Organlarımızı toprağa götürmeyelim

valla ben 18 yaşıma gırınce ılk ısım ehlıyet almak ve organ bagıusında bulunmak oldu cunku ılk okul arkadasımı bu yuzden kaybetmısdım..benımde ailem sakın bagışlama dedı kasıtlı olum ola bılır dedıler ama ben bagısladım valla eger sımdı bırıne bobregım ın tekı uyarsa onuda verırım ınsan tek bobreklede yaşaya bılır..herkesı n bagışlamasını temennı edıyorum zaten ınsan oldukden sonra organla gtsen neye yarar obur tarafa en azından başkalarına umut olmak gerekır gtmeden once!

Ben de aynı şeyi yaptım.Psikolojik sanırım gidip hastaneye yapamıyorum işlemleri ama eşim ve aileme vasiyet eder gibi söyledim.

ben de vasiyet ettim aileme ve eşime beni böceklerin yemesini istemiyorum bir başkasına faydam olsun dedim kabul ettiler .benim teyzem doktorların hatasından komoya girdi 13 gün bekledik başında ananem bağşlamadı ben ondan gizli teyzemin organlarını amcası ile birlikte bağışladık ama malesef beyinden önce organlar öldü herseyi göze alarak yaptım bu hayat önemlidir yaşatmak önemlidir .

organ bağışı gerçekten çok önemli...
toplumda bu konuya önyargıyla bakılıyor...diyanetin fetvasına rağmen hala gunah olarak algılanıyor...bende aileme vasiyet ettim..resmi olarakta organ bağışı için başvurmama rağmen çok meşgul görevli yüzünden bunu başaramadım...ama vazgeçmiş değilim,resmi olarakta bağışımı yapıp kartımı cebimde taşıyacağım...

benim organlarım sağlıklı kalacaksa bende bağışlarım biz sle hastalarının durumu malum...
benm amcama geçensene böbrek nakli yapıldı Allah o kişiden razı olsun o olmasaydı şimdiye kadar çoktan onu kaybetmiştik bile, ama çok şükür bi gönüllü bulduk, o kişide amcamda tek böbrekle yaşıyor ve amcamın sağlığı yerinde...
herkes bu konuda çok duyarlı olmalı...

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

BENDE ORGANLARIMI GEÇEN MAYIS AYINDA BAĞIŞLADIM O KADAR HUZURLU OLDUM Kİ ANLATAMAM,O TOPRAĞIN ALTINA GİRİNCE BÖCEKLER KEMİRECEĞİNE KAÇ HAYAT KURTARIRIM DİYE MUTLU OLUYORUM.LÜTFEN HERKES ORGANLARINI EN YAKIN SAĞLIK OCAKLARI VE HASTANELERE BAŞVURARAK BAĞIŞLASIN HAYAT KURTARMAK KADAR GÜZEL BİRŞEY YOKTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SIRADA KAN BANKASI VAR İLİK NAKLİ İÇİN SEVGİLER:teytey:

Ben bağışladım organlarımı 1 yıl önce.Ama kan veremiyorum.Almıyorlar kanımı.2 yaşında iken geçirdiğim sarılıktan dolayı.Halbuki alsalar ne güzel olur,yeni kan üretir vucut.Sağlığa çok iyi geliyor.

ben organlarımı 2 yıl önce bagışladım.öldükten sonra toprak olmaktansa başkasına can vermek daha iyi.

Ben bağışladım organlarımı 1 yıl önce.Ama kan veremiyorum.Almıyorlar kanımı.2 yaşında iken geçirdiğim sarılıktan dolayı.Halbuki alsalar ne güzel olur,yeni kan üretir vucut.Sağlığa çok iyi geliyor.

benden de kan almıyorlaaar:1no2: en az 50 kg olmak gerekiyormuş ben 50 kiloyla çocuk doğurdum ya.bende tıbbi sülük kullandım kanım yenilensin diye ne yapayım ama organlarımı bağışlamama engel olamadılar.

Son düzenleme:
bende organ bağışında bulunacam ama bu konuyu ne zaman eşime açarsam sus deme şunu diyor ve lafımı kesiyor anlamadım yani ama en yakın zamanda organ bağışında bulunacam ve bunu çevremde artık kabullenecek

buarada 6 yaşımdayken bende sarılık geçirdim ama hiç kan verme konusunda yeltenmedim yani istesem benim kanımı kullanamazlarmı:KK43:

Arkadaşlar konuya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim hepinize tek tek...Organ Bağışıyla ilgili tüm bilgileri paylaşabilirsiniz burada ,ben bildiklerimi yazmıştım. Sağlıklı günler dilerim.

ya ben de resmi bir girişimde bulunmadım ama vasiyet olarak ilettim oğlum büyüyünce ona da söyleyeceğim o kadar kötü niyetli insanların olduğu bir ülkedeyizki sırf böbreğim için öldürülmek istemem işte sırf bu yüzden resmi bir işlem yaptıramıyorum

inş bende ALLAH'ın izniyle bağışlayacam bugün onlaraysa yarın bize olabilir ALLAH korusun.....
TÜM HASTALARA ACİL ŞİFALAR.......

bu konuyu açtığınız için çok teşekkür ederim.ben de bunu yapmak isterim. başkalarının yüzünde bir gülücük olabilmek kdr güzel bir şey var mı?

biz gün bizlerde organ bağışı sayesinde yaşayanlardan olabileceğimizi düşünerek lütfen bu konuda duyarlı olalım ve kulaktan dolma bilgilere inanmayarak desteğimizi sürdürelim.

arkadaşlar ben üniversitedeyken sağlık bakanlığının bir projesiyle (ki o zamanlar çok yeniydi bu işler) bi grup okula gelmişti ve kampoanya düzenlemişlerdi... ben de hiç unutmam 18 yaşımı dolduralı birkaç gün olmuştu ve tüm organlarımı bağışlamıştım... o zaman bir kart verdiler ama şimdi çoookk uzun yıllar geçti ve o kart nerede bilmiyorum... şimdi başıma bişi gelse o kart üstümden çıkmazsa hiçbir anlamı yok bağışımın... nereye başvurmalıyım acaba kartı yenilemek için... sıfırdan bağış yapmam olmaz herhalde... daha önce yapmışım zaten...
topiği açan ve emek / fikir koyan tüm arkadaşları tebrik ediyorum bu arada

X