Bebek Beslenmesi OĞLUM YEMİYOR VE ZAYIFLIYOR ÇARESİZİM

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

FADANI

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2023
9
1
29
Merhaba, oğluma 5 buçuk aylıkken ek gıda vermeye başladım, çok güzel yiyordu bu süreçte 7.700 dü kilosu, daha sonra idrar yolları enfeksiyonu kaptı ve aynı zamanda diş çıkartmaya başladı, bu süreçte yemek yemek istemedi biz de zorlamadık. Enfeksiyonu antibiyotiklere dirençli olduğu için 1 ay boyunca geçmedi ve doktor doktor gezdik. O süreçte kilosu 6.400 e kadar düştü. Enfeksiyonu bir şekilde geçirdik ama hala yemek yemiyor, doktor mama yazdı biberonu ağzına almıyor. Yaptığım hiç bir ek gıdayı yemiyor ağzını açmıyor, biraz daha kilo kaybetme şansımız yok ne yapacağım bilmiyorum çok çaresizim. Lütfen bir akıl verin

Merhaba, oğluma 5 buçuk aylıkken ek gıda vermeye başladım, çok güzel yiyordu bu süreçte 7.700 dü kilosu, daha sonra idrar yolları enfeksiyonu kaptı ve aynı zamanda diş çıkartmaya başladı, bu süreçte yemek yemek istemedi biz de zorlamadık. Enfeksiyonu antibiyotiklere dirençli olduğu için 1 ay boyunca geçmedi ve doktor doktor gezdik. O süreçte kilosu 6.400 e kadar düştü. Enfeksiyonu bir şekilde geçirdik ama hala yemek yemiyor, doktor mama yazdı biberonu ağzına almıyor. Yaptığım hiç bir ek gıdayı yemiyor ağzını açmıyor, biraz daha kilo kaybetme şansımız yok ne yapacağım bilmiyorum çok çaresizim. Lütfen bir akıl verin
Şuanda oğlum 8 aylık 6.500 kilosu. Doktor gelişim geriliği dedi bir ara. Yani kilo alması lazım acilen.

F FADANI Biberon yerine alıştırma bardakları tutmali yada pipetli sulukları deneyin belki eğlenceli gelebilir içebilir. Pipetliye ben 7 aylıkken geçtim suyu s vdirmek için .Ek gıdaya gelincede blw usulü eline vererek deneyin kendi kendine yemesi hoşuna gidebilir nette nasıl başlanması konusunda videolar var. Benimkide bazen kaşığa ağzını açmaz elimle verince yiyor. Yada benim tabagimdan verince kendi kasigimdan yiyor. Aklıma bunlar geliyor. Yemiyen eminim zor bebektir. Ben hiç yasamadim 3 çocuğumda iştahlı oldu.

F FADANI Biberon yerine alıştırma bardakları tutmali yada pipetli sulukları deneyin belki eğlenceli gelebilir içebilir. Pipetliye ben 7 aylıkken geçtim suyu s vdirmek için .Ek gıdaya gelincede blw usulü eline vererek deneyin kendi kendine yemesi hoşuna gidebilir nette nasıl başlanması konusunda videolar var. Benimkide bazen kaşığa ağzını açmaz elimle verince yiyor. Yada benim tabagimdan verince kendi kasigimdan yiyor. Aklıma bunlar geliyor. Yemiyen eminim zor bebektir. Ben hiç yasamadim 3 çocuğumda iştahlı oldu.
Çok teşekkür ederimmm, her şeyi deniyorum elimle bende denedim bazen yiyor bazen yemiyor, pipetli bardağı da hemen alıcam çok sağolun

Ben de ek gida icin tarifleri gercekten lezzetli bir instagram hesabi onermek istiyorum. İnstagramdan zeynepaydins hesabina bakabilirsiniz. Biliyorum su an belki de ihtiyaciniz daha farkli ama ilerleyen surecte bu tarifler onerimdir. Benim de istahsiz kizimda cok ise yarayan tarifleri oldu 🙏

Çok teşekkür ederimmm, her şeyi deniyorum elimle bende denedim bazen yiyor bazen yemiyor, pipetli bardağı da hemen alıcam çok sağolun
Muzda mı yemiyor ben elimle veriyorum ezip muzu hiç reddetmedi elma şeftali kayisi bunlar sevdiği meyveler ezip veririm yada Bunları blender dan geçiyorum bide bir tatlı kaşığından bebek irmigi cevizde rendeleyin cam rendede bunu çok seviyor.

Blw yapin, yemese bile agzina goture goture farkli tadlara daha acik hale geliyor kasigi daha kolay kabul ediyor. Bir de biberonu uykuda vermeyi deneyin. O zaman daha rahat kabul ediyorlar.

Kizim 16 aylik. 8-9 ayliga kadar beslenmesi fena degildi. Ama sonra yemrz oldu. Ciddi anlamda hicbir seyi yemiyor. 6 aylikken 9 kiloydu Su an hala 9 kilo. Ayina gore kilosu iyi, kan degerleri de iyi cikiyor. O yuzden doktorlar pek ciddiye almiyor sanki. Hicbir oneride bulunmuyorlar. Bi sorun yok diyorlar. Ama cocuk resmen aç yaşıyor. Uzuluyorum ama elimden bisey gelmiyor

Herkese tek tek teşekkür ederim arkadaşlar. 1 haftadır hastanede yatıyoruz, diğerleri düştü şu kaybı yaşadı bazı tahliller yapıldı onları bekliyoruz. 2 gündür hastane yemeği yiyor azar azar. İnşallah daha iyi olacak.

Herkese tek tek teşekkür ederim arkadaşlar. 1 haftadır hastanede yatıyoruz, diğerleri düştü şu kaybı yaşadı bazı tahliller yapıldı onları bekliyoruz. 2 gündür hastane yemeği yiyor azar azar. İnşallah daha iyi olacak.
Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Bir an önce toparlanırsınız inşallah.

Geçmiş olsun canim Allah şifa versin

X