Nişan Nişan tepsisini kim alır ?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Bu arada genelde istediklerini alanlar basit bi ayrıntı demişler ama tepside olsa bu durumlarda istediğin gibi olmayınca içinde ukte kalır ister onlar alsin sen istediğini tekrar al bu önemli değil ama kendi istediğini almaya bak.

Bu arada genelde istediklerini alanlar basit bi ayrıntı demişler ama tepside olsa bu durumlarda istediğin gibi olmayınca içinde ukte kalır ister onlar alsin sen istediğini tekrar al bu önemli değil ama kendi istediğini almaya bak.

Evet kesinlikle katılıyorum birde şu dönemde herşey ticarete döndüğü için süslemesi püslemesi bir çok çesidi var eskisi gibi olsa keşke herşey. daha sade organizasyonların olmadığı , ozaman detaylara takılmıyosun ama günümüzde malesef detaylara dokunduruyorlar zorlada olsa

Evet kesinlikle katılıyorum birde şu dönemde herşey ticarete döndüğü için süslemesi püslemesi bir çok çesidi var eskisi gibi olsa keşke herşey. daha sade organizasyonların olmadığı , ozaman detaylara takılmıyosun ama günümüzde malesef detaylara dokunduruyorlar zorlada olsa
Bencede ben evimde de dekor ettiğim şekilde aldım üstünde isim yazıyor kütükten kapı süsü bile olabiliyor. Bi kenara atmıyorsun yani severek alınca

bizde adet neydi bilmiyorum ama ben nişan detaylarımı kendimce elbiseme uygun fuşya-siyah tonlarında oluşturmaya çalıştığım için tepsiyi de kendim sipariş etmiştim :) karşı taraf da herhangi bir şey dememişti bu konu ile ilgili olarak. ama bence bu işler böyle emrivaki olmamalı. kv nin tutumu yanlış. tamam onların adetine göre onlar alacak olabilir ama gelinin fikri ve beğenisi de alınmalı yani mutlaka bence. ben bunu beğendim bunu kullanacaksın demek, ileride de hayatınıza karışacak anlamına geliyor olabilir. iyi gözlemle derim.

Merhaba,
Haziranda nişanım olacaktı covid sebebiyle ertelendi. Ne zaman olacağı belli değil apar topar bir anda olabilir diye ben önden alıyım hazır bulunsun dedim üzerine kız kardeşi tepsi atmış bende beğendiğimi attım alıcam diye ve kaynanam biz alıcaz erkek tarafı alır demiş, benim beğendiğimi malesef beğenmemişler ben ona daha güzelini alırım demiş. Adetlerden hiç anlamam Gerçekten erkek tarafımı alıyor, nasıl yaptınız sizler
Merhaba benimde çok begendim oldu o zaman annesi ben aldım demişti ben aldım ve aldıgımı kullandım iyikide kendi aldıgım oldu onların bildigin eski tiplerdendı ve çok kötüydü ben nişanlıgıma uydurmustum çiçeklerini 😊

erkek tarafi alir.. yuzukleri alir, kurdeleyi alir, makasini susler getirir nisan aksami..

siz alin biz almayacagiz demelerindense biz alacagiz demeleri guzel.. tamam sorun cikarmayacaklar..

amaaa gormediginiz yerde alinsa tamam.. ortada sizin begendiginiz bir sey varken o guzel degil ben daha guzelini alirim demesi hic ama hic olmamis. sakin bu muameleye izin vermeyin.. boyle gider yoksa..

her seyin bir daha guzeli vardir.. bir sey ariyorsun en guzelini bulup aliyorsun. magazan cikip yuruyunce daha guzelini goruyorsun.. onemli olan sizin ne begendiginiz.. yarin mobilya alirken de o guzel degil deyip duracak mi? siz ne begenirseniz o..

Ben kendim alışmıştım keşke almasaydım. Düğünümüzde kaynım 1000 liralık m..... Harcadıgını duydugumdan beri herşeyi eşime yaptrmadım için pişmanım. mm.... Nin parasını eşim ödemiş ceplerine para koymuş. Şaka gibi bende masraf olmasın diye dügün salonu ve fotografçı istemedim
bin liralik ne? cozemedim vallahi.. mm yi de anlamadim cok merak ettim.

Merhaba,
Haziranda nişanım olacaktı covid sebebiyle ertelendi. Ne zaman olacağı belli değil apar topar bir anda olabilir diye ben önden alıyım hazır bulunsun dedim üzerine kız kardeşi tepsi atmış bende beğendiğimi attım alıcam diye ve kaynanam biz alıcaz erkek tarafı alır demiş, benim beğendiğimi malesef beğenmemişler ben ona daha güzelini alırım demiş. Adetlerden hiç anlamam Gerçekten erkek tarafımı alıyor, nasıl yaptınız sizler
Valla ben doğulu bi insan olarak söylemeliyim ki bunlar çok saçma şeyler erkek tarafı alır kız tarafı alır falan. Geleneksel olarak toplumumuzda çalışan erkek olduğu için herşeyi erkek tarafının alması günümüze kadar gelmiş. Eğer çalışıyorsanız böyle küçük şeylerin lafı edilmemeli caliamiyordaniz da edilmemeli kimin neye gücü yetiyosa onu yapmalı. Abim nisanlanirkrn biz almıştık. Kendisi çalışıyordu adet böyle dedi gittik aldık. Ben kendi tepsimi kendim yaptım gerçi ben herşeyimi kendim yaptım gelinlikten davetiye kadar.

Valla ben doğulu bi insan olarak söylemeliyim ki bunlar çok saçma şeyler erkek tarafı alır kız tarafı alır falan. Geleneksel olarak toplumumuzda çalışan erkek olduğu için herşeyi erkek tarafının alması günümüze kadar gelmiş. Eğer çalışıyorsanız böyle küçük şeylerin lafı edilmemeli caliamiyordaniz da edilmemeli kimin neye gücü yetiyosa onu yapmalı. Abim nisanlanirkrn biz almıştık. Kendisi çalışıyordu adet böyle dedi gittik aldık. Ben kendi tepsimi kendim yaptım gerçi ben herşeyimi kendim yaptım gelinlikten davetiye kadar.
Sanırım siz konuyu anlamadınız ben zaten herşeyi kendim seçip alıyordum o noktada sen alma biz alacağız bizim geleneğimiz bu dediler bu arada iki aileninde geleneği farklı yoksa benim içinde o almış bu almış pek önemli değil Hatta hiç anlamam gelenekten herşeyimi kendim alırım 😊

bin liralik ne? cozemedim vallahi.. mm yi de anlamadim cok merak ettim.
Mmm düğünlerde aala tasvip etmediğim zararlı olan birşey kullananlar çok ama birde bunu gelin çıkarken kulagımın dibindede yaptılar adetten miş bin liralık şeyden kullanıp kullanıp atmış işte anlayın aklıma geldikçe sinirlerim tepeme çıkıyor

Sanırım siz konuyu anlamadınız ben zaten herşeyi kendim seçip alıyordum o noktada sen alma biz alacağız bizim geleneğimiz bu dediler bu arada iki aileninde geleneği farklı yoksa benim içinde o almış bu almış pek önemli değil Hatta hiç anlamam gelenekten herşeyimi kendim alırım 😊
Öyleyse bırakın onlar alsınlar beğenmezseniz istediğiniz şekilde değişiklik yapın üzerinde hem emeğiniz olursa manevi değeri de artar.

X