ORAL HPV AĞIZDA HPV KORKUSU

İnsallah iyi sonuçları alırsınız bir an önce🙏🏼ama galiba doktor bizim korktuğumuz kadar olumsuz konuşmadı size bu konuyla ilgili
İnanın ağız konusunda prof kbb e gittiğim halde hala daha kendi kendime moralimi bozuyorum kuruntu yapıyorum ve bu stres vücuduma çok ağır geliyor artık. Genital konusunda da prof Süleyman engin akhanın soru cevap yayınlarını izledim ve kendimi rahatlatmak için bazı kısımları ekran kaydı bile aldım kuruntu yaptığım anlarda açıp izliyorum . Gittiğim doktorum evet bizim korktuğumuz kadar olumsuz konuşmadı moral verdi diyebilirim.yani bir de sonuçlar çıkmadan kadın ne derse de desin pek bir anlam ifade etmiyor. Tek tesellim prof kbb muayenemin sonucu ve devlet hastanesindeki smearımın temiz çıkması diyebilirim. Süleyman engin akhan da ağızda hpvnin tutunmasının çok zor olduğunu söylüyor hele ki tek partnerli sağlıklı bir yaşamı olan insanlarda. Öyle kuzu gibi bekliyorum sonuçları maalesef … bakalım inşallah temiz çıkar bazı şeyler

İnsallah iyi sonuçları alırsınız bir an önce🙏🏼ama galiba doktor bizim korktuğumuz kadar olumsuz konuşmadı size bu konuyla ilgili
Şöyle ki prof kbb bu konuda içimi rahatlattı ki ona rağmen kuruntu ile kendimi yediğim çok an var hala daha. Oral hpv için çok renkli ve çok partnerli aşırı sık bir oral seks hayatımızın olması gerektiğini söyledi. Boynuma boğazıma elle muayene de yaptı herhangi bir şişlik vesaire var mı diye . Kulak içine ağız içine kamera ile baktı. Anormal bir durum görmediğini en ufak bir anormallik görse biyopsi isteyeceğini fakat görmediğini söyledi. Yine de bu bazen beni tatmin etmiyor ve kafamda kuruyorum sürekli boğazıma bakmaya çalışıp. Benim boğazım normalde de hassastır kış ayları gelince soğuk çok alerji yapar . Sanırım kafamda kuruyorum bilemiyorum . Kadın hastalıkları doktorumdaki sonuçlarımı bekliyorum…..

Siz de benim gibi anksiyeteli bir tipisiniz anladığım kadarıyla:) ben de öyle aşırı takıyorum ki aslında hiç öyle bir hayatım da yok. Bogazimda sol tarafta bi nokta gördüm kabariklik, bi de oynadım iyice kızardı belirginleşti. Şimdi ben de yarın bi doktora randevu aldım gidicem umarım tatsız bisey soylemez

Siz de benim gibi anksiyeteli bir tipisiniz anladığım kadarıyla:) ben de öyle aşırı takıyorum ki aslında hiç öyle bir hayatım da yok. Bogazimda sol tarafta bi nokta gördüm kabariklik, bi de oynadım iyice kızardı belirginleşti. Şimdi ben de yarın bi doktora randevu aldım gidicem umarım tatsız bisey soylemez
Evet öyleyim maalesef… içiniz rahat olsun gerçekten biz çok takıyoruz sanırım. HEM DE ÇOK AMA ÇOK TAKIYORUZ

34 yaşındayım ve bekarım. smear testim temiz olmasına rağmen özel hastanede tesadüfen hpv testi verdim sonuc hpv 16,56,66 pozitif geldi. Smear testim temiz gelmesine rağmen kolposkopik biyopsi yapıldı. (Smear testinde %25 yanılma payı olurmuş.) Biyopsi sonucu Cin3 ve Cin2 geldi. Onkolojik jinekologta leep islemi yapıldı. Neyseki Patoloji sonucum cerahi sınır temiz geldi çok şükür. Hemen gardasil 9 aşısını oldum. Bağşıklık güçlendirici kullanıyorum. (Ahcc,proshield kullanıyorum). Ama korkularım henüz bitmedi. Oral ilişkim olmuştu maalesef ön sevişme sırasında. Baş boyun kanseri yaptığını hiç duymamıştım. Bununla alakalı olarak istanbuldaki iyi bir hastenin baş boyun cerrahına gittim. Ɓaşıma gelenleri anlattım. Hpvye bağlı tümör dil kökünde bademcik tarafımda oluşabilir dedi. Ve maaleser tümör oluşuna kadar birsey yapamıyorlar. Elle muayene etti ve kamerayla dil köküne bakıldı. Tümör yok. Özel laboratuvarlarda oral hpv testi yaptırmamı önermedi ve rahim ağızinda olması, boğazda da olacağı anlamına gelmeyeceğini ve bağşıklığımın boğazda atabilceğini söyledi ve hpv ile iliskili boğaz tümörü olan hastalarının genelde erkek olduğunu söyledi. Tedavide de Hpv ile ilişkili oluşan kbb kanserlerinde radyoterapi ve kemoterapinin daha iyi cevap verdiğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan, oral ilişki yüzünden korku yaşayan ve kbb doktoruna gidenler yardım edebilir mi?
Ağız sürekli yenilenen bir yer orda hpv barinamaz varsada kısa sürede gideceğini biliyorum

34 yaşındayım ve bekarım. smear testim temiz olmasına rağmen özel hastanede tesadüfen hpv testi verdim sonuc hpv 16,56,66 pozitif geldi. Smear testim temiz gelmesine rağmen kolposkopik biyopsi yapıldı. (Smear testinde %25 yanılma payı olurmuş.) Biyopsi sonucu Cin3 ve Cin2 geldi. Onkolojik jinekologta leep islemi yapıldı. Neyseki Patoloji sonucum cerahi sınır temiz geldi çok şükür. Hemen gardasil 9 aşısını oldum. Bağşıklık güçlendirici kullanıyorum. (Ahcc,proshield kullanıyorum). Ama korkularım henüz bitmedi. Oral ilişkim olmuştu maalesef ön sevişme sırasında. Baş boyun kanseri yaptığını hiç duymamıştım. Bununla alakalı olarak istanbuldaki iyi bir hastenin baş boyun cerrahına gittim. Ɓaşıma gelenleri anlattım. Hpvye bağlı tümör dil kökünde bademcik tarafımda oluşabilir dedi. Ve maaleser tümör oluşuna kadar birsey yapamıyorlar. Elle muayene etti ve kamerayla dil köküne bakıldı. Tümör yok. Özel laboratuvarlarda oral hpv testi yaptırmamı önermedi ve rahim ağızinda olması, boğazda da olacağı anlamına gelmeyeceğini ve bağşıklığımın boğazda atabilceğini söyledi ve hpv ile iliskili boğaz tümörü olan hastalarının genelde erkek olduğunu söyledi. Tedavide de Hpv ile ilişkili oluşan kbb kanserlerinde radyoterapi ve kemoterapinin daha iyi cevap verdiğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan, oral ilişki yüzünden korku yaşayan ve kbb doktoruna gidenler yardım edebilir mi?
Merhaba bişey sormak istiyorum ben akinti için gitmiştim smear testi verdim bugün smear malignite açısından negatif çıktı ve Mikrobiyolojik HPV-DNA-PCR sonuç negatiftir sizin smear sonucunuzda hpv negatiftir yaziyor mu doktor hpv testi de mi yaptı onu bilmiyorum

Benimde smear malignite acisindan negatif. Smear sonucunda hpv yazmaz. Smear hucre degisikligi acisindan bilgi verir. Hpv ve smear iki farkli testir.

Merhaba bişey sormak istiyorum ben akinti için gitmiştim smear testi verdim bugün smear malignite açısından negatif çıktı ve Mikrobiyolojik HPV-DNA-PCR sonuç negatiftir sizin smear sonucunuzda hpv negatiftir yaziyor mu doktor hpv testi de mi yaptı onu bilmiyorum
Demekki hpv dna pcr testi de yapmis..e nabiz tahlil kisminda hpv sonucu gozukuyor oraya bir bakin..

Merhaba benim test sonucu negatif cikti. Heryerde yapılmadığı için özel laboratuvarda yaptirdım. %100 doğruluğu olan bir test mi emin degilim ama birsey cikmadı.
Canım bende yaptırdım benımde negatıf ama doktor hpvye benzıyor dıyor. Acaba suruntu alırken kraya degmedı mı ya da her tipe bakılmıyor ya o kafama takıldı suan. Nerede yaptırdın ben gelısımde yaptırdım

Evet bu testi verirken, benimde bazı soru isaretlerim oldu kafamda. Yeteri kadar değdimi diye düşündüm. 3 tane pcr çubuğu kullanıldı. Ve Dilaltı, yanakici,bademciklere değmiş olabilir açıkçası biraz sert alındı sürüntü. Ama yinede içim çok rahat değil, biyopsi yaptirmak en kesin sonuçtur diye düşünüyorum. Sizin test nasildi? Bende mavide yaptırdim. Bircok türe bakilmis görünüyordu. Test kağıdında bakilan türler yazıyordu bende.

Canım bende yaptırdım benımde negatıf ama doktor hpvye benzıyor dıyor. Acaba suruntu alırken kraya degmedı mı ya da her tipe bakılmıyor ya o kafama takıldı suan. Nerede yaptırdın ben gelısımde yaptırdım
Hpvye benziyor diyorsa biyopsi gibi örnek aldi mi doktor?

Doktorum almak ıstedı ama ucretı cok pahalı ve bayılmam gerekıyormus bende emın olamadım. Bana özelden resmını ceker mısın acaba benzıyor mu. Ben bırde bı suyla agzımı calkaladım onlada baktılar

Merhaba, benzer bir süreç ben de yaşadım. Hpv 16 pozitif , smear CIN3 , kolposkopi CIN 2-3 , konizasyon işlemi yapıldı Aralık ayı başında. Sonra vitaminler , bağışıklık güçlendiriciler vs.. konizasyondandan bugüne 2.5 ay geçti. Ama ben 1 aydır sebepsiz öksürüyorum , yatınca öksürmeye başlıyorum. Konizasyondan sonra rahmime neşter değince hpv bogazıma saldırmış olabilir mi? Herhangi bir siğil vs yok gibi. Şimdi bu konuya denk geldim , şu anda sorguluyorum daha önce aklıma bile gelmemişti. Öksürük şikayeti yaşadınız mı ?

Canim benim bogazımda, agzımda sigil yokki resim ceksemde bir anlam ifade etmez..bende siğil yapan turu degil, yüksek riskli olan türlerin olmasından süphelendim. Aslnda orada gözle görülür bir lezyonum yok anlayacağın. Haklisin ordan biyopsi yaptırmak hem maliyetli hem de aneztezi gerekiyor ama doğru sonuca ulasmak icin gerekebilir. Genital bölgende hpv varmi veya siğil?

Merhaba, benzer bir süreç ben de yaşadım. Hpv 16 pozitif , smear CIN3 , kolposkopi CIN 2-3 , konizasyon işlemi yapıldı Aralık ayı başında. Sonra vitaminler , bağışıklık güçlendiriciler vs.. konizasyondandan bugüne 2.5 ay geçti. Ama ben 1 aydır sebepsiz öksürüyorum , yatınca öksürmeye başlıyorum. Konizasyondan sonra rahmime neşter değince hpv bogazıma saldırmış olabilir mi? Herhangi bir siğil vs yok gibi. Şimdi bu konuya denk geldim , şu anda sorguluyorum daha önce aklıma bile gelmemişti. Öksürük şikayeti yaşadınız mı ?
Çok gecmiş olsun size de. Hpvnin rahimden bogaza geçmesi mumkün degildir. Farklı bölgelerdir. Oral ilsikiniz olmadıysa korkulacak bir durum yok aslında. Velevki oral ilişkiniz olmuş bile olsa, hpv öksürük yapmıyor. Tip 6 ile 11 siğil yapıyor. Tip 16 ve 18 ise çok uzun yıllar tümör oluşturana kadar bir belirti vermiyormuş. Ancak yıllar yıllar sonra tümörün belirtileri oluyormuş, yutkunma güçlüğü, bademcik ağrısı ,ses kısıklığı, boyunda kitle gibi. Dolayısıyla öķsürük bu mevsimde herkeste var ve kolay kolay geçmiyor. Canınızı boşuna sıkmayın.

Canim benim bogazımda, agzımda sigil yokki resim ceksemde bir anlam ifade etmez..bende siğil yapan turu degil, yüksek riskli olan türlerin olmasından süphelendim. Aslnda orada gözle görülür bir lezyonum yok anlayacağın. Haklisin ordan biyopsi yaptırmak hem maliyetli hem de aneztezi gerekiyor ama doğru sonuca ulasmak icin gerekebilir. Genital bölgende hpv varmi veya siğil?
Bende siğil vardı genital bölgede cerrahi olaeak alındı ve kalmadı suan ilaç verildi. Dilimde bişiler var sürüntü verdim negatof ama doktor benzıyor dedı. Cok fıyatlıda bılemedım dırekt almak ıstedı ne olduğunu o da bılmıyor suan

Bende siğil vardı genital bölgede cerrahi olaeak alındı ve kalmadı suan ilaç verildi. Dilimde bişiler var sürüntü verdim negatof ama doktor benzıyor dedı. Cok fıyatlıda bılemedım dırekt almak ıstedı ne olduğunu o da bılmıyor suan
Gecmis olsun canim en azından genitaldekilerden kurtulmuşsun. Genitaldekilerin çaresi bir şekilde varda. Ağiz ve boğaz tedavisi, çaresi zor geliyor bana ve korkutuyor beni. Takip et bakalim, büyüyor mu yayılıyor mu? Hatta imkanın varsa başka doktor fikride al.

Çok teşekkür ederim canım. Aslında hep vardı ben darketmedım hep aynı kalıyorlar. Bunun doktorunu bulmakta cok zor kıme gideceğim bende bılmıyorum

X