Öğrenciyim ufak tefek para biriktiriyorum, gram altınla mı biriktireyim?

Garanti bankasından ya da enparadan döviz ve altın hesabı aç. Bunlarda kur daha düşük. Dolar ve euro alma. Onlar hep baskılanır. Ama sterlin alabilirsin her zaman artar. Altında gram al yine buradan. İsveç parası da hep artıyor.
Sterlin işine girsem İngiltere’nin ekonomisini bozarım diye de korkuyorum.😂

Birde alırsan haftasonu al, her pazartesi kur yükselir. Pazartesileri alım yapma. Hepsi burada gibi sitelerde kredi/banka kartı puanları ile altın alabilirsin uyguna gelir.
Hafta sonları bankalar marj uygulamıyor mu? En azından benim bankam uyguluyor ve fiyatlar çok yüksek oluyor alım için.

Selam hatun kişileri.
Okuldan boş vakit kalınca çalışıyorum, para harcamaya aşırı düşkünüm ama artık şöyle biner biner para biriktirip koymak istiyorum.
nakitte mi biriksin, gram mı alayım, nabayım ya...
bence gram altın. ceyrek almak için en az bilmiyorum fiyatini atıyorum.1800 lazim ama 1000 liralikta gram koyabilirsin paran kadar yani bozdurunca 24 ayarda yükseliş daha karlı.

Ayrıca gencecik insanlara çatır çatır para harcamak varken yatırım tavsiyesi aratan ekonomiye de sövüyorum.
Ah ponente hanımcığım,
ilk ünimde KYK'mız yatar yatmaz arkadaşlarla publara koşar birbirimize bavyeralar ısmarlardık
diğer kızlar da hatır hatır çeyrek alırlardı
şimdi o kızların olduğu nokta ile benim olduğum nokta çok farklı....

Şimdi şaka bir yana, sterlin ile filan pek uğraşmayıp direkt altın ile mi kapatsam bu işi? Kuyumcudan almayayım mı gidip?
İstanbul'da oturuyorsanız gram altınları Nuruosmaniye'den alın derim. Bu arada bu aralar altın yükselişte. Geçici düşüşler olabilir. Piyasadaki uzmanların yorumlarını takip edin.

EloraViolet EloraViolet hanım maşaallah döktürüyor. iki hafta sonra kamu maliyesi vizeme girer misiniz -sadece soru, ehe
Şimdi şaka bir yana, sterlin ile filan pek uğraşmayıp direkt altın ile mi kapatsam bu işi? Kuyumcudan almayayım mı gidip?

Kuyumcudan kuyumcuya fiyat değişir. Genç kızsın seni kazıklarlar. Banka hesabından aşırı rahat işlemler yapılıyor. Ama elinde fiziki altın istiyorsan, hepsiburadadan indirim dönemlerinde al. Bu garantinin banka kartı var masrafsız, baya puan birikiyor. 50 lira 100 lira arası altından kar edersin.

Altın, euro, dolar bunlar bizde alışveriş ödemelerinde kullanıldığı artmaması önlenir, hep piyasa etkilenmesin diye uğraşılır. Birde büyük holdingler ay başına kadar, tüm ay boyunca, çalışanların maaşlarını dövizde tutarlar, maaş günü de bunları bozdurunca piyasa dalgalanır.

Sen bu yüzden sterlin ile devam et.

Hocalarının da derslerde yorumlarını dinle, kesin tanıdıkları vardır bankalarda onlardan yorum al. 🤣

Sepet oluşturmanızı tavsiye ederim. Yani hem döviz hem de altınınız olsun. Yatırımlık altın olarak Cumhuriyet veya 24 ayar gram altın alabilirsiniz. Diğerleri bozdurulunca tarih farkından dolayı kesintiye uğruyor. 14, 18 vs gibi düşük ayarlı altınları bozdurunca pek bir getirisi olmuyor.

Hafta sonları bankalar marj uygulamıyor mu? En azından benim bankam uyguluyor ve fiyatlar çok yüksek oluyor alım için.
Her bankanın kendi düzeni var. Hepsi farklı ücret alıyor. Şuan en düşükler enpara ve garanti. 1 liraya yakın kur farkı bile oluyor. Bu ing'nin de düşük. Böyle yabancı bankaların daha uygun oluyor dövizi.

Çok teşekkür ederim kızlar,
konuyu açmadan önce gram mı nakit mi yatırım yapsam diye kafam çok karışıktı
şimdi artık garanti'den dolar mı yatırsam, garantiyi bırakıp yabancı bankalara mı sıçrasam da trendyola üye olup ucuzdan altın mı alsam veyahut da bekleyip bekleyip cumhuriyet mi patlatsam yoksa isviçrenin para birimine mi fırlasam diye karışık..
BEN SANIRIM YİCEM PARAYI

şimdi artık garanti'den dolar mı yatırsam, garantiyi bırakıp yabancı bankalara mı sıçrasam da trendyola üye olup ucuzdan altın mı alsam veyahut da bekleyip bekleyip cumhuriyet mi patlatsam yoksa isviçrenin para birimine mi fırlasam diye karışık..
BEN SANIRIM YİCEM PARAYI
Böyle bir son beklemiyordum:/

BEN SANIRIM YİCEM PARAYI
Birazını yiyin,birazını da ufaktan altın ve dolara yatırın bence.🤨

BEN SANIRIM YİCEM PARAYI
Ne kadar bi para bu?

Fiziki olarak külçe altın alıyorum tanıdığım bir kuyumcudan,piyasanın altında iyi bir fiyata.
Hiç zarar etmedim,hep kar getirdi.
külçe pahalı bisi değil mi yav, hayatimdaki ilk yatirimi külçeyle yapacak kadar vizyonum geniş değil...
allah bereket versin.

külçe pahalı bisi değil mi yav, hayatimdaki ilk yatirimi külçeyle yapacak kadar vizyonum geniş değil...
allah bereket versin.
Külçenin 1 gr olanı da var 1000 gr olanı da
😊 Bütçenize göre alabilirsiniz.24 ayar olduğu için zarar etmiyor

yani elimde birikmiş yok, iki filan var
cüzdanımda biriktireyim diyorum ama bini gördüm mü gidip hemen eziyorum parayı
dedim ki böyle biner biner biriktirebiliyorum demek ki madem bişilere yatırayım da hem yemeyeyim hem kar edeyim.
Gram külçe en garantisi ama çalınmayacak bir şekilde saklaman gerekecek.

X