Ne yapmam gerekiyor??

Bu arada ailemden 1200 km uzakta yaşıyorum, ben gideceğim diye haber verip gidiyorum. Uçak biletlerini o alıyor çünkü. Bunun için kocadan izin almak biraz trajikomik. Beni ailemle görüştürmeyecek, bana ekonomik şiddet uygulamaya kalkacak adam artık eski kocam olurdu muhtemelen.

Biliyorum artık sürekli konu actigim için benden bıkanlariniz yine mi bu diyenleriniz olacak. Fakat burda hiç arkadaşım olmadigi için tanıdığım kimsede olmadığı için derdimi kimseye anlatamıyorum. Buraya anlatınca en azından çok rahatlıyorum. Şimdiden hakkınızı helal edin. Arkadaşlar beni bilen biliyor önceki açtığım konulardan. Ben 8 ay oldu evleneli. 3 buçuk aylık hamileyim. 8 aydır sadece 1 defa gidip ailemi gorebildim onda da 10 gün kalabildim. O 10 gunde hemen hemen her gün arayıp ne zaman geleceksin diye soruyordu ben gittiğimden hiç bir şey anlayamadım. 4 ay oldu ailemi göremiyorum ve çok özledim annemi babamı kardeşlerimi. Bayramda da gidemedim. Eşimle aramız kötüydü şuan bile çok iyi sayılmaz defalarca kez bosancagimi söylememe rağmen kabul etmiyor hamilesin senin psikolojin bozulmuş bu geçici bir durum deyip beni ciddiye almıyor adam. Halbuki yaşadıklarımın hamilelik ile ilgisi yok. Bana söz vermişti izne ayrıldığım gibi senle beraber gideceğiz diye. Ben çok mutlu oldum bunu duyunca hem ikimize de iyi gelir dedim. 2 gün oldu izne ayrılalı şimdi de diyor ki param yok gidemeyiz tm beni gönder diyorum olmaz seni de tek başına göndermek istemiyorum diyor. Parasız gönderemem diyor. Ben anlamıyorum bana gelince mi para yok. Babasi umreye gidecek diye hemen sağa solu arayan adam bana gelince tık yok . Resmen aylardır evdeyim Bi yere çıkmıyoruz yaptığımız bir aktivite yok çok bunaldım sıkıldim artık öyle bir duruma geldim ki kafayı yiyecek durumdayım. Aileme gitmek istiyorum konuyu actigim gibi hemen tartışma başlıyor sen benim durumumu bilmiyor musun diye. Çok çaresizim çok. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Annemi babamı kardeşlerimi çok özledim :KK43:
Arayin aileniz gelsin. Donuste de beraber doner davayi acarsin. Aileyi gormeden bir omur boyle gecer mi

Yok hayır boşanma sebebim o değil başka mevzulardan dolayı kocama ilgim kalmadi artık. Beni bu hale onlar getirdi

neden boşanmıyorsunuz o zaman?
yani annem babam demeyin çünkü eşinize söylemişsiniz tamam boşanalım deseydi anne babanız öğrenecekti.
anneniz bilet parası göndersin gidin.
ama ben anlamadım 4 aydır göremiyorum diye bu kadar mevzu yaratmayı. daha kendiniz ana kuzusuyken hamile kalmasaydınız keşke.

Meslek sahibi olmayıp çalışmayın birde böyle tiplerle evlenin olacağı bu işte. Ya eyvallah etmeyip boşanacaksın yada böyle devam edeceksin başka çözüm yok

Hayır 1000 liram bile yok. Açık ve net
bana ne kızıyorsunuz ya hu 😂😂 konu açtınız fikrimi söyledim. bence evlenmeden önce evliliğin ne olduğunu kafanızda oturtmanız gerekirdi. kusura bakmayın.
esinizin tek yanlışı önce izinli olduğumda gideriz diyip sonradan sözünü tutmaması. baska da hatalı bir tavır göremedim.

Biraz aklınız karışmış gibi. 8 ay oldu evleneli ve kocama ilgim kalmadı diyorsunuz bir de 3,5 aylık da hamilesiniz 🙄😶

boşanamaz 1000 lirası yok 🥲
Sinir oluyorum ben ya. Söylendikleri hayatı kendileri seçip yaşıyorlar sonra konulardan geçilmiyor. Ayaklarımın üzerinde durayım elin adamı bugün iyi olur ama yarının garantisi yok demiyorlar. Aman evleneyim kocam baksın kafası sonta arkadaşlar 1000 liraö bile yok. Bu kafayla giderse 1000 lira değil 1 lirası bile Olmaz zaten

Ailenize gitmiyorsunuz diye mi boşanacaksınız?8 aylık evlilik ve üç buçuk aylık hamilelik var ortada.Sanırım siz evliliği çok yanlış anlamışsınız.
Yok bore kocasi ve koca ailesi berbat. Kizi kurt diye otekilestiriyorlar, her gun evlerine oturmaya gitmek zorundaydi bi ara. Koca da ana baba kuzusu konu sahibine hihi tamam diyip hep anasina babasina kuklalik yapiyor.

bana ne kızıyorsunuz ya hu 😂😂 konu açtınız fikrimi söyledim. bence evlenmeden önce evliliğin ne olduğunu kafanızda oturtmanız gerekirdi. kusura bakmayın.
esinizin tek yanlışı önce izinli olduğumda gideriz diyip sonradan sözünü tutmaması. baska da hatalı bir tavır göremedim.
Çok hatalı tavrı var. Deprem bölgesindeyiz önceki evimiz yıkıldı diye ailesiyle aynı binada oturmak zorunda kaldık. Kayinpederim benimle konuşmaz yüzüme gulmez nedeni ne biliyor musunuz sırf doğuluyum diye. Evt esim bu konuda arkmda fakat eşim aşırı derecede de anneci. Burda hiç huzurum yok sürekli onlar yüzünden eşimle tartışıyoruz halbuki birbirimizi çok seviyoruz burdan uzaklaşınca gerçekten ikimiz de öyle iyiyiz ki. Burda yapılacak hiç bir aktivite yok. Eşim bir gün evde kalsın onlara koşar yok bahçeye gidelim yok bağa gidelim yok oğlum şunu yap. Bende sürekli ev ev neden bende insanım 4 aydır şu sokaktan ilerisine gidemedim. Defalarca kez söylememe rağmen psikolojim alt üst oldu. Evt ailemi özlüyorum bu normal değil mi sizce. Yabancıyım buralara. Kimim kimsem yok. Benim tek istediğim sadece gidip az da olsa kafamı toparlamak. Bu şekilde sağlıklı bir hamilelik geçiremiyorum çünkü.

Sinir oluyorum ben ya. Söylendikleri hayatı kendileri seçip yaşıyorlar sonra konulardan geçilmiyor. Ayaklarımın üzerinde durayım elin adamı bugün iyi olur ama yarının garantisi yok demiyorlar. Aman evleneyim kocam baksın kafası sonta arkadaşlar 1000 liraö bile yok. Bu kafayla giderse 1000 lira değil 1 lirası bile Olmaz zaten
bir de gebe kalmiş.. ne bileyim yine Allah yardımcıları olsun. bi de bize kızıyor 😂 annem bana her zaman ne olursa olsun eve dönmek için paran olsun der. bunlar neye güveniyor anlamıyorum

bir de gebe kalmiş.. ne bileyim yine Allah yardımcıları olsun. bi de bize kızıyor 😂 annem bana her zaman ne olursa olsun eve dönmek için paran olsun der. bunlar neye güveniyor anlamıyorum
Bende ücretsiz izindeyim ailem her onlara geldiğimde para verir zorla. Olur bir kötü bir şey yaşarım bilet paran olsun der 🤷‍♀️ Ay valla Allah anne babanında akıllısını versin. Kızın gelemiyorsa bir ararsın derdin tasan var mı? Bir şeye ihtiyacın var mi diye sorarsın. Hele birde kızının ekonomik olarak bir gücü yoksa

Babanız olaylar çirkin bir hal almaya başladığında daha çok üzülecektir emin olun. Şu an yeni evlisiniz anlaşmazlıklar olur biraz kafa dinlemek için gelmek istiyorum bana para gönderin derseniz sağlıkları çok etkilenmez merak etmeyin. Eşiniz sizi ciddiye almıyor belli ki o yüzden kendinizi ona açıklamaya çalışmayın izne ayrılınca gideriz diye söz vermişse parasını da ona göre ayarlaması gerekirdi yaptığı çok ayıp o yüzden siz ailenizden para göndermelerini ya da bilet almalarını isteyin bavulunuzu hazırlayıp gidin eşiniz de ciddiyetinizi anlar kendine çeki düzen verir belki(sanmıyorum ama bir ihtimal işte)

10 gün kalmışsınız ama bir şey anlamamışsınız sebep kocanızın ne zaman geleceksin diye sorması mı gerçekten yoksa aileci olmanız mı? Evliliği benimseyememişsiniz her fırsatta ailenize koşmak istiyorsunuz gibi görünüyor.
Madem öyle bir yapınız var neden evlendiniz?
Bana çok abartı geliyor.
Boşanmayı çok istiyorsanız boşanın, boşanıcam demeyin gidin davanızı açın. Evin içinde sürekli ailem diye ağlayan, her fırsatta boşanıcam diye tehdit eden eş ile yaşamak da zor olsa gerek.

Çok hatalı tavrı var. Deprem bölgesindeyiz önceki evimiz yıkıldı diye ailesiyle aynı binada oturmak zorunda kaldık. Kayinpederim benimle konuşmaz yüzüme gulmez nedeni ne biliyor musunuz sırf doğuluyum diye. Evt esim bu konuda arkmda fakat eşim aşırı derecede de anneci. Burda hiç huzurum yok sürekli onlar yüzünden eşimle tartışıyoruz halbuki birbirimizi çok seviyoruz burdan uzaklaşınca gerçekten ikimiz de öyle iyiyiz ki. Burda yapılacak hiç bir aktivite yok. Eşim bir gün evde kalsın onlara koşar yok bahçeye gidelim yok bağa gidelim yok oğlum şunu yap. Bende sürekli ev ev neden bende insanım 4 aydır şu sokaktan ilerisine gidemedim. Defalarca kez söylememe rağmen psikolojim alt üst oldu. Evt ailemi özlüyorum bu normal değil mi sizce. Yabancıyım buralara. Kimim kimsem yok. Benim tek istediğim sadece gidip az da olsa kafamı toparlamak. Bu şekilde sağlıklı bir hamilelik geçiremiyorum çünkü.
kuzum kp seni sevmek zorunda değil. evlenmeden önce doğulu olduğunu bilmiyor muydu? madem kocan bu kadar sıkıntılı neden ilk basta nikah masasına oturdun? düsüncen neydi? hadi diyelim kandırdı baska biri olarak gösterdi kendini.. neden bir de üstüne gebe kaldın? daha 8 ay olmuş ya. çocuk oyuncağı mı? be hayal ediyordunuz evlenirken?

ben esimin işi dolayısıyla türkiyenin en sıkıcı, en kötü sehrine geldim. ne arkadasim ne bir seyim var ama evlenmeden önce tüm bunları düsünüp geldim. simdi kimseye ağlamaya hakkım yok. cok da iyiyim sükür zaten. kendim yaptım kendim yasiyorum. ben de kocamı mı suçlayayım beni burda yasatıyor diye? gebesiniz ve esiniz tek basiniza gitmenizi istemiyor haklı olarak, ve durumu da yokmus.

sizinle dışarı çıkıp vakit gecirmemesi yanlış evet. ama oturup konusun yani. direkt bosanma düsünceleri sağlıklı mı 8 ayda?

X