O uçak yolculuğunu tersine çevirelim

E

EU1

Ziyaretçi

bugün gazetede şöyle bir göz gezdiriken gözüme takıldı ve merakla okudum .

Uçtunuz siz! Uçtunuz... “Uçakta yanınıza gayet güzel bir bayan oturursa...” dedim; kısaca, “aklınıza çeşitli fanteziler gelir” dedim, ortaya neler çıktı neler...

Ha, bir de, “Erkekler evden uzaklaştıkta, o iş yakınlaşır” da demiştim.

Önce söyleyeyim, aranızda böyle düşünenlere “sapık” diyenler ve sıkı sapıklar var.

Bir de benim gibi, böyle anlarla eğlenenler...

Şimdi; eğlenenler genelde aynı yere takıldı:

“Ya kadınlar...” diye...

Yani şunu teklif ediyorlar

bana,

“O uçak yolculuğunu tersine çevirelim.”

Tamam çevirelim.

“Ya bir kadının yanına gayet hoş bir adam oturursa...”

Bu kadarla da bitmiyor.

Tarif uzun...

“Kendi ayakları üzerinde duran, iş-güç sahibi, alt yapısı sağlam, yaşamı özümleyebilen bir bayan olsun. Evli olsun, hatta evliliği de yolunda gitsin yani kadının zayıf bir tarafı yok.

Bir beyefendi görsün, giyimine özenli, yakışıklı, vakur ama kibar ve düzgün konuşan ve bunlar yan yana düşsün...

Bir vesile ile bir konu açılsın, ufak ve hoş sohbetler geçsin.

Sizce bu kadın bir şey hissetmez mi?

Ortam bulurlarsa daha ileri gitmezler mi?”

Sen şimdi gitsin bunlar yatsın istiyorsun ama...

Değil mi?

Yaşamı özümleyebilmiş ya(!) oradan çıkardım, o halde bunlara seks yapmak yakışır.

Ama bence öyle olmaz.

Zor yani...

Kadının tabii ki hoşuna gider. Hatta akşam yattığında (tek başına!) fantezi de kurar o adamla ilgili.

“Hiç tanımadığı bir erkeğe... Sırf fantezi olsun diye...”

O halde ne farkımız var?

Şu farkımız var:

Erkekler ortamını bulursa

yapar.

Kadın yapmaz.

Düşünür, düşünür,

düşünür...

Hoşuna da gider.

Ama yapmaz.

Yani gidip hemen orada bir yerde yapmaz...

Ne yapar?

Size şimdi bir örnek vereceğim. Bir okuyucudan çok tatlı, gerçek bir hikâye...

“İş için gittiğim Londra’dan dönüyorum. Uçağa binmeden hemen önce beklenilen salonda çok güzel sarışın, İngiliz olduğunu tahmin ettiğim bir kadın oturuyor. ‘Sürekli uçarım bir keresinde de şansım yaver gidip böyle bir kadınla yan yana düşmedim’ diye düşündüm. Uçakta yerime ulaştığımda o kadın benim olduğum sıranın başında oturuyordu. Aynen dediğiniz gibi “sorry” vs. diyerek yerime geçtim.

Kadın daha uçak kalkmadan Walkman’inin kulaklıklarını taktı. Kitabını

çıkardı.

Üç buçuk saatlik yolculuk boyunca çevresini ve de beni tamamen yok varsayan bir görünüm sergiledi.

Uçak inmek üzereyken, o zaman yurda girerken doldurulması gereken formu doldurmam gerekiyor ama kalemim yok, kadından kalemini ödünç istedim. Önce İngilizce konuştuk sonra benim pasaportumu görünce ‘A, siz Türkmüşsünüz’ dedi. O da bizdenmiş meğersem.

Birkaç cümle konuştuk, ona kartımı verdim.

O güzel kadın daha sonra sırasıyla:

Asistanım

Sevgilim

Ortağım

Karım

Ex eşim

Ex ortağım

Arkadaşım

oldu.”

vatan - dilek önder

bu yazıya katılıyormusunuz merak ettim benim kafamda belli birşey oluşmadı açıkçası ama erkekler için söylediklerine katılıyorum :))))

olaya çok farklı yaklaşılmış ve güzel bir yazı olmuş bence.erkekler için yazılanlara katılmamak olmaz tabiii.ama bahsettiği tipte kadınlarda yok değil bunuda unutmamak lazım dimi .:1yes2:

X