Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Öğretmenlere şark görevi? (doğu)

Kımınle konussam yok doğu felan dedi kendi öğretmenlerimiz dahi hayır dedi kımse gıtmemıs doguya hatta okul öncesi ıcın doğu yok dediler

Öğretmenlikte doğu hizmetinde branş ayrımı yoktur. Her öğretmen bu hizmetini yapmak zorundadır. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu haricindeki illerin bazı ilçeleri ya da okulları doğu hizmeti yerine geçer bu ilçe veya okullarda görev yapıldığında da zorunlu hizmet tamamlanmış olur. Ama hiçbir zaman okul öncesi öğretmenleri doğuya gitmeyecek diye bir durum olmadı.

Çok yanlış bilgilendirilmişsiniz. Çok merak ettim hangi okul öncesi öğretmeni kendi şehri içerisinde görevlendirilmiş. Muş’ta görev yapmış bir okul öncesi öğretmeni olarak söylüyorum, bizlere de şark görevi var. Sözleşmeliyseniz bildiğim kadarıyla 4 seneye indi zorunlu hizmet ama doğruluğundan emin değilim. Şark görevinin de genelde görev aldığınız okula göre süresi değişmektedir. Atıyorum İstanbul’da bir şark okulunda 6 senede tamamlarsınız, Van’da ücra bir köyde 3 senede. Bu okulun hizmet bölgesine göre değişmektedir. Sevgiler 💕

X