Onkoloji - Kanser ve Türevleri Ne olur bir fikir verin

Annem meme kanseri oldu biyopsi sonucuna gore saat 4 hizasinda idi ama radyolog o hizada goremedi ve saat 8 hizasinda telleme isareti yapti ve annem ameliyat oldu bir yanlislik yapildi diye cok korkuyorum
Biraz daha sakinlestim doktorlar yanlis yapmaz ya vardir onlarinda bildikleri görünen biseyi almamak gibi yanlislik yapmazlar gibime geliyor gorunseydi mr da pet de görünürdü diye dusunuyorum Allah hepinizden razi olsun yanimda destek çıktınız

Arastirma hastanesinde
Araştırma hastaneleri iyidir ben özele gittim çabuk olsun diye herkes araştırmaya gitmemi söyledi kontroller için bundan sonra devlete gidicem çalıştığım yerde bir arkadaş araştırmada ameliyat oldu şuan gayet sağlıklı randevu süreleri uzun ama gerçekten daha iyi devlet araştırma hastahaneleri yine de ikinci bir görüş alabilirsiniz içiniz rahat etsin

Araştırma hastaneleri iyidir ben özele gittim çabuk olsun diye herkes araştırmaya gitmemi söyledi kontroller için bundan sonra devlete gidicem çalıştığım yerde bir arkadaş araştırmada ameliyat oldu şuan gayet sağlıklı randevu süreleri uzun ama gerçekten daha iyi devlet araştırma hastahaneleri yine de ikinci bir görüş alabilirsiniz içiniz rahat etsin
Bugun haber geldi 😭 kansermis annecigim yasama sebebim herseyim hastaymis nasil duracagim ayakta yarabbim bir umut belki yoktur biyopsi yapilan yerde cikmadi belki bisey yoktur diye umutlandim ama hastaymis canimin ici

Çok çok geçmiş olsun, en kısa sürede toparlar umarım. Bu görüntüleme teknikleri çok gelişmiş ama insanın içini açıp bakmakla aynı olmuyor, annemin ameliyatında da kolay alınır denmişti ameliyata girince kritik bir yerde olduğu belli oldu o kitlenin, öncesinde anlamamışlardı. O yüzden ameliyat zamanı farklı bir yerde/şekilde çıkması bana olağan geliyor. Sonrasında kontrolleri sağlandı mı tekrar pet-ct çekimi gibi? Radyoterapi görecek mi?

Çok çok geçmiş olsun, en kısa sürede toparlar umarım. Bu görüntüleme teknikleri çok gelişmiş ama insanın içini açıp bakmakla aynı olmuyor, annemin ameliyatında da kolay alınır denmişti ameliyata girince kritik bir yerde olduğu belli oldu o kitlenin, öncesinde anlamamışlardı. O yüzden ameliyat zamanı farklı bir yerde/şekilde çıkması bana olağan geliyor. Sonrasında kontrolleri sağlandı mı tekrar pet-ct çekimi gibi? Radyoterapi görecek mi?
Peti 1 ay once cektirdik pet temiz cikti

Biyopsi yapildi kanser cikti daha sonra Ameliyattan once pet cekildi bi yere yayilma olmus mu diye yayilma olmamis çıkarılan kitle 1 cm den küçükmüş
Anladım, küçükmüş baya, içiniz rahat olsun onu da aldılarsa düzenli kontrollerle tekrarlamaz umarım, radyoterapi ile tekrar temizleyeceklermiş zaten. Şekerli şeylerden hazır gıdalardan uzak tutmaya çalışın annişi.

Halam meme kanseri olduğunu öğrendik ve çok şükür atladı 13 yil oldu rabbim annene şifa versin aminn. İyileşecek inşallah 🤲🤲

Bugun haber geldi 😭 kansermis annecigim yasama sebebim herseyim hastaymis nasil duracagim ayakta yarabbim bir umut belki yoktur biyopsi yapilan yerde cikmadi belki bisey yoktur diye umutlandim ama hastaymis canimin ici
Çok geçmiş olsun ama içinizi ferah tutun tehlikeli bir boyut olsa ışın tedavisiyle bırakmazlar küçükmüş yayılmadan bitirirler kontrol altına alırlar Rabbim şifalar versin inşallah

Yaaa nasıl güzel seviyorsunuz annenizi taaa buradan hissettim ❤️çok geçmiş olsun Allah anneciğinize uzun ömür versin
Meme kanseri grip gibi inanın çevremde o kadar çok var ki
Erkenden yakalamışsınız inanın en önemlisi bu 2 cm den küçük olunca 1. Evre olarak yaklaşılıyor
Bakın pette temiz çıkmış kemo bile almaz
Bir an evvel çıksın gitsin annenizin vücudundan
Sağlıcakla, sevgiyle kalın

X