Ne yaptıysam yumuşatamadım :(

tahterevalli23

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2015
84
166
37
Merhaba hanimlar. Ayak topuklarim ergenlikten beri cok sert. Cok yontemler denedim. Eskiden jiletle ust deriyi keserdim ama gittikce sertlesti. Ponza tasi, scoll velvet, vazelin surup corapla uyumak, zeytinyagi surup posetlemek... herseyi denedim ama hala yumusamadi. Pedikur yaptirdim ama gecmedi. Ustelik derimi incelttigi icin agri yapti kac gun. Bepanthen surdum madecassol surdum e vitamini shea yagi kakao yagi... duydugum herseyi yaptim ama faydasi yok. Ustelik duzenli uyguladim hep. Mesela 1 yildir her banyoda ponzaliyorum, haftada 1 sirkeli su yapip sholl kullaniyorum ve her gece vazelinliyorum. Yine olmuyor:KK43:

Var mi benim gibi olan caresini bulan?

Yapmışsınız gerçi ama yine de yazayım. Benim topuklarım da öyle malesef, zaten ayağım komple sorunlu. Nasır, mantar, sertlik ne ararsan var. Topuklarım için 1 aydır, haftada bir olacak şekilde sirkeli, kaya tuzu içeren su hazırlayıp bekletiyorum. Sonra ölü deriyi temizliyorum, bu suda bekleyince Acaip ölü deri çıkıyor zaten, şaşırıyorum. Tamamen geçmedi ama % 60 azaldı o çatlak ve yazıklar. Kış olsa kremleyip yatsam belki daha iyi olurdu.

Ayağınıza vazelin sürünce çorap da giyseniz ve öyle uyusanız daha iyi olur diye düşünüyorum ve her gece yaparsanız bu çok etkili. Ben bu şekilde kısa sürede rahatlıyorum.

Merhaba hanimlar. Ayak topuklarim ergenlikten beri cok sert. Cok yontemler denedim. Eskiden jiletle ust deriyi keserdim ama gittikce sertlesti. Ponza tasi, scoll velvet, vazelin surup corapla uyumak, zeytinyagi surup posetlemek... herseyi denedim ama hala yumusamadi. Pedikur yaptirdim ama gecmedi. Ustelik derimi incelttigi icin agri yapti kac gun. Bepanthen surdum madecassol surdum e vitamini shea yagi kakao yagi... duydugum herseyi yaptim ama faydasi yok. Ustelik duzenli uyguladim hep. Mesela 1 yildir her banyoda ponzaliyorum, haftada 1 sirkeli su yapip sholl kullaniyorum ve her gece vazelinliyorum. Yine olmuyor:KK43:

Var mi benim gibi olan caresini bulan?
Topuklarına limon sürdün mü hiç?

Çok geçmiş olsun yukarıdaki bayanların dediği gibi ne kadar sık yaparsan ponza o kadar sertleşir keşke çok yapmasaydın. Eczanede satılan bir krem var ben onu kullanıyorum çok da memnunum her gece sürüp çorap giyip yatınca bi süre sonra duşta ölü deriler gibi kendi dökülüyo reklam olur mu bilmiyorum o yüzden özelden yazarsan markasını söyleyebilirim

Benim ayaklarımda sert ti sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile YVES ROCHER in bir tane ayak bakım kremi var onu kullandım şuan gayet iyi yumuşacık böyle sorunu olan arkadaşlar kullanabilir.

Ponzalayıp arko klasik,gece sürüyorum çok faydalı bazen de bebe yağı çorap...vucuduma da aynı şekilde.yüzüme de loreal ın mucizevi yağını bazen ellerime de birsz sürüyorum

Eklentiler

• B415192F-2A72-4754-AF86-B85580D27501.jpeg
    B415192F-2A72-4754-AF86-B85580D27501.jpeg
    51 KB · Görüntüleme: 48
X