nörolept Anastezi (SEDESYON) Nedir? Riski Nelerdir?

Tili

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
450
60
Arkadaslar estetik ameliyatı olurken genel anestezi yerine bu yöntemi tercih edecegim sedesyon(norölept Anastezi)Bu anastezi türü nedir ? avantaj ve dezavantajları nelerdir bu bölüme yazarsanız sevinirim....
tesekkurler:dance::içelim:

bu konuyu bend emerak ediyorum acıklması olan yok muuuuuuuuuuuuuuuuu

Bende merak ediyorum Tili,.dr.un bu konuda ne söyledi?Bildiğim kadarıyla uyku hali gibi olması gerekiyor,sen kendin nefes alıp veriyorsun.Ameliyat sırasında yaşananları hatırlamaman lazım ama bende net olarak avantaj ve dezavantajlarını bilmiyorum.Bana burun ameliyatı nedense hep genel anestezi olmadan çekilmez gibi geldi ama dr.lar yaptıklarına göre vardır bildikleri.

slm kızlardoktor bu konuda bir sey olmaz çok basıt bisey dedi...genel anasteziyi istemiyorum hadı birde kalkamazsam...ya birde benim korkum hadı bide kötü olursa...uf ya olsak bi dert olmasak bir dert....

slm kızlardoktor bu konuda bir sey olmaz çok basıt bisey dedi...genel anasteziyi istemiyorum hadı birde kalkamazsam...ya birde benim korkum hadı bide kötü olursa...uf ya olsak bi dert olmasak bir dert....

merhaba haklısın benc ebu yöntem daha iyi bi aile dostumuz ameliyat oldu ayagından baş paramğındaki eğrilik düzeltildi belden asagısını uyuşturmuşlar sadece ve ameliyat süresince 2 anestezici beklemiş başında ,çok rahattı dedi her seyi duymuş göremese de sohbet etmişler hatta onunla göründüğü kadarıyla basit bi şey .inş yardımcı olabilmişimdir .:kahve:

X