nolur bi bakın

kavuniçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
45
2
ya arkadaslar ben salı günü doktora gitttim 4, 5 ay ara vermişti bana gonophene kullandım ya hersey normal ama olmuyo kafayı yicem bu ay adet oldugumda hsg cekilecek hormon ve progesteron tahlili verdi yine :KK43: ya yoruldum cok gercekten catlıyoda istediğimiz büyüklüğede gelıyo yumurtalar hemde yarım hapla eşiminde spermi 32 milyon doktor harika dedi ama ben rahim filminde cok korkuyorum üstelik anesteziylede diiil !!!! napocam ben şimideden antibiyotik verdi bide agrı kesici rahim filmi için yaptırmaya mecburum eşimden baska kimsenin haberide yok çünkü caydırmaya calısıyolar yok cektirme yok rahimi cekıyolarmıs offf ama mecburum böle sorun olmayıpta tüp bebek yaptırlanlar bile varmısss yaaaaa napıyım bide adetimin kacıncı günü cektiricem yardım edin lütfensenağlama

canım bende çektirecem gelecek ay.Ama bu kadar kasma bence
bak benim bir tane çocuğum olmasına rağmen bendende istediler bunu her çocuk isteyene yapıyolar.Çünkü eğer tüpler tıkalıysa
hiçi bir ilacın faydası yok ne kadar yumurtlarsan yumurtla.O durumda başka metodlar deniyolar.Yani anlayacağın hiç bir doktor tüplere bakmadan tedaviye başlamıyor.Tüplerin tıkanmasıda basit bir enfeksiyonkla bile oluyormuş ama çoğu hastanın bu çekim esnasında tüplere giden sıvı sayesinde açlıyormuş ve kendiliğinde hamile kalıyorlarmış.Neyse hadi hayırlısı Allah yardımcınız olsun
.

:1rolleyes:Merhaba canim.ben hsg cektirdim.Hic oyle korkulacak bisi degil bir kac dk.lik adet sancisindan biraz fazla bi sanci ama dayanilamaycak gibi degil.rahat olursan kolay geciyo.bu arada benimde canim cok tatlidir.ayrica anesteziye falanda hic gerek yok gercekten.zaten islem 10 dk civari suruyor. :1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes:

canım hamile değilim yani bu durumlardan hiç anlamıyorum açıkçası sadece sana ALLAH yardımcın olsun die yorum yazmak istedim ALLAH yardımcın olsun canım

canım seni korkutmak için demiyorum ama ben rahim filminde masadan kalacaktım neredeyse.eve gelince de öleceğim sandım bağıra bağıra öldüm kramplardan.
fakat işin güzel yanı şu: film esnasında bu acılı süreç en fazla 2 dk sürdü. eve geldikten sonra ise sanırım ağrı kesicinin etkisi geçtikten sonraki andı,15 dk falan. yani önündeki yıllar için bu toplam 15-20 dakikaya değmez mi?
anesteziye hiç gerek yok. ben de yeniden çektircem çünkü rahimde sorun var.
sana bunları anlattım çünkü bana herkes( belki de korkmayayım diye) acımadığını söylemişti.bana ilaç verilirken acıyınca, kimseninki acımamış kesin bende bi sorun var diye paniğe kapıldım. bence sen en iyisi acımayacağına inan ama acırsa da panikleme. sabret dayan bir kaç dakika olurmu?
adetten sonraki bir hafta içinde olması gerekiyor bu film ama sen adetten sonraki ikinci gün falan çektir.niye dersen bir haftaya yakın ilişki yasağı olacak.madem yumurtlamanda sorun yok,eğer tüplerin kapalıysa ve filmle açılırsa hemen o hafta hamile kalmaya çalışabilirsin.

canım bence hsg den bu kadar korkma.bende çok korkmuştum .tamam acı var ama dayanılmayacak bi acı değil.kendini kasma .gitmeden bi ağrı kesici almam çok işe yaradı.
inşallah herşey yolunda gider bi an önce bebişine kavuşursun.

Ben 2 sene once yaptirmistim.Herkez agri olacagini soylemisti.hsg yapacak doktor deneyimli birsey hisetmessin demisti doktorum.Soyledigi gibi cabuk ama dayanabilecek agriydi. korkma.

canım hiç korkulacak bir durum yokhem ağrı kesici verecekse faydalı oluyor hiç ağrın olmıcak diyemem ama adet sancısı gibi bir sancın oluyor ilacı verirken okadar 5-10 dakikalık bir işlem bebek için için değmezmi

canım seni korkutmak için demiyorum ama ben rahim filminde masadan kalacaktım neredeyse.eve gelince de öleceğim sandım bağıra bağıra öldüm kramplardan.
fakat işin güzel yanı şu: film esnasında bu acılı süreç en fazla 2 dk sürdü. eve geldikten sonra ise sanırım ağrı kesicinin etkisi geçtikten sonraki andı,15 dk falan. yani önündeki yıllar için bu toplam 15-20 dakikaya değmez mi?
anesteziye hiç gerek yok. ben de yeniden çektircem çünkü rahimde sorun var.
sana bunları anlattım çünkü bana herkes( belki de korkmayayım diye) acımadığını söylemişti.bana ilaç verilirken acıyınca, kimseninki acımamış kesin bende bi sorun var diye paniğe kapıldım. bence sen en iyisi acımayacağına inan ama acırsa da panikleme. sabret dayan bir kaç dakika olurmu?
adetten sonraki bir hafta içinde olması gerekiyor bu film ama sen adetten sonraki ikinci gün falan çektir.niye dersen bir haftaya yakın ilişki yasağı olacak.madem yumurtlamanda sorun yok,eğer tüplerin kapalıysa ve filmle açılırsa hemen o hafta hamile kalmaya çalışabilirsin.

ben 12 gün oldu hsg çektireeli bende senin gibi masadan kalkacaktım nerdeyse bağırdım yeter ben vazgeçtim diye benimkini çeken kız beceriksizin tekiydi bir kere çkti olmadı yanlışlık var dedi sonra başka bir adamı çağırdılar o yeniden çekti zor dayandım 15 dakika sürdü benim iki sefer ilaç verdiler bana adet sancısından daha da kötüydü
ama iyiki çektirmişim tüplerimin açık olduğunu öğrendim hiç olmazsa kafam rahatlamış oldu ben ağrı kesicide almamıştım belki onun içinde çok acı çektim

X