Nişanlım bayram ve bitmek bilmeyen gezmeler

Baya geleneksel aile gezmesi, görmesine önem veren bir ailem var ama nişanlıyken kimse amca, dayı, hala görmüyor. Siz erken başlamışsınız. Bunlar bile gereksizken diğerlerine gereken yokmuş. Nişanlıniz bir bahane ile sizi alıp devam etmeyebilirdi. Hep beklenir artık ama beraber vakit geçirme kısmı az olsa da olur bayramda, meseleniz bu değil çünkü.

Allah sabır versin bize
Bu bayramlarda ilk bayram son bayram dinlemeden tatile gidenlerde gördüm
O biraz erkeğe bağlı. İlerde gidersiniz belki. Benim eşim bayramda akraba ziyaretini önemsiyor. Sen bi tatilimiz var diyerek evlenince ilk bayramda dene şansını tatil planı yap :)) ama kayınpeder kuzeni saçmaymış.

Ne alakası var siz bu denli bu üslupla konuşuyorsanız esas karşınızdakine esas bu haller normal değil
Dert sahibi olmak için yazmıyorum derdimi paylaşmak için yazıyorum şuraya
İlk bayram diye niyet edildi benim sıkıntım hem planımızın hem de saçma sapan daha yzak akrabaların ziyaret edilmesi
Üslubumda sorun yok, öngörüdür bunun adı. Seneye bayramda görüşürüz:KK66:

O biraz erkeğe bağlı. İlerde gidersiniz belki. Benim eşim bayramda akraba ziyaretini önemsiyor. Sen bi tatilimiz var diyerek evlenince ilk bayramda dene şansını tatil planı yap :)) ama kayınpeder kuzeni saçmaymış.
Kayınpeder kuzeni en büyük saçmalıktı. Oraya gitmesek nişanlımla ikimizin bir yemek yeme planımız olacaktı en azından

Baya geleneksel aile gezmesi, görmesine önem veren bir ailem var ama nişanlıyken kimse amca, dayı, hala görmüyor. Siz erken başlamışsınız. Bunlar bile gereksizken diğerlerine gereken yokmuş. Nişanlıniz bir bahane ile sizi alıp devam etmeyebilirdi. Hep beklenir artık ama beraber vakit geçirme kısmı az olsa da olur bayramda, meseleniz bu değil çünkü.
Her yörenin geleneği biraz farklıdır aslında
Bizde nişan takıldı mı yakın akrabalara gidilir hem kız tarafı erkeği görür hem erkek tarafı kızı görür. Benim sıkıntım evet daha farklı. Çekirdek ailenin dışına çıkılmasjna canım sıkıldı

Belki hani nişanlısınız heveslenmişlerdir akraba ziyareti için. Evlenince eşinle planlarlarsın gezme işini

Bizimki klasik akrabalardan ziyade evet sülale oldu saçma sapan
Kendinizi bu kadar kaptırmayın, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi siz henüz evli ve ayrı bir aile değilsiniz yüzük atmak çok kolay şeyler. Şimdiden bu kadar taviz verirseniz önünü alamazsınız.

Nişanlımla ve ailesiyle bayramda aile gezmeleri yaptık. Buraya kadar normal ilk bayramımızdı Normalde esas hala amca dayı gezecekken bir anda sayı arttı da arttı nişanlımın kuzenlerinden tutun kayınpederin kuzenine bile gittik ve bu gezmelerden sonra birlikte vakit geçirelim diye konuşmuşken birlikte vakit geçirebileceğimiz sadece yarım saatimiz kaldı sonrasında evime dönmem gerekiyordu. Ya sizce bu durum bana mı batıyor? Planda olmayan gezmeleri kayınpeder sağ olsun ekledi de ekledi. Bize resmen vakit kalmadı. İçime attım burada da çpk paylaşmak istemedim bilen bilir takıntılı açtığım konulardan ötürü baya tepki görmüştüm ama bunu da sizlerle paylaşmadan yapamıcam
Bizde nişanlıyken gezmiştik. Heves ediyo büyükler gelin gösteriyolar 😂. Şimdi sadece kv lere gidiyoruz. Gezme işini küçük geline bıraktım 😂😂😂

Cümbür cemaat mi gezicez gezmemiz gerekiyosa biz nişanlımla ikimiz gidilmesi gereken yerlere gitsek olmuyor mu

Bilmem simdiden boyle yapan aile birakmaz gibi geliyor nasilsa ayni yerlere gidecegiz diyebilirler. Evlenince gorursunuz, nisanlinizin tavri da onemli tabi ama "biz birlikte vakit gecirecegiz" diyemeyip babaya uyduguna göre onun da pek sesi cikacak gibi gorunmuyor. Tahmin sadece

Bilmem simdiden boyle yapan aile birakmaz gibi geliyor nasilsa ayni yerlere gidecegiz diyebilirler. Evlenince gorursunuz, nisanlinizin tavri da onemli tabi ama "biz birlikte vakit gecirecegiz" diyemeyip babaya uyduguna göre onun da pek sesi cikacak gibi gorunmuyor. Tahmin sadece
Çok saçma ya ecet bencede

Nişanlımla ve ailesiyle bayramda aile gezmeleri yaptık. Buraya kadar normal ilk bayramımızdı Normalde esas hala amca dayı gezecekken bir anda sayı arttı da arttı nişanlımın kuzenlerinden tutun kayınpederin kuzenine bile gittik ve bu gezmelerden sonra birlikte vakit geçirelim diye konuşmuşken birlikte vakit geçirebileceğimiz sadece yarım saatimiz kaldı sonrasında evime dönmem gerekiyordu. Ya sizce bu durum bana mı batıyor? Planda olmayan gezmeleri kayınpeder sağ olsun ekledi de ekledi. Bize resmen vakit kalmadı. İçime attım burada da çpk paylaşmak istemedim bilen bilir takıntılı açtığım konulardan ötürü baya tepki görmüştüm ama bunu da sizlerle paylaşmadan yapamıcam
Nişanlı iken niye bayram gezmesine gidiyorsunuz 🤔 bunu da yeni duydum

Biz eşimle nişanlı iken ilk bayram babamın yengelerine dayılarına halalarına bile gitmiştik ilk Bayram öyle olur evlendikten sonra bu şekilde olmuyor merak etme

Yani yeni gelinsin herkese göstermek için bayramlaşma yapmak istemişler. Normal bir gün olsa evet haklısın ama bayram yani.

X