Nisan-Mayıs Ayı Gebelik Planlayanlar 🤰🏼

Kuzum bu öyle bir şey değil. Haşimato genetik yatkınlığı olan bir hastalık. Anti tpo testinden bakılıyor. Anti tpo testi her hastanede yapılmadığı için muhtemelen annene tsh t3 t4 testleri yapılmıştır. Bunun sonucunda da tsh düzeyine göre uygun dozda ilaç vermiştir doktor. Yani aslında annen zaten haşimatodur. Ama bakılmadığı için troid hastasısın denmiştir. Haşimatonun ilaçla bir tedavisi yok. Sadece haşimato troidi tsh t3 t4 testlerinde azalma veya yükselme yaptığı için onları düzeltmeye yönelik ilaç veriyorlar. Yani doktorun aynı ilacı kullan demekle doğru yapmış 😇
Size bir soru sormak istiyorum ben de.. hasimato nun tedavisiwyok demişsiniz, ben doğum sonrası 2018 yılında hasimato olduğumu öğrendim. O zamanki değerlerim bunlardı;
TSH: 12,44
Anti-tpo: 115
Anti-tg: 968
euthyrox 75mg kullandım 2023 yılına kadar. Neyse 2023 başında tamamen keyfi ilacı bırakmıştım bir süre sonra TSH baktırdığımda
2023 Eylül 1,04
2023 Aralık 1,37
2024 Mayıs 1,02
Çıktı. T3 ve T4 de normal aralıkta çıkıyor. Yarın anti tpo sonucum da çıkacak. Şimdi ben bu hastalıktan kurtuldum mu toksa sadece geçici bir iyileşmemi oldu anlayamıyorum. Gelecek hafta sonuçları doktora gösterecegim ama son test öncesi doktor pospartum hasimatosu yaşamış olma ihtimalin yüksek demişti. Bu mümkün mü acaba? Ben hasimato yu düzelmeyen bir hastalık olarak biliyordum.

Hiç bilmiyorum planım ne kafam karmakarışık. Şundan dolayı o da, normalde bu ay dr a gidip zaten adet olunca gel demişti. Femara istemekti niyetim ama biraz şartlar değişti belki öteleyebilirim bu durumu ama doğum poliçesi de yaptırmıştım ötelersem o da kaynayacak ara yerde bilmiyorum nasıl bi yol izlemeliyim
Pes etmek yooook bu yolda beraberiz o ilaç alınır tüm umutlar yeniden yeşerir 🥰

Size bir soru sormak istiyorum ben de.. hasimato nun tedavisiwyok demişsiniz, ben doğum sonrası 2018 yılında hasimato olduğumu öğrendim. O zamanki değerlerim bunlardı;
TSH: 12,44
Anti-tpo: 115
Anti-tg: 968
euthyrox 75mg kullandım 2023 yılına kadar. Neyse 2023 başında tamamen keyfi ilacı bırakmıştım bir süre sonra TSH baktırdığımda
2023 Eylül 1,04
2023 Aralık 1,37
2024 Mayıs 1,02
Çıktı. T3 ve T4 de normal aralıkta çıkıyor. Yarın anti tpo sonucum da çıkacak. Şimdi ben bu hastalıktan kurtuldum mu toksa sadece geçici bir iyileşmemi oldu anlayamıyorum. Gelecek hafta sonuçları doktora gösterecegim ama son test öncesi doktor pospartum hasimatosu yaşamış olma ihtimalin yüksek demişti. Bu mümkün mü acaba? Ben hasimato yu düzelmeyen bir hastalık olarak biliyordum.
İlk 6 ay düzenli iyot ve selenyum kullan. Annem de senelerdir tiroid hastasıydı, otoümnün ü baskıladığından artık haşimatoya cevrilmiş. Taner bey antalya da bu alanda uzman. Onun sayesinde daha iyi.

Adetimin birinci günü 21 nisandı 6 mayısta ilişkiye girdik 12 mayısta iç çamaşırımda kahverengi leke gördüm peçeteye de çok açık pembe tekte akıntıyla karışık sıvı geldi. Sonra hiç gelmedi. Kan testi verdim ama 0.1 çıktı başka yere daha verdim 0.2 çıktı. Normalde bu cuma adet olacağım gün. Şimdi size sorum buna benzer bir durum yaşayan oldu mu kan testim yükselme ihtimali var mı? Yoksa kesin hamile değil miyim?

Ya canını sıkma canım çatlamandan eminsen Yani geç yerleşmiş falan olabilir
Günaydınnnn kızlar bugun gögüs agrısıyla uyandım desem yalan olmaz sonkez sansımı denemk için test yaptım usteki test dun sabah alttakini bugun yaptım ikiside aynı marka yanılma payı olabilirmi adetin 2. Gunu suan ben mi yanlıs görüyorum aglamak istiyorum 😭 Pkolu_anneadayi Pkolu_anneadayi asiliris asiliris

Eklentiler

• IMG_0506.jpeg
    IMG_0506.jpeg
    202,5 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_0507.jpeg
    IMG_0507.jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 50
Bugun eşim test vermek için hastaneye gidicez bugun bir kaç test daha alıyım eger netleşirse o zaman veriyim 3 yıl oldu şuan cok saşkınım bu çizgiyi görüyorum sonunda ama adetin 2. Gunu olması korkutuyor sadece 🥹
İçini ferah tut bariz çizgi var. İnşallah kan testin de çok güzel değerlerle gelir.🙏🙏 buraya da paylaş biz de sevinelim 🥲

Günaydınnnn kızlar bugun gögüs agrısıyla uyandım desem yalan olmaz sonkez sansımı denemk için test yaptım usteki test dun sabah alttakini bugun yaptım ikiside aynı marka yanılma payı olabilirmi adetin 2. Gunu suan ben mi yanlıs görüyorum aglamak istiyorum 😭 Pkolu_anneadayi Pkolu_anneadayi asiliris asiliris
Görüyorum canısı bende öyle olmuşum üst üste bir sürü test yaptım 😍🍓 inanmak istemiyor insan ben de 4 senedir bekliyorum bu mucize mi

doğu

valla canım bir beklemenın ıcındeyız bız beklıyoruz cabalıyoruz rabbım bılıyor yalnızca onun zamanını sağlıkla sıhhatle nasip etsin duadan başka çare yok bide kafaya takmasak daha ıyı olacak tabı rabbım herseyın en guzelını versın dileyen bekleyen herkese 🙌💕
Nasipten ötesi yok Rabbim niyetimizi kolay eylesin.guzel eylesin.ben birazda yaştan kaynaklı telaş yapıyorum.dahada geç kalmak istemiyorum ama kısmet işte.

Kızlarım @Zumruduanka96 @tatluboncuk @Candy7777 Pkolu_anneadayi Pkolu_anneadayi isimlerini etiketleyemediğim arkadaşlarım güncelleme geçmek istedim çatlatma iğnesinin 16. Gününde az önce adet olmuş bulunmaktayım hepiniz benden ümitliydiniz ama insan vücudunu tanıyınca cok da stres olmuyo bikaç gündür ödemim vardı yazıyodum bugünde belimin ağrısı tutmuştu az önce geldi benimkiler 🤣🤣🤣🤣 yeni bat ne zaman bilmiyorum uygulamaya girmeden size yazdım
Canimmm bat arkadasim🤣 dün ikimizde yedik kırmızı kartı.olsun pes etmicez yine dewam.uzulme dicem de biliyorum insan içten içe yine dertleniyor.ben dün ilk defa ağladım.esim şaşırdı afalladi.butun stresimi ondan çıkarttım.garibim biseyde diyemedi.rabbim tüm bu ay kart görenleri bidahaki ay niyetlerine kavuştursun.

Rabbim saglıkla kucagına almayı nasip etsin🤲🏻💕 tüp bebekden baska sansınız yok dediler cok aglattılar inşallah benim mucizemde benimledir 🥹💕
İnşallah bende inanamıyorum kalp atısı dinlemeden de zor inanmam bağlamak bıle istemiyorum kendimi bana da kılo veremezsen ben bılr dogururum sen doguraman dıyen bır doktor vardı 🥲🥲🥲 halbuki oğlum da bu kılolarda gelmişti bana anlamıyorum bu doktorlar neden böyle bende ilk bu cızgı ile fark ettim sonrası geldi bence bugün kan ver testler insanı krize sokuyor

Eklentiler

• IMG-20240511-WA0017.jpg
    IMG-20240511-WA0017.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 42
İnşallah bende inanamıyorum kalp atısı dinlemeden de zor inanmam bağlamak bıle istemiyorum kendimi bana da kılo veremezsen ben bılr dogururum sen doguraman dıyen bır doktor vardı 🥲🥲🥲 halbuki oğlum da bu kılolarda gelmişti bana anlamıyorum bu doktorlar neden böyle bende ilk bu cızgı ile fark ettim sonrası geldi bence bugün kan ver testler insanı krize sokuyor
Güvenim okadar kırıldıkı eşimin testini doktor kagıdı onumuze fırlattı resmen 21 den beri ugrasıypruz takviyeler kürler umarım olmustur melegim benimledir bu sefer🤲🏻 gecenlerde bir ruya görmüştüm direk kan testi 9 ile gebeliğimi öğreniyordum havalara uctum uyandım test yaptım cıkmamıstı tabikide ama şimdi böyle görünce ne yapacagımı bilmiyorum çok şaşkınım cok uzattım özür dilerm 🥹

X