OFII/ANAEM uyum sınavı

evet bizde aynı cevabı almıştık :) neyseki ccam hazırmış sadece gidip almamız ve valilige imzalatmamız gerekiyor bizede bu olmadan gün vermiyorlar ve herkez çok sabırsız birşekilde bu günü bekliyor :) arkadaşım bu belgeden bahsedince bende ccam olsa bile evlenemeyecegimizi başka bir evrak daha istediklerini düşündüm ve 1haftadır bunun stresini yaşıyorum.

konsolosluga bunu sordugumda A1 yeterli ama dedigin gibi sözlü sınavu geçmem gerektigini söyledi sorun degil ordaki kursada gderim 2 hafta çokta uzun süre degil 5 yıldan sonra önemli olan bana vize vermeleri :)

akıcı bir şekilde konuşamıyorum yavaş ama net bir cevap veririm. umarım çok zorlamazlar sınavda ve sözlüde çünkü ben panık ve heyecandan bildiklerimide unutmak istemiyorum

akıcı bir şekilde konuşamıyorum yavaş ama net bir cevap veririm. umarım çok zorlamazlar sınavda ve sözlüde çünkü ben panık ve heyecandan bildiklerimide unutmak istemiyorum

Nişanlınla biraz pratik yapın :) günlük konuşmada neler sorabilirler, nasıl davranman nasıl cevaplaman gerekir falan diye.
Sözlü sınavda bir de Fransa değerlerine ait bir soru soruyorlarmış.
Fransa bayrağının renkleri sırasıyla nedir?( bleu blanc rouge)
Bu renkler neyi ifade eder? Ya da aynı cevaba sahip olan, Fransa'nın 3 temel ilkesi nedir? (Liberté, égalité, fraternité)
Fransız olup dünyaca ünlü 3 kişi sayınız.
Fransa'nın cumhurbaşkanı kimdir? (François Hollande)
Bunlar duyduğum çıkmış sorular.

Son düzenleme:
Nişanlınla biraz pratik yapın :) günlük konuşmada neler sorabilirler, nasıl davranman nasıl cevaplaman gerekir falan diye.
Sözlü sınavda bir de Fransa değerlerine ait bir soru soruyorlarmış.
Fransa bayrağının renkleri sırasıyla nedir?( bleu blanc rouge)
Bu renkler neyi ifade eder? Ya da aynı cevaba sahip olan, Fransa'nın 3 temel ilkesi nedir? (Liberté, égalité, fraternité)
Fransız olup dünyaca ünlü 3 kişi sayınız.
Fransa'nın cumhurbaşkanı kimdir? (François Hollande)
Bunlar duyduğum çıkmış sorular.

humm evet elimizden geldigince turkçe konuşmuyoruz zaten nişanlım çok az türkçe biliyor bu avantaj mı dejavantajmı bilemiyordum ama şimdi eminim avantaj :)

Merhaba arkadaşlar,

Şuan OFII/ANAEM kursundayım eşini fransaya aldırmak isteyenlerin sorularını elimden geldiğince yanıtlayabilirim.:uhm:

merhaba

bu yazıyı gorur gormez uye oldum sorularımı yanıtlamasanız kafayı yerim sanırım. bıraz uzun olabılır ancak sızden en ıyı sekılde cevap almayı umuyorum. durumum soyle ki:

*benim de bir nisanlım var fransız onunla bır muddet ıstanbulda yasadıktan sonra ben fransaya gitmeye karar verdim ve bunun en iyi yolunun bir dil egitim okuluna kaydolmak odugunu dusundum. herseyı ayarladık okul ev vs ama yaptıgım vize basvurusu gitmemden bir gun once reddedildi. konsoloslukta mimlendigimi dusunuyorum oysa ki daha once ıkı gere gittim fransaya. asırı derecede sinir bozucu bi durum ve bu bizi erken evlenmeye itti.

*cok tatlı konsolosluk hıc bır sekılde ulasılamaz ve sorularıma yanıt vermezken halıyle ınternetten de bıseyler ogrenmek oldukca zor sanarsınız ki gitmeyelim diye ellerinden geleni yapıyorlar. 1.si kesinlikle konsolosluktan evlenme istegi basvurusu fln yapmam eminim cıkmaz ayın carsambasına o da zorla verırler. gayet kkoy evlendrme dairesinden gun alıcam ama su saglık testini nisanıma yaptırmkla zaman kaybetmektense getirebilecegi belgeler varmış onları ogrenmek istiyorum ve bu surecte neler yapmalıyım ben su an ıstanbulda tekım kendisi yok ancak ekimde gelebilir ve geldigi gibi evlenmek ıstıyoruz ve bu surecı hızlandırabılecek bildiginiz ne varsa benimle paylasın rica ederim. zaten dersimi almıs olan ben bizleri aptal yerine koyan konsolosluga bir dahaki gidisimde avukatla gidicem..bu arada onumuzdeki hafta konsolosluga baglı olarak st joseph te yapılan 3 haftalık fransızca kursuna baslamayı dusunuyorum umarım yardımı olur ki olmalı.

demek ıstedıgım su ki : rica ederim bana sırasıyla yapılması gereken ıslemlerı ve bu ıslemlerı en kısa surede yapabılıecegım stratejı ve taktıklerı verın. cok sevınırım resmen ıcım daraldı bu ıslemlerden...

merhaba

bu yazıyı gorur gormez uye oldum sorularımı yanıtlamasanız kafayı yerim sanırım. bıraz uzun olabılır ancak sızden en ıyı sekılde cevap almayı umuyorum. durumum soyle ki:

*benim de bir nisanlım var fransız onunla bır muddet ıstanbulda yasadıktan sonra ben fransaya gitmeye karar verdim ve bunun en iyi yolunun bir dil egitim okuluna kaydolmak odugunu dusundum. herseyı ayarladık okul ev vs ama yaptıgım vize basvurusu gitmemden bir gun once reddedildi. konsoloslukta mimlendigimi dusunuyorum oysa ki daha once ıkı gere gittim fransaya. asırı derecede sinir bozucu bi durum ve bu bizi erken evlenmeye itti.

*cok tatlı konsolosluk hıc bır sekılde ulasılamaz ve sorularıma yanıt vermezken halıyle ınternetten de bıseyler ogrenmek oldukca zor sanarsınız ki gitmeyelim diye ellerinden geleni yapıyorlar. 1.si kesinlikle konsolosluktan evlenme istegi basvurusu fln yapmam eminim cıkmaz ayın carsambasına o da zorla verırler. gayet kkoy evlendrme dairesinden gun alıcam ama su saglık testini nisanıma yaptırmkla zaman kaybetmektense getirebilecegi belgeler varmış onları ogrenmek istiyorum ve bu surecte neler yapmalıyım ben su an ıstanbulda tekım kendisi yok ancak ekimde gelebilir ve geldigi gibi evlenmek ıstıyoruz ve bu surecı hızlandırabılecek bildiginiz ne varsa benimle paylasın rica ederim. zaten dersimi almıs olan ben bizleri aptal yerine koyan konsolosluga bir dahaki gidisimde avukatla gidicem..bu arada onumuzdeki hafta konsolosluga baglı olarak st joseph te yapılan 3 haftalık fransızca kursuna baslamayı dusunuyorum umarım yardımı olur ki olmalı.

demek ıstedıgım su ki : rica ederim bana sırasıyla yapılması gereken ıslemlerı ve bu ıslemlerı en kısa surede yapabılıecegım stratejı ve taktıklerı verın. cok sevınırım resmen ıcım daraldı bu ıslemlerden...

Selam, fransa'ya gelin gidenler konusunda özellikle benim yazdıklarımı okuyabilirsin. Nişanlım fransız ve evlenmek üzereyiz. Senin durumunla birebir aynı durumum. Diğer sorularını yine bana sorabilirsin
http://www.kadinlarkulubu.com/yurtdisi-paylasim-fransa/602724-fransaya-gelin-gidenler-7.html

anaemin numarasını ve mail adresini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?? birde biz evliliğimizi yaptık evlilik bildirimini de bitirdik şimdi vize için ne yapmam gerekiyor ilk olarak ??

anaemin numarasını ve mail adresini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?? birde biz evliliğimizi yaptık evlilik bildirimini de bitirdik şimdi vize için ne yapmam gerekiyor ilk olarak ??

Ofii, -artık anaem diyen kalmadı açıkçası- vize başvurusuyla gelen bir süreç. Yani vize başvurusundan önce onları aramanız ya da mail atmanız gerekmiyor.
Konuyla ilgili deneyimlerimi aktardığım blogdan faydalanabilirsiniz bundan sonraki süreç için: Fransa'ya gelin giden

Arkadaşlar Merhaba

konslosluga vize için başvuru yapmak istiyorum ama istenen evraklar hakkında hiç bir yerden cevap alamıyorum internet sitesinde var diyorlar ama ordanda hiç birşey anlamadım eşimin tek vatandaşlıgı var oda sadece fransa lütfen bilen varsa yardımcı olabilirmi ??

Merhaba arkadaslar benim nisanlim fransada dogum buyumus orda yasiyor ocak ayinda turkiyede konsoloslukta evlenicez insallah fransiz vatandasligi icin basvuruda bulunuyor evrak bekliyo suanda yetisimi ocak ayina sizce??
O fransiz vatandasi olunca evlenicez cunku oyle daha kolay oluyomus beni oraya aldirmasi. Nikahin pesinden hemen vize basvurusu yapicaz benim icin surec nasil olacak bilgi verirseniz cok sevinirim

Merhaba arkadaşlar,

Şuan OFII/ANAEM kursundayım eşini fransaya aldırmak isteyenlerin sorularını elimden geldiğince yanıtlayabilirim.:uhm:
Merhaba ,bugün ofii sağlık muayenesinden geçtim öğleden sonra vfs globalden vizemi alacağımı söylediler fakat gittiğimde evraklarimin hala incelendigi ve pasaportumun gelmediği söylendi sizce bir sıkıntı olabilirmi yoksa yakın bir zamanda vizem çıkarmı hiçbir bilgi vermediler ve beklentide kaldım ne kadar bekleyeceğim bilmiyorum

Slm arkadaşlar bana yardım edin lütfen 4 senedir fransadayim hatta 4. Sene bitti 5 deyim bi turlu oturum alamadım eşimin 10 yıllık oturumu var 2 çocuğumuz var alamıyorum lütfen bi bilgisi olan yardim edebilirmi

X