü uğraşıyorum :KK70:

Küçük bir tüyo olarak; yavaş yazacaksınız, bir de yazınız ince ise 0.3-0,5 uçlar, daha iri ise 0.7 -1.0 gibi kalemler seçin
İğne uçlu pilot kalemler ya da 0,5-0,7 jel kalemler yazıyı güzel gösterir

El yazısı mağduru çocuğum kendini geliştirmedi cümle aralarında iri büyük harf çivi yazısı gibi küçük harfle inat etti duzeltmiyor
Anasınıfı da döküm alırdım üzerinden geçerdi ama el yazısı gelince rezalet oldu senelerdir.
Çözüm önerileriniz var mı lisede rezil olacak?
Aynı sorunu benim oğlumda yaşadı,öğretmeni benimle görüşmek için çağırmıştı zorlanıyorum yazılısına not vermekte çünkü okuyamıyorum demişti.Ben hak verip kendiminde okuyamadığımı söylediğimde şaşırmıştı.Eve geldim oğluma sordum yazını okumakta zorlanıyoruz neden acaba diye?Verdiği cevap bende bazen okuyamıyorum karışık.

El yazısı mağduru çocuğum kendini geliştirmedi cümle aralarında iri büyük harf çivi yazısı gibi küçük harfle inat etti duzeltmiyor
Anasınıfı da döküm alırdım üzerinden geçerdi ama el yazısı gelince rezalet oldu senelerdir.
Çözüm önerileriniz var mı lisede rezil olacak?
rezil olmayacak
Bizim sınıfın en çalışkanının yazısına şaşıp kalırdım.
Okuyamazdım bile
Ama adam kafaya atıyo yazı neymiş

Şu anki bir kısım ortaokul-lise öğrencileri el yazısından sonra düz yazıyı kendileri öğrenmek zorunda kaldılar ne el yazısı ne düzyazı düzgün .

Sizin durum bununla alakali değil. Yazisina baktim. Sizin cocuk kalemi duzgun tutamiyor. Satirlari da duzgun ayarlayamamis. Ogretmenleri bu konuda bir destekte bulunmadilar mi?

Bos zamanlarinda, renkli tukenmez kalem ile, kitaptaki yazilarin üzerinden giderek yazi yazsin. Sayfa duzeni vs ogretilmemis sanki cocuga.

Bir deftere yazarken, satir basi, paragraf basu icin parmak ucuna gore ayarlamayi ogrensin. Birde kareliye yazarken iki satir bosluklu yazsin.

Bunun lisesi var universitesi var. Olmaz boyle. Cok zorlanir ileride.

Sizin durum bununla alakali değil. Yazisina baktim. Sizin cocuk kalemi duzgun tutamiyor. Satirlari da duzgun ayarlayamamis. Ogretmenleri bu konuda bir destekte bulunmadilar mi?

Bos zamanlarinda, renkli tukenmez kalem ile, kitaptaki yazilarin üzerinden giderek yazi yazsin. Sayfa duzeni vs ogretilmemis sanki cocuga.

Bir deftere yazarken, satir basi, paragraf basu icin parmak ucuna gore ayarlamayi ogrensin. Birde kareliye yazarken iki satir bosluklu yazsin.

Bunun lisesi var universitesi var. Olmaz boyle. Cok zorlanir ileride.
Tavsiye için teşekkürler nokta atışları var teşhislerin hepsi doğru..sizin dediğiniz şekilde de çalışalım

Tavsiye için teşekkürler nokta atışları var teşhislerin hepsi doğru..sizin dediğiniz şekilde de çalışalım

Bu arada ben de ilk başta düz yaziyla başladım sonra pat diye bizi el yazisina gecirdiler. Benim de yazim kötü ama yazisi cok iyi olan erkek ve kizlar goruyorum.

Yani yanliş anlamayin ama sizinkinde sayfa düzeni yok. Başlık atarken, hani şey derler bir parmak ucu boş bırakın. Paragraf başlari da öyle başlar. Galiba sizinki kalemi sert tutup, cok bastiriyor. Birde o kalem akmiyor elinde sabit tutuyor. Üstten yazıyor, yandan yazacak harfleri.

Ne alakası var ayol, çocuk çalışıyorsa, bütün dersleri pekiyi filansa, azimliyse, mis gibi öğreniyorsa yazı yüzünden sınıfta mı bırakılır? Bence de iyi ki öğretmen değilsiniz 😂
Yazı çok önemlidir. Üç kuşak eğitimci ailesinden geldiğim için biliyorum. Yeni sistemde önemsiz gösteriliyor diye önemsiz değil. İlkokul öğretmeni birinci dereceden sorumlu bu kötü yazıyla ilgili. İstediği kadar çalışkan olsun bir öğrenci. Yazı bir insanın imzasıdır. Ömür boyu geçerliliği vardır. Bu alakası var ayol 😊

Ne alakası var ayol, çocuk çalışıyorsa, bütün dersleri pekiyi filansa, azimliyse, mis gibi öğreniyorsa yazı yüzünden sınıfta mı bırakılır? Bence de iyi ki öğretmen değilsiniz 😂
Yazı çok önemlidir. Üç kuşak eğitimci ailesinden geldiğim için biliyorum. Yeni sistemde önemsiz gösteriliyor diye önemsiz değil. İlkokul öğretmeni birinci dereceden sorumlu bu kötü yazıyla ilgili. İstediği kadar çalışkan olsun bir öğrenci. Yazı bir insanın imzasıdır. Ömür boyu geçerliliği vardır. Bu alakası var ayol 😊

Tabi ki yazı kişinin karakteridir, imzasıdır, orası kesin.
Fakat yeni nesillerin yazıyla işi yok. Ve neyse ki sizin bahsettiğiniz gibi "sınıfta kalmaya" sebep bir şey asla olmayacak. Bilgisayar çağındayız, AI aldı gidiyor, çocuk yaşta insanları sırf yazı için "sınıfta bırakmak" gerektiğine inanan "kuşaklarca eğitimci"lerin belki artık çağımızı yakalayıp ileriye bakmaları gerekiyordur.

Bir çocuktan önce ebeveyneleri sorumlu,ilkokulda sürekli yazı çalışması veriliyor ev ödevi olarak. Okulda sınırlı saat içerisinde öğretmen her çocuğun yazısınız düzgün olmasına yetemez,aile evde çocuğuna gereken desteği vermeli.

Fakat yeni nesillerin yazıyla işi yok. Ve neyse ki sizin bahsettiğiniz gibi "sınıfta kalmaya" sebep bir şey asla olmayacak. Bilgisayar çağındayız, AI aldı gidiyor, çocuk yaşta insanları sırf yazı için "sınıfta bırakmak" gerektiğine inanan "kuşaklarca eğitimci"lerin belki artık çağımızı yakalayıp ileriye bakmaları gerekiyordur.
Hah işte yeni nesil tam da sizin dediğiniz gibi düşünerek komple bilgisayara endeksli bir hayat düşünüyor ama alakası yok. Bilgisayar başından kalkamadıkları için zekaları durağanlaşıyor. Bu sebepten şimdiki neslin çocukları 70lerin 80lerin 90ların çocukları gibi başarılı değiller. Sınıfta bırakılmak ne dünyanın sonudur ne de çok kötü bir şeydir. Aksine,şimdi çocuklar her koşulda sınıf geçtikleri için bu kadar başarısızlar. Bu yazıyı yazan çocuğu bir defa sınıfta bıraksalardı bu çocuk düzelirdi.

Elbette ki sizin fikriniz sizi bağlar,benim fikrim de beni bağlar.

Sınıfta bırakmak seneler önce ilkokulda vardı diyorum eğer başarılı olamazsa yaz kursu olurdu yoksa sene tekrarı ..Sadece yazı kalitesi değil şimdi bildiğim sınıfın 25.si bile takdir alıyor . Eğitim kalitesi her anlamda düşüyor bizim lise çağının genel kültürü şimdi üniversitelerde yok

Bir çocuktan önce ebeveyneleri sorumlu,ilkokulda sürekli yazı çalışması veriliyor ev ödevi olarak. Okulda sınırlı saat içerisinde öğretmen her çocuğun yazısınız düzgün olmasına yetemez,aile evde çocuğuna gereken desteği vermeli.
Belirttiğim dönemde çocuklar el yazısına zorladılar bir kaç sene sonra düzyazıya geçildi ama düzyazı eğitimi verilmedi

X