Nioli yağı kullanan varmı?

zerya21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2022
38
7
34
Merhaba kızlar nioli yağı iç çamaşırına damlatılmalı önerileri var gebeliğe hazırlıkta sıkıntı olur mu? Birde faydasını gören var mı

Ben kizimin ic camasirina damlatiyorum cok iye oluyordu diye. Zararini gormedim ama faydasından da emin degilim 😅

Doktor mantarım için önerdi. Kullanıyorum ama çok etkisini görmedim. tek başına yeterli değil daha çok bence koruma amaçlı kullanmak lazım.

Niaouli yağını lütfen çocuklarınıza kullanmayın, hele iç çamaşırlarına asla!

Bu yağ solunum yolları enfeksiyonunda, mantar, herpes, her türlü virus, bakteri, mikroba karşı kullanılır ama dikkatli kullanılması gereken bir yağ..

Merhaba kızlar nioli yağı iç çamaşırına damlatılmalı önerileri var gebeliğe hazırlıkta sıkıntı olur mu? Birde faydasını gören var mı
Nioli yağı sağlık anlamında rahim içi mantarları ve ayak mantarı için süper bir yağ. Fakat yağ orijinal olmalı. Arifoğlu’nun seyreltilmiş yağlarını kullanmamanızı öneririm. Bu yağın 10ml’i, 70TL civarı.
Uçucu bir yağ türü
Uçucu yağlar tek başına kullanılmaz.rahim içi kullanım için, bir tatlı kaşığı zeytinyağı (varsa tatlı badem yağı) 2-3 damla damlatıp, tamponu bu yağa buladıktan sonra rahim içine yerleştirmek gerekir. Akşamaları, günde 1 kere, 1-2 saat o şekilde kalması yeterli.
Ayak mantarı için farklı olarak. Kulak pamuğunu nioliye ucundan batırıp, mantarın olduğu bölgeye dokundurabilirsiniz.
Hamilelik için doktorunuza sorun bence.
Nioli yağı sağlık anlamında rahim içi mantarları ve ayak mantarı için süper bir yağ. Fakat yağ orijinal olmalı. Arifoğlu’nun seyreltilmiş yağlarını kullanmamanızı öneririm. Bu yağın 10ml’i, 70TL civarı.
Uçucu bir yağ türü
Uçucu yağlar tek başına kullanılmaz.rahim içi kullanım için, bir tatlı kaşığı zeytinyağı (varsa tatlı badem yağı) 2-3 damla damlatıp, tamponu bu yağa buladıktan sonra rahim içine yerleştirmek gerekir. Akşamaları, günde 1 kere, 1-2 saat o şekilde kalması yeterli.
Ayak mantarı için farklı olarak. Kulak pamuğunu nioliye ucundan batırıp, mantarın olduğu bölgeye dokundurabilirsiniz.
Hamilelik için doktorunuza sormalısınız.
Niolinin bir özelliği de, kokusu odaklanmayı sağlar..

Uçucu bir yağ türü
Hamilelik için doktorunuza sorun bence.
Size katılmıyorum malesef!

Niaouli yağı vajina girişine/içerisine sürülmez. Hiç bir uçucu yağ müköz'lere sürülmez.

Uçucu yağları çok dikkatli ve dosajını kaçırmadan ve seyrelterek kullanmak gerekir.

Benim vajinal mantara tavsiyem bolgesel vajinal mantar kremi uygulamak.
+ 100% pamuk iç çamasırı giymek.
+ Vajinanın florasını duzenleyecek probiotik almak.
+ Günlük ped/ kokulu ped gibi seyler kullanmamak.

Gerekirse günde birçok kez iç çamaşırı değistirin ama bu pedleri kullanmayın.

Birdaha asla mantar olmayacaksınız!

Size katılmıyorum malesef!

Niaouli yağı vajina girişine/içerisine sürülmez. Hiç bir uçucu yağ müköz'lere sürülmez.

Uçucu yağları çok dikkatli ve dosajını kaçırmadan ve seyrelterek kullanmak gerekir.

Benim vajinal mantara tavsiyem bolgesel vajinal mantar kremi uygulamak.
+ 100% pamuk iç çamasırı giymek.
+ Vajinanın florasını duzenleyecek probiotik almak.
+ Günlük ped/ kokulu ped gibi seyler kullanmamak.

Gerekirse günde birçok kez iç çamaşırı değistirin ama bu pedleri kullanmayın.

Birdaha asla mantar olmayacaksınız!

Uçucu yağların hiçbiri hiçbir şekilde saf kullanılmaz..
Belirttiğim gibi, bir sabit yağ ile seyreltmek gerekir.. Kullanım miktarı 10ml için 2 damlayı geçmemeli olacak şekilde..
Nioli (Niaouli ) yağı, Melaleuca quinquenervia ağacının yapraklarından buhar distilasyonu ie elde edilen bir yağ.
bileşimi,
  • 1,8-Cineole
  • α -Pinene
  • (+)-Limonene
  • α-Terpineol
  • β-Pinene
  • Viridiflorol'dur..
Üretim bir yağ değil. Tamamen saf bir yağdır.. Flora için probiyotiğe katılırım.. Ancak Önermiş olduğunuz mantar kremleri sentetik içeriklidir..
Hangi temel ile neye istinaden net konuşuyorsunuz?
'nioli vajina mantar' diye bir aratın isterseniz..

Belirttiğim gibi, bir sabit yağ ile seyreltmek gerekir.. Kullanım miktarı 10ml için 2 damlayı geçmemeli olacak şekilde..
Nioli (Niaouli ) yağı, Melaleuca quinquenervia ağacının yapraklarından buhar distilasyonu ie elde edilen bir yağ.
bileşimi,
  • 1,8-Cineole
  • α -Pinene
  • (+)-Limonene
  • α-Terpineol
  • β-Pinene
  • Viridiflorol'dur..
Üretim bir yağ değil. Tamamen saf bir yağdır.. Flora için probiyotiğe katılırım.. Ancak Önermiş olduğunuz mantar kremleri sentetik içeriklidir..
Hangi temel ile neye dayanarak bunlari söylüyorum, Yurt dışında 2 yıllık 2 ayrı Aromaterapi okulu bitirmiş birisi olarak yeterince bilgim olduğunu düşünüyorum.

Size burada Niaouli yağının Biokimyasını çıkaracak değilim. Uçucu yağlar Saf yada seyreltilmiş hic önemi yok müközlere sürülmez. Ayrıca Niaouli yağı Oestrogen-like bir yağ olduğu için daha çok dikkat edilmesi gereken bir yağ.
Karşınızdaki insanin genel sağlık durumunu bilmeden tampona sürün vajinaya yerleştirin demenizi hiç doğru bulmuyorum şayet Niaouli yağı kanser hastalarında kullanılması kesinlikle yasak bir yağdır!

Umarım gelecekte bulunduğunuz tavsiyelerde daha dikkatli olursunuz..

bileşimi,
  • 1,8-Cineole
  • α -Pinene
  • (+)-Limonene
  • α-Terpineol
  • β-Pinene
  • Viridiflorol'dur..
Ayrıca internette " Nioli vajina mantar " diye aratmaya hiç gerek duymuyorum çünkü vajinaya içine yada dışına sürülmemesi gerektiğini biliyorum..

Zararını görmedim aksine faydasını gördüm ama gebeligin ilk trimestirinde esansiyel yağ kullanımı önerilmiyor diye biliyorum

Ayrıca internette " Nioli vajina mantar " diye aratmaya hiç gerek duymuyorum çünkü vajinaya içine yada dışına sürülmemesi gerektiğini biliyorum..
Güzel cevap vermişsiniz, ama arkadaş vajina içi değil rahim içi demiş ilk etapta:olamaz: bu insanlara inanıp nice sağlık sorunu yaşayan kişiler var. Geçenlerde feyza altun paylaşımı ile görmüştüm. İnstagramda bi sünger satıyorlarmış, içinde baharatlar olan. Onu suya koyuyorsunuz sonrasında “rahime” yerleştiriyorsunuz. Miyom kist filan dökülüyormuş hep😁

Ben de instagramda görüp etmiştim nioli yağını ama araştırmadım. havuz öncesi kızımın bezine ve kendi mayoma damlatırsam mantar, bakteriyel enfeksiyondan koruyormuş diye. Bu gönderinizden sonra denemem teşekkürler bilgilendirmeniz için.

X